To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum

Bel - Pon Sty 23, 2012 15:59

Kluska123 napisał/a:
Jeśli moderatorzy nie są już autorytetem dla Was, należy postawić pytanie: dlaczego?
bo po pierwsze nie my ich wybraliśmy- a po drugie nie raz dali ciała. Proste.
pszczółka napisał/a:
Moim zdaniem system ankiety po okresie próbnym jest ok, ale może gdyby przeprowadzono wybory przed przyjęciem nowych modów - ludzie by się tak nie czepiali każdego potknięcia, bo w końcu sami daną osobę wybrali.
i to właśnie napisałam. Chciabym móc wybrać modów z kandydatów, którzy się zgłosili.

Czego wy żeście się mnie tak uczepiły? Sorry- podsunęłam pomysł i już oznacza, że mam jakieś negatywne nastawienie? NIE. Piszę spokojnie. Nikogo nie wyzywam, nie obrażam. Wyrażam swoje zdanie ot tyle. Podałam również argumenty dlaczego tak i tak.

Devona - Pon Sty 23, 2012 16:00

Jeszcze tutaj napiszę, żeby nie było wątpliwości. Różnice poglądów są ja najbardziej dopuszczalne, nawet wskazane w rozmowach. Nie życzę sobie jednak, żeby mnie posądzano o uprzedzenia i to jeszcze w taki sposób. Komu mam to zgłosić?

Nie ma we mnie złych emocji dotyczących forum, jeśli nie będzie chęci zmian aktualnego stanu, to będę dalej żyć tak samo.

Cytat:
Jeśli moderatorzy nie są już autorytetem dla Was, należy postawić pytanie: dlaczego?
Tym powinni się zainteresować przede wszystkim modzi.

Uciekam z dyskusji, bo muszę iść z kotem do weta.

Kluska - Pon Sty 23, 2012 16:01

Oli dziękuję, że napisałaś co myślisz. Mi cały czas o to chodzi. Tak jak wcześniej pisałam, cholernie mi zależy na zmianach, wszystko już wyjaśniłam, a Ty znowu o tym samym napisałaś, że ja nie chcę zmian, że się nie staram.
Nie chciałabyś bardziej wyluzowanej rozmowy, atmosfery? Bo ja tak.
Chcę coś zmienić, chcę słuchać Waszych opinii, ale na spokojnie, bez nerwów, zarzutów i cytowania czyichś słów wraz z wyłapywaniem słówek i nadinterpretacją.

Proszę :prosze:

Oli - Pon Sty 23, 2012 16:02

babyduck, ja widzę tylko pojedyncze posty Bel, więc o niej akurat mogę mieć zaburzony obraz całości. :wink: jednak wypowiedziało się tu więcej osób, niż tylko Bel. :P

susurrement napisał/a:
wystarczyłoby czytać dokładnie moje posty, żeby zauważyć, że poprzez ochłonięcie miałam na myśli odrzucenie nadmiaru negatywnych emocji i ubranie się w kulturę wypowiedzi, która zdecydowanie pomaga w jakichkolwiek negocjacjach.
ja wiem, co zasugerowałaś i to nie ja napisałam, że mamy sobie wszystko odpuścić na amen i dobranoc. jednak ja nie widzę negatywnych emocji w wypowiedziach większości, w tym moich. mylę się?

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 16:07 ]
a możecie zejść w końcu z tych negatywnych emocji? mnie to zaczyna irytować i za chwilę faktycznie się zdenerwuję i swoim nowym zwyczajem po protu stąd pójdę lub wrzucę na ignora. :?

proponuję aby mt przedyskutował pomysł Devony i Bel, aby jednak modzi byli wybierani przez ogół. tak samo przedyskutujcie kwestię jak to wykonać (pomysł Devony) i może warto by było wrócić do zarzutów, z których ja wymieniłam tylko część ;)

tymczasem spadam na spacer z futrami

babyduck - Pon Sty 23, 2012 16:09

Bel napisał/a:
Chciabym móc wybrać modów z kandydatów, którzy się zgłosili
Z jednej strony masz rację. Każdy chciałby decydować o tym, kto nim będzie "rządził".
Z drugiej strony MT to nie są maszyny a ludzie, którzy muszą się świetnie dogadywać. Trudno byłoby im współpracować np. z osobą, która się ze wszystkimi wykłóca. Modzi zwracają uwagę na użytkowników trochę inaczej niż wzpółużytkownicy, kierują się też pewnie innymi kategoriami. Dlatego moim zdaniem ostateczne zdanie powinno należeć do admina. To w końcu on kompletuje sobie zespół i "pracowników".

Kluska - Pon Sty 23, 2012 16:10

Zostanie to przedyskutowane, jak już wcześniej dziewczyny wspomniały.
tgategav - Pon Sty 23, 2012 16:11

Oli napisał/a:
tgategav napisał/a:
Co do dobrych kandydatów, to jeżeli mnie pamięć nie myli to wszystkie ostatnie nabory nie grzeszyły ilością zgłoszeń.
myślę, że to jest wina tego braku autorytetu moderacji - nikt nie chce wstępować w szeregi, które nie są respektowane


Po częsci - możliwe. Równie dobrze brak frekwencji można tłumaczyc tym, ze uzytkownicy nie chcą się użerać z momentami natrętnymi innymi użytkownikami. A prawda leży jak zwykle gdzieś po środku :)


Oli napisał/a:
babyduck, ale kto tu ma złe emocje? Devona? Niamey? ja? pszczółka? kto?


