To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Wrocław! samotny szczur w parku na Nowowiejskiej

ferulka - Sob Sie 31, 2013 19:56
Temat postu: Wrocław! samotny szczur w parku na Nowowiejskiej
witajcie,
Dziś byłam na spacerze z dzieckiem w parku na Nowowiejskiej, karmiłyśmy kaczki kiedy nagle pod moimi nogami usiadł szczur zwabił go chyba chleb. Był biało- czarny. Miałam kiedyś szczurki i moim zdaniem był to szczur hodowlany. Niestety nie miałam jak z dzieckiem go łapać, a do parku mam daleko. Czy ktoś z Wrocławia mieszka koło parku na Nowowiejskiej? i czy tylko szczury hodowlane mają kolor biało-czarny? Szczurek schował się w norce koło stawu.
w razie pytań mój mail to:
ferulka@o2.pl

Starsza Pani - Nie Wrz 01, 2013 17:56

To zapewne szczur "wypuszczony na wolność" z powodu braku czasu / wakacji właściciela albo ofiara wzięcia szczurka "na spacer".
Jak jest ciepło jakoś sobie radzi (chleb dla kaczek), ale gdy się ochłodzi, szans praktycznie na przeżycie nie ma. Dobrze byłoby go złapać (żywołapką na przykład, albo wiaderkiem z czymś smacznym w środku) i ktoś by go na pewno przygarnął.

Biała - Nie Wrz 01, 2013 18:02

Ja mieszkam dość blisko, mogłabym podejść.
Starsza Pani - Nie Wrz 01, 2013 19:23

Biała, to dogadaj się z ferulką i pójdźcie razem, zawsze to łatwiej i wiadomo na pewno, że szukasz w dobrym miejscu (ja kiedyś szukałam w Łazienkach szczura wypuszczonego w Poznaniu :-P ).
Mogę zapłacić za leczenie i pomóc w szukaniu domu.
Nie ma ktoś we Wrocławiu żywołapki? Może jakie organizacje? Bo tak najprościej się łapie, a szczurzydło pewnie zdziczało troszkę.
To trzyma kciuki za powodzenie safari.

Biała - Nie Wrz 01, 2013 19:51

Starsza Pani, żywołapki ma na pewno schronisko, tylko ja nie mam możliwości wzięcia na DT, więc potrzebowałabym jakiś zdeklarowany wcześniej.
Starsza Pani - Nie Wrz 01, 2013 22:15

Biała napisał/a:
Starsza Pani, żywołapki ma na pewno schronisko, tylko ja nie mam możliwości wzięcia na DT, więc potrzebowałabym jakiś zdeklarowany wcześniej.

Popytaj po zaszczurzonych z Wrocławia, może ktoś da DT do czasu znalezienia transportu.
Ja zaraz też zacznę szukać.

Mai-ah - Nie Wrz 01, 2013 23:33

Ja mogę dać DT chopakowi na niedługi czas bo mam panienki. Niestety realnie fizycznie mogłabym pomóc w łapaniu najwcześniej w piątek, bo dla mnie to drugi koniec Wrocławia a mam napięty tydzień.
Ebia - Nie Wrz 01, 2013 23:38

Dla takiego żyjącego na wolności hodowlanego szczurka każdy dzień usiany jest wieloma niebezpieczeństwami i stanowi dla niego zagrożenie (psy, koty, ludzie, głód i chłód), więc im szybciej uda się złapać, tym lepiej dla niego. Poza tym jeśli coś go przestraszy, to znów może się zgubić i nie wróci na stare miejsce

Biała, kiedy mogłabyś spróbować złapać szczura, jeśli Mai-ah da DT?

Biała - Pon Wrz 02, 2013 08:05

Ebia, Nawet dziś/jutro.
Starsza Pani - Pon Wrz 02, 2013 21:18

Biała napisał/a:
Ebia, Nawet dziś/jutro.

To łapcie go szybko, bo za niecałe 2 tygodnie jest wystawa szczurów we Wrocławiu i transport do Warszawy :) . Jeszcze chłopak do weta zdąży wpaść.

Ebia - Wto Wrz 10, 2013 23:13

Hop Hop
Czy szczurka udało się złapać ?

Biała - Wto Wrz 10, 2013 23:29

Nie, ani razu nie widziałam go. Za to stado dzików można obserwować do woli ;)
mmarcioszka - Czw Wrz 26, 2013 00:06

Ze względu na brak informacji zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group