To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum

tgategav - Pon Sty 23, 2012 14:58

Devona napisał/a:
Poza tym nie przesadzajmy, gdy zabraknie 1-2 osób przez jakiś czas, to na forum nie zapanuje chaos i anarchia, na dobrych kandydatów warto czekać


Moze zapanować okresowa anarchia, jeżeli 5 osób będzie miało podobny plan zajęć/lekcji/czegoś innego ;) Jeżeli w obecnej sytuacji, czyli na oko mamy siedem osób moderujących, wyrzucimy 2, to będzie to bardziej odczuwalne, niż gdybyśmy z 10 moderatorów pozbyli się 2 :)

Co do dobrych kandydatów, to jeżeli mnie pamięć nie myli to wszystkie ostatnie nabory nie grzeszyły ilością zgłoszeń.

Niestety na chwile obecną chyba nie ma chyba użytkownika o respekcie takim jak miała AngelsDream ( która chyba pierwsza adminem to była? ). Angels przyszła, popatrzyła, dzieci grzecznie przestały się kłocic i przyjęły warny na klate :mrgreen:


PS. Pół żartem, pół serio, skoro trójpodział władzy, to może jeszcze ACTA, SOPA, PIPA? :D ( których zresztą nie czytałem i jade troche na opinii, możliwe że błędnej, innych osób )

Bel - Pon Sty 23, 2012 15:02

tgategav, nie brzmi głupio. Zawsze z tych 3 osób kogoś się wybierze. A wolę mieć mniej modów niż za przeproszeniem jak leci (bez urazy). Z resztą w poprzednim składzie mieliście komplet i co z tego skoro 2/5 modów była wiecznie nieobecna? :?
Niamey napisał/a:
Dam przykład: podejrzewam, że najliczniejszą aktywną grupą, są użytkownicy z Warszawy, którzy w dodatku relatywnie często się spotykają, a tym samym znają osobiście. Będzie więc zupełnie naturalne, że w wyborach wybiorą kogoś ze swojego grona (bo znają, mogą zaufać, bo to fajna i miła osoba).
a tu się z Tobą nie zgodzę. To, że kogoś znam osobiście nie oznacza, że od razu wybrałabym go na moda. Głupi przykład- Sorry ale jak szczerość to szczerość. Dla mnie np. Ty nie pasujesz na moda. Jesteś stronnicza i robisz za ciągłego adwokata. Znam Cię, w pewnym stopniu ufam, lubię ale nie oznacza, że powierzyłabym Ci stanowisko moda.
Niamey napisał/a:
Czy słysząc, kto został nowym dzielnicowym (na okres próbny), najważniejszą kwestią, byłby fakt czy jest Waszym kolegą?
z tym, że na forum bywam częściej niż u dzielnicowego. Z nim kontaktu nie mam więc wszystko mi jedno kim jest. Z wami "widzę" się praktycznie codzinnie. Dzielnicowy nie wstawia mi pod postem głupich komentarzy od czapy a wy owszem. W dodatku jeżeli jest jakiś forumowy problem to łatwiej mi napisać do osoby, którą znam niż do nieznanej.
tgategav - Pon Sty 23, 2012 15:09

Bel napisał/a:
tgategav, nie brzmi głupio. Zawsze z tych 3 osób kogoś się wybierze. A wolę mieć mniej modów niż za przeproszeniem jak leci (bez urazy). Z resztą w poprzednim składzie mieliście komplet i co z tego skoro 2/5 modów była wiecznie nieobecna? :?



o no no, nieobecna. Jak z 10 modów, 5 pójdzie sobie na imprezę, to nadal będzie więcej, niż jak z 5 modów pójdzie 5 na imprezę :)
Inna sprawa, że chyba wiem do czego się odnosisz i z tego co się orientuje, to modteam do takich sytuacji więcej nie dopuści. Albo ładniejszymi słowami: zdobyte doświadczenie nie pójdzie na marne :)

Bel - Pon Sty 23, 2012 15:11

tgategav, wierzę Ci na słowo :P
Ale wiesz.. nie wymagajmy niemożliwego. Przecież może się przytrafić, że nikogo z modów nie będzie. Życie. Może jakby im płacić pensję to było by inaczej ;) byle by nie było znów sytuacji, że się wątki zamyka "bo wychodzę"...