Twoj avatar :lol:

Oli - Pon Sty 23, 2012 16:12

babyduck napisał/a:
Z drugiej strony MT to nie są maszyny a ludzie, którzy muszą się świetnie dogadywać. Trudno byłoby im współpracować np. z osobą, która się ze wszystkimi wykłóca. Modzi zwracają uwagę na użytkowników trochę inaczej niż wzpółużytkownicy, kierują się też pewnie innymi kategoriami. Dlatego moim zdaniem ostateczne zdanie powinno należeć do admina. To w końcu on kompletuje sobie zespół i "pracowników".
oczywiście, ale teraz pominięty jest aspekt naszego zdania. możemy je wyrazić dopiero za jakiś czas w ankiecie, a jak widać już na wstępie są problemy. osobiście np. uważam, że nieznany użytkownik forum, mało aktywny nie będzie dobrym modem, bo nie będzie miał posłuchu. jak na ulicy uwagę zwraca obcy człowiek to jednak jest to mniej wartościowe i mniej się tym przejmiesz niż jak zwraca Ci taką samą uwagę koleżanka, czy nawet sąsiadka.
Bel - Pon Sty 23, 2012 16:12

babyduck napisał/a:
Trudno byłoby im współpracować np. z osobą, która się ze wszystkimi wykłóca.
ale to chyba logiczne, że taka osoba nie zostałaby przez nas wybrana i nie zasiliła szeregów mt ;)
pszczoła - Pon Sty 23, 2012 16:15

tgategav napisał/a:
Równie dobrze brak frekwencji można tłumaczyc tym, ze uzytkownicy nie chcą się użerać z momentami natrętnymi innymi użytkownikami.

dokładnie.

Oli - Pon Sty 23, 2012 16:15

tgategav napisał/a:
ze uzytkownicy nie chcą się użerać z momentami natrętnymi innymi użytkownikami.
oczywiście, ale stopień rozpieszczenia dziecka nie zależy od niego, ale od postępowania rodzica ;)

tgategav napisał/a:
Twoj avatar
mój avatar specjalnie ma wydźwięk dwuznaczny - szczeniak grozy nie sieje, a jak widać sam napis dodaje grozy, taka mała metafora ;)
Niamey - Pon Sty 23, 2012 16:15

Devona, skoro jednak wracasz z tym tematem z pw na forum to mimo wszystko powiem, że kwitowanie wypowiedzi:
Cytat:
Teoretycznie pomysł "demokratycznych wyborów" brzmi fajnie, gdyby dobrze przemyśleć, na pewno byłby to ciekawy system, mam tylko kilka uwag i punktów do rozpatrzenia.
Słowami "MT stawia opór" jest dla mnie przejawem uprzedzenia/myślenia schematami/presupozycji/jakkolwiek się to nazwie. Mogę się mylić, ale nie widzę tu obrazy.

A nad pomysłem Bel i Devony, jak już pisałam, pracujemy i postaramy się jak najszybciej coś zaproponować.

tgategav - Pon Sty 23, 2012 16:19

Oli napisał/a:
oczywiście, ale stopień rozpieszczenia dziecka nie zależy od niego, ale od postępowania rodzica ;)


Nie wiem w sumie jak sie do tego odnieść, bo znam ludzi, którzy w domu mieli wręcz jak w wojsku, a skutkiem tego był bunt i obecnie człowiek ma mentalność gorszą od tych, którym było wszystko wolno

Oli napisał/a:
mój avatar specjalnie ma wydźwięk dwuznaczny - szczeniak grozy nie sieje, a jak widać sam napis dodaje grozy, taka mała metafora ;)


przeciez on jest straszny :) rawrrrrrrrr

babyduck - Pon Sty 23, 2012 16:21

Bel napisał/a:
ale to chyba logiczne, że taka osoba nie zostałaby przez nas wybrana i nie zasiliła szeregów mt
Nie :) Są typy 'wykłócaczy', którzy cieszą się popularnością wśród użytkowników i choćby dlatego i dlatego:
Oli napisał/a:
osobiście np. uważam, że nieznany użytkownik forum, mało aktywny nie będzie dobrym modem, bo nie będzie miał posłuchu
taka osoba mogłaby być uznana za kompetentną.

Oli, ale mod ma być modem, a nie koleżanką. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko być jednym i drugim. Daj człowiekowi szansę, każdy kiedyś był nowy. Nie minął nawet okres próbny (moim zdaniem 3 miesiące to za krótko), więc może do dyskusji o nowych modach powinniśmy wrócić za jakiś czas?

Oli - Pon Sty 23, 2012 16:21

tgategav napisał/a:
Nie wiem w sumie jak sie do tego odnieść, bo znam ludzi, którzy w domu mieli wręcz jak w wojsku, a skutkiem tego był bunt i obecnie człowiek ma mentalność gorszą od tych, którym było wszystko wolno
a widzisz, czyli wniosek z tego, że trzeba umiejętnie wyważyć. brak rozpieszczenia nie oznacza od razu wojskowego rygoru.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group