To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - NIEAKTUALNE.

Szczurówka - Nie Maj 26, 2013 00:46
Temat postu: NIEAKTUALNE.
Witam :)
Chętnie przygarnę jednego szczurka pod swoją opiekę.

Wymagania :
1.Wiek: nie ważny.
2.Płeć: nie ważna.
3.Gatunek/Rasa: obojętnie.
4.Kolor: nie ważny.
5.Charakter: Spokojny, Ciekawski, Żywy, Energiczny, Nie gryzący i Lubiący pieszczoty.
6.Najlepiej by był aspołeczny (nie nadający się do towarzystwa innych szczurów).

Doświadczenie ze szczurami:
Mój brat miał szczury które miał od malutkiego aż do starości i umarły. Ja mu pomagałam w opiece
nad szczurami. Szczury były codziennie wypuszczane na wybieg. Były karmione
dobrą karmą i innymi dodatkami takimi jak owoce, warzywa i inne smakołyki ^^
Były zadbane i miały dobrą opiekę weterynaryjną. Niestety ale chcąc nie chcąc szczurki
umarły ze starości :(

Chciałabym na początek przygarnąć jednego szczurka bo boje się że z dwoma na raz
mogę sobię nie poradzić. Najchętniej przygarnę szczurka wraz z klatką i akcesoriami.

Przywróciłam poprzednią wersję wpisu - ogłoszenia dotyczące adopcji szczurów archiwizujemy, nie można więc kasować ich treści. Ponadto, edytowanie postów, naruszające ciągłość dyskusji, nie jest na forum dozwolone.

FaerielDeVille - Nie Maj 26, 2013 00:54

Nikt Ci nie wyda jednego szczura, kiedy nie masz stada. Dwa to znacznie mniejszy problem niż jeden, bo zajmują się sobą, nie musisz im poświęcać tyle aż czasu, co samotnikowi. Szczurów się pojedynczo bez wyraźnego powodu (np. agresji) nie trzyma.
limomanka - Nie Maj 26, 2013 00:54

Szczurówka napisał/a:
.Najlepiej by był aspołeczny (nie nadający się do towarzystwa innych szczurów).

Wyłącznie taki - nikt na forum nie wyda Ci innego szczura do samotnego życia.

Spróbuj zagadać z dziewczyną, której namiary wyślę Ci zaraz privem. Miała swego czasu takie osobniki u siebie na DT.

Jeśli jednak chciałabyś pogadać na temat tego czy faktycznie sobie nie poradzisz z dwójką, zapraszam na spotkanie, o którym już pisałyśmy :)

Karena - Nie Maj 26, 2013 00:55

Szczurówka napisał/a:
6.Najlepiej by był aspołeczny (nie nadający się do towarzystwa innych szczurów).

Dlaczego??

Szczury to zwierzęta stadne i jeśli chcesz żeby były szczęśliwe to lepiej adoptować od razu dwójkę. Z doświadczenia Ci mogę powiedzieć, że dużo szybciej oswajają się w stadzie.

limomanka napisał/a:
Wyłącznie taki - nikt na forum nie wyda Ci innego szczura do samotnego życia.


Poprawka. Nikt nie powinien w ogóle brać pod uwagę skazanie jakiegokolwiek szczura na samotność.

limomanka - Nie Maj 26, 2013 01:07

Off-Topic:
Karena, wiadomo o istnieniu szczurów samotników. Agresywnych wobec innych osobników swojego gatunku. To, że Szczurówka postanowiła zająć się takim szczurem z nie do końca zrozumiałego dla mnie i chyba nieprzemyślanego do końca powodu (wynikającego wyłącznie z jej niedoświadczenia), nie neguje, że takie szczury też są.