Devona - Pon Sty 23, 2012 15:13

tgategav napisał/a:
Moze zapanować okresowa anarchia, jeżeli 5 osób będzie miało podobny plan zajęć/lekcji/czegoś innego ;) Jeżeli w obecnej sytuacji, czyli na oko mamy siedem osób moderujących, wyrzucimy 2, to będzie to bardziej odczuwalne, niż gdybyśmy z 10 moderatorów pozbyli się 2 :)
To jest forum internetowe, a nie klub osiedlowy, nikt nie umrze, jeśli przez chwilę będzie trochę "bałaganu" ;) . Uważam, że te obawy są mocno wyolbrzymione.
tgategav napisał/a:
Co do dobrych kandydatów, to jeżeli mnie pamięć nie myli to wszystkie ostatnie nabory nie grzeszyły ilością zgłoszeń.
Uważam, że to wina obecnego systemu, o czym wcześniej napisałam.
tgategav napisał/a:
Niestety na chwile obecną chyba nie ma chyba użytkownika o respekcie takim jak miała AngelsDream ( która chyba pierwsza adminem to była? ). Angels przyszła, popatrzyła, dzieci grzecznie przestały się kłocic i przyjęły warny na klate :mrgreen:
Może dajmy się wypowiedzieć użytkownikom? Nie masz raczej wyłączności na "właściwe opinie" ;) .
Bel napisał/a:
Dla mnie np. Ty nie pasujesz na moda. Jesteś stronnicza i robisz za ciągłego adwokata.
Z tym też się niestety zgadzam.

Ze względu na to, że przypadkiem skasowałam bardzo długą wypowiedź i nie mam możliwości jej odtworzenia napiszę w skrócie. Niamey, nie wiem, czy Twoj post to opinia własna czy mod teamu, ale ja zauważam, że "grupa rządząca" stawia od pewnego czasu ogromy opór jeśli chodzi o zmiany i mi to nie odpowiada. Dodatkowo najwyższe stanowiska są moim zdaniem źle obsadzone, a nie ma żadnego narzędzia do zmiany. Nie widzę sensu wprowadzania dodatkowych komplikacji w "systemie prawie demokratycznym" wyboru adminów/modów na forum. Uważam, że te propozycje podziału są przesadzone, a obecny system to nic innego niż "kółko wzajemnej adoracji", więc wybory i tak zapewniają większą uczciwość i chociaż szansę eliminacji "kumoterstwa". Jeśli będzie taka wola, zgłaszam się dobrowolnie na skonstruowanie ankiety z dodatkowymi pytaniami, umożliwiającymi sprawdzanie metodą statystyczną (np. analizą wariancji jedno- lub dwuczynnikową) wpływ "kolesiostwa" na głosowanie, ale uważam, że to zupełnie niepotrzebne.

Ciekawią mnie opinie innych użytkowników, bo jak na razie tylko mod team jest na nie.

Nie twierdzę, że mój pomysł jest idealny i należy go tylko chwalić, ale w pewien sposób rozwiąże napiętą atmosferę na forum i potyczki pomiędzy zwolennikami świętego spokoju i aktywistami. Ci pierwsi będą mieli narzędzie pomocne w decydowaniu o składzie grupy rządzącej, a pozostałym i tak dalej będzie wszystko jedno, a na pewno odetchną, gdy konflikty i utarczki na tym tle się skończą.

babyduck - Pon Sty 23, 2012 15:16

Devona napisał/a:
a nie ma żadnego narzędzia do zmiany
O tu się nie zgodzę. Jeśli admin się nie wywiązuje z obowiązków, to głos tłumu jednak robi swoje.
Kluska - Pon Sty 23, 2012 15:17

Wszyscy mają prawo się wypowiadać i wyrażać swoje opinie, pozytywne i negatywne. Ale pamiętajmy, że to jest szczurze forum. Nie da się wszystkim dogodzić - taka jest prawda.
Wrzućmy trochę na luz :wink:

Niamey - Pon Sty 23, 2012 15:19

Bel napisał/a:
. Głupi przykład-
głupi, nie głupi - 3/4 osób oceniło moją pracę jako co najmniej dobrą lub lepszą, masz prawo mnie oceniać inaczej, ale akurat to się nijak nie ma do problemów, który poruszyłam w moim poście - to że Ty uważasz, że czego byś nie zrobiła, nie oznacza, że tego problemu nie ma i nie należy się zastanowić jak go wyeliminować.
Bel - Pon Sty 23, 2012 15:21

Kluska123 napisał/a:
Nie da się wszystkim dogodzić - taka jest prawda.
wszystkim nie-ale większości-owszem.
Skoro mamy wrzucić na luz to po co cały ten cyrk z wyborami, ankietami itd? róbmy sobie co chcemy-więcej luzu :? ale to chyba nie o to chodzi prawda? szukajmy najlepszego rozwiązania zamiast tekstu "wyluzujcie".... z takim stanowiskiem to po co pchać się do "rządzenia" ?
Niamey napisał/a:
to że Ty uważasz, że czego byś nie zrobiła, nie oznacza, że tego problemu nie ma i nie należy się zastanowić jak go wyeliminować.
sprecyzuj swoją wypowiedź bo nijak jej nie pojmuję :shock:
Devona - Pon Sty 23, 2012 15:21

\edit
dopisałam już wcześniejtrochę do poprzedniego postu, wywaliło mnie z forum (problem z internetem), więc zmiana się dopiero teraz pojawiła

babyduck napisał/a:
O tu się nie zgodzę. Jeśli admin się nie wywiązuje z obowiązków, to głos tłumu jednak robi swoje.
A ja się z tym nie zgodzę. Czas trwania kadencji nie jest z góry ustalony i może się tak zdarzyć, że w ankiecie weźmie udział grupa raczej zadowolona lub zadowolona (ja np. byłam chora przez kilka tygodni i ominęłam ostatnią ocenę mod teamu), więc ogólny wynik danego moda/admina jest zadowalający i trzeba czekać do następnej ankiety. Uważam, że każdy powinien zostać wybrany ponownie, wtedy będzie uczciwie (przynajmniej na tyle, na ile się da), bo częściowo eliminuje się głosy neutralne, bo jednak trzeba kogoś wskazać personalnie, a to coś innego niż zaznaczenie "raczej dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków".

