To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Kraków] samiec i samica trzymane razem (5 miesięczne)

Chita - Wto Wrz 24, 2013 11:11
Temat postu: [Kraków] samiec i samica trzymane razem (5 miesięczne)
Przeglądając szczurze ogłoszenia z Krakowa na gumtree trafiłam na takie:

http://www.gumtree.pl/cp-...czury-526554151

Jak widać na zdjęciu samiec i samica są trzymane razem w jednej klatce długo po tym jak powinny być rozdzielone, ciąża 100%. Pozostaje pytanie czy płeć szczurów została prawidłowo określona i jak długo są we wspólnej klatce. Temat założyłam mając nadzieję, że znajdą się dobrzy ludzie, którzy pomogą w tym przypadku (podejrzewam, że sprawa przerosła aktualnego właściciela, być może szczurcia miała już miot? To jednak tylko moje spekulacje.)

Nie wiem czy dobry dział, jeżeli źle dopasowałam prosiłabym o przeniesienie.

nimka - Wto Wrz 24, 2013 17:00

na oko ze zdjęcia obie to samice...
żadnego wybrzuszenia pod ogonem nie widzę.

Chita - Wto Wrz 24, 2013 19:44

Też tak myślałam (ewentualnie zakładałam kastrata) bo dziwne, że samica nie ma jeszcze maluchów zakładając, że siedzą w klatce od dłuższego czasu.
Emi2410 - Wto Wrz 24, 2013 22:47

Już się zainteresowałyśmy tym ogłoszeniem, odpowiedź od właścicielki: "od urodzenia sa razem nie jest samiec wykastrowany a samiczka jest chyba bezplodna bo by juz miala dawno dzieci mozna odebrac nawet dzis bo jestem w domu pozdrawiam"
Nie wiem ile w tym prawdy, xiao-he z drugiego forum jest na jutro umówiona z tą panią. Samiczka najprawdopodobniej trafi do mnie na DT.

cornflakegirl - Śro Wrz 25, 2013 09:56

Samiczka może być ewentualnie wnętrem :roll:
noovaa - Śro Wrz 25, 2013 10:01

To oznaczałoby dość pilny zabieg :/
cornflakegirl - Śro Wrz 25, 2013 10:06

noovaa, ciężko jest nie zauważyć jąder u samca. Szczurki muszą się czymś fizycznie różnić skoro kobieta twierdzi, że ma parkę. Więc wydaje mi się prawdopodobne, że albo samiczka jest w ciąży albo jest samcem. Ta pani chce się ich szybko pozbyć, może próbuje ową ciążę zataić. Opcji jest wiele, dopóki szczura nie zobaczy ktoś doświadczony odpowiedzi nie poznamy.
noovaa - Śro Wrz 25, 2013 10:11

cornflakegirl, też mi się wydaje, że choćby miała już 6 miotów, to kobieta o tym nie powie.

Ogólnie staram się trzymać zasady: Nigdy nie wierzyć na słowo osobie, która ma interes w tym, by mnie okłamać. ;)

Dziś podobno xiao ma je odebrać i będzie się szukać DT. Kobieta z tego co słyszałam odda byle komu, byle szybciej, więc trzeba zabrać.. szczególnie że jakoś przed zimą i w zimę więcej szczurów znajduje się na ulicy niż w ciepłe pory roku :/ . Jak nie odda, nie wiadomo co jej do głowy przyjdzie.

limomanka - Śro Wrz 25, 2013 10:24

noovaa napisał/a:
szczególnie że jakoś przed zimą i w zimę więcej szczurów znajduje się na ulicy niż w ciepłe pory roku

Moim zdaniem najwięcej na śmietnikach i klatkach schodowych ląduje w wakacje. Ale nie zmienia to sytuacji tej parki - skoro pani chce się ich za wszelką cenę pozbyć, nie można ryzykować.

mmarcioszka - Pią Paź 11, 2013 22:28

Aktualne?
Emi2410 - Sob Paź 12, 2013 11:29

Nie, pani nas wystawiła i oddała szczury komuś innemu mimo naszych próśb. Do zamknięcia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group