FaerielDeVille - Nie Maj 26, 2013 01:14

Off-Topic:
Moja siostra ma samotnika, samca, któremu hormony uderzyły do łebka i spycha wszystkie szczury w kąt a potem bije i w żaden sposób nie daje się dopasować do stada. Ale nie przygarnęła go celowo, żeby mieć samotnika, tylko wyszedł ten fakt przypadkiem.

limomanka - Nie Maj 26, 2013 01:15

Off-Topic:
PaniCiurowa, a samiec jest wykastrowany? Jeśli to tylko hormony, nie jest to typowy szczur samotnik.

Ebia - Nie Maj 26, 2013 01:17

Szczurówka napisał/a:
Chciałabym na początek przygarnąć jednego szczurka bo boje się że z dwoma na raz
mogę sobię nie poradzić
Jeśli przygarniesz takiego szczurka, to raczej nie będziesz mogła adoptować do niego drugiego i zobaczyć, jak fajnie jest mieć dwa. Poza tym dużo łatwiej poradzisz sobie z dwoma łagodnymi, oswojonymi szczurkami, niż ze szczurkiem skrajnie agresywnym albo skrajnie strachliwym ;)
limomanka, dobrze mówi. Najlepiej umówić się na kawę i porozmawiać, przeanalizować wszystkie za i przeciw :)

FaerielDeVille - Nie Maj 26, 2013 01:20

Off-Topic:
limomanka napisał/a:
PaniCiurowa, a samiec jest wykastrowany? Jeśli to tylko hormony, nie jest to typowy szczur samotnik.


Nie jest, ale ma ponad dwa lata już i kiepski stan zdrowia, więc nie ryzykowałabym przy nim z kastracją ;)

Karena - Nie Maj 26, 2013 01:35

limomanka napisał/a:
Off-Topic:
Karena, wiadomo o istnieniu szczurów samotników. Agresywnych wobec innych osobników swojego gatunku. To, że Szczurówka postanowiła zająć się takim szczurem z nie do końca zrozumiałego dla mnie i chyba nieprzemyślanego do końca powodu (wynikającego wyłącznie z jej niedoświadczenia), nie neguje, że takie szczury też są.

Szczurówka z tego co pisała chce samotnika a potem dobrać drugiego bo boi się oswajać dwójkę na raz. Także nie ma co rozciągać tematu samotników bo chyba nie o to tu chodziło.

smeg - Pon Maj 27, 2013 13:21

Dlaczego nie przygarniesz po prostu dwóch oswojonych szczurków? Wtedy odpadnie problem oswajania dwóch na raz (chociaż moim, i nie tylko, zdaniem dwa szczury łatwiej jest oswajać, niż jednego, bo dodają sobie odwagi). Dziewczyny mają rację - szczur samotnik zazwyczaj jest problematyczny również w stosunku do ludzi i potrzebuje doświadczonego właściciela. Nie można też mylić prawdziwego szczura-samotnika ze szczurem po nieudolnych próbach łączenia z innymi albo wymagającym kastracji.
limomanka - Pon Maj 27, 2013 16:13

Dziewczyny - rozmowy trwają i jesteśmy coraz bliżej adopcji dwóch konkretnych panów :D
Szczurówka - Wto Cze 04, 2013 20:59

Jednak decyduje się na dwa szczurki :)
baska85 - Wto Cze 04, 2013 21:30

:brawo: nie będziesz żałować, ja adoptowałam dwóch Braci, bo nie mam doświadczenia z łączeniem, a nie chciałam żeby komuś stała się krzywda.
Obserwowanie moich Panów jak świrują wspólnie- BEZCENNE :D

adbu - Pon Cze 24, 2013 13:09

Mam do wydania w dobre ręce 2 szczurki Dumbo - samce. Możemy wydać razem z klatą. Są u nas od końca maja tego roku. Braliśmy ich jak były malutkie, są oswojone, nie gryzą, są cudne. Jest to niestety nietrafiony prezent dla dzieci :?

Odbiór osobisty - okolce Wodzisławia Śląskiego.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group