\edit 1
Kluska123, nie podoba mi się taka postawa :? , tym bardziej, że należysz do mod teamu. Nie interesuje Cię ulepszanie forum?

\edit 2
Niamey, napisałam wcześniej, że uważam wskazany przez Ciebie problem za wyolbrzymiony, ale podałam metodę eliminacji tegoż zagrożenia ;) .

Kluska - Pon Sty 23, 2012 15:25

Nie pchałam się do stanowiska, a dlaczego napisałam "wyluzujcie"? Proponuję odejść na chwilę od komputera, odetchnąć i powrócić do forum - w temacie jest naprawdę napięta sytuacja, ja myślę obiektywnie.
Rozumiem, że są tu sprawy nierozwiązane, była niedawno ankieta - pisałyście o tym problemie? Jeśli tak, to dobrze. Wszyscy staramy się jak możemy, żeby było dobrze, żeby panowała harmonia, nie lepiej rozwiązać takie sprawy na spokojnie? Bez oceniania kogoś?

Wiem, że po części tu chodzi o mnie, ok, nie znacie mnie, ale zapraszam na PW jeśli ktoś chce mnie poznać albo uważa, że zrobiłam mu krzywdę. Ja nie gryzę i jestem otwarta na wszystko :)

edit: interesuje mnie Devona, ale w miłej i spokojnej atmosferze.

Karena - Pon Sty 23, 2012 15:26

babyduck napisał/a:
Devona napisał/a:
a nie ma żadnego narzędzia do zmiany
O tu się nie zgodzę. Jeśli admin się nie wywiązuje z obowiązków, to głos tłumu jednak robi swoje.


Oczywiście, że tak.
Po to są ankiety i oceny MT co jakiś czas żeby odnotować uwagi, ulepszać forum i usprawnić działanie MT :)

Niamey - Pon Sty 23, 2012 15:27

Devona napisał/a:
"grupa rządząca" stawia od pewnego czasu ogromy opór jeśli chodzi o zmiany i mi to nie odpowiada.

Devona napisał/a:
bo jak na razie tylko mod team jest na nie.

Ale jaki opór :shock: Piszę, że to niezły pomysł, ale trzeba do niego podejść poważnie i rozważyć możliwe problemy.Brak refleksji i radosnego przyklaśnięcie na dowolną propozycję nie jest oporem. Może powinnaś czytając moje posty spróbować wyjść poza schemat, który w stosunku do mnie przyjęłaś?

Bel - Pon Sty 23, 2012 15:29

Kluska123 napisał/a:
Nie pchałam się do stanowiska
moment... to może mi powiesz, że Anonymous wdarł Ci się do kompa i wysłał za Ciebie ankietę? no bez jaj :P
Kluska123 napisał/a:
Proponuję odejść na chwilę od komputera, odetchnąć i powrócić do forum - w temacie jest naprawdę napięta sytuacja, ja myślę obiektywnie.
czyli jeśli widzi się problem i chce o tym dyskutować to lepiej odejść od kompa, zamknąć paszczę i przemilczeć? a no to super. W tym wypadku jestem za tym aby w 100% zlikwidować mt i zrobić wybory raz jeszcze.
Devona - Pon Sty 23, 2012 15:30

\edit
poprawiłam literówkę

Kluska123 napisał/a:
Nie pchałam się do stanowiska, a dlaczego napisałam "wyluzujcie"? Proponuję odejść na chwilę od komputera, odetchnąć i powrócić do forum - w temacie jest naprawdę napięta sytuacja, ja myślę obiektywnie.
Osobiście czuję się urażona tym sformułowaniem. Od kiedy to ktoś ma patent na bycie obiektywnym? Nie jest mi potrzebne ochłonięcie, a Twoja postawa jest bardzo niefajna, tym bardziej, że jesteś w grupie moderującej.
Kluska123 napisał/a:
Rozumiem, że są tu sprawy nierozwiązane, była niedawno ankieta - pisałyście o tym problemie?
Nie napisałam w ankiecie, bo nie zdążyłam wziąć w niej udziału przez obowiązki i chorobę. I Kluska123, nie chodzi mi tutaj o Ciebie, tylko o sytuację ogólnie na forum. Nikt tutaj o Tobie nie wspomniał.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group