Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Layla
Nie Sty 18, 2009 10:56
Miot L Emerald Moon
Autor Wiadomość
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Gru 26, 2008 16:41   

Ehhh, no niestety, ja tylko mogę potwierdzić to co napisała Nezu. Dla Ivy trzeba szukać nowego partnera i to szybko, bo zostało niewiele czasu. Wszyscy chętni na miot dostaną ode mnie wiadomości jeszcze dziś wieczorem jak już wszyscy goście sobie pójdą.

Bardzo mi przykro, że Eliot tatusiem nie zostanie, bardzo mi na tym właśnie partnerze zależało, z resztą nie tylko mi :(

Nie mogę jednak ryzykować, kolejnego krycia Eliotem, bo może sie okazać, jeśli kolejne krycie byłoby nieskuteczne, że Iva w ogóle mamusią nie zostanie.

Potrzebne bardzo mocne kciuki, za nowego partnera i za to, żeby wszystko się w końcu ułożyło.
 
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Pią Gru 26, 2008 17:14   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Kciukam, żeby wszystko się ułożyło i żeby szybko znalazł się drugi partner :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Gru 26, 2008 23:46   

W związku z zaistniałą sytuacją zdecydowałam się na zmianę partnera dla Ivy. Ojcem tego miotu zostanie Eksoottinen Asterixin (Fairytale) - standard, wheaten (agouti) burmese, self (wł. hodowli Rat's Troop, import Finlandia).

Decyzja wiąże się ściśle z moimi planami hodowlanymi wobec Ivy. Zależało mi na tym aby do linii russian blue wciągnąć gen agouti i w kolejnym pokoleniu wyprowadzić kolor russian blue agouti. Cenne dla mnie były geny Eliota ze względu na jego rodowód i wiek, jednak w tej sytuacji poszukać musiałam innego samca agouti. Wybrałam Fairysia biorąc pod uwagę jego ładny rodowód, niespokrewniony z Ivą. Nie bez znaczenia było również to, że spodziewać sie będę po nim praktycznie takich samych kolorystycznie, znaczeniowo, usznie i sierstnie maców. Mogą się w miocie dodatkowo pojawić burmese, ale zaznaczam iż nie mam planów hodowlanych związanych właśnie z tym kolorem. Zaletą jest również to, że samiec jest na miejscu w Malborku i nie będę musiała samicy dodatkowo stresować przewożeniem na kolejne krycie, zwłaszcza, że Iva 7 miesięcy kończy z końcem grudnia.

Eliot nie zostanie ojcem z przyczyn niezależnych ode mnie. Jest mi bardzo przykro i zdaje sobie sprawę z tego jak duże znaczenie dla chętnych miało to, że ojcem tego miotu miał zostać właśnie on. Dla mnie również miało to ogromną wagę. Dlatego wszystkich którzy byli i tych którzy nadal są chętni na miot bardzo przepraszam.

Listy rezerwacji an ten miot zostają ponownie otwarte. Przyjmuje zapisy.
Zaktualizowałam pierwszą stronę tematu, tam też można zobaczyć zdjęcie przyszłego tatusia.
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 12:14   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


aż, boje się zapytać co u Ivy?
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 12:44   

Oj, zaniedbałam trochę temat tutaj. Mimo perypetii jakie mi Iva urządziła, zaszła w ciążę. Wystraszyła obie babcie, ale jak się okazało wszystko jest w porządku. Iva przygotowuje się do porodu. Zbudowała wielkie gniazdo, leży do góry brzuchem. Wczoraj wieczorem miała skurcze, ale to był fałszywy alarm. Jednak myślę, że jeszcze dziś, góra jutro malce pojawią się na świecie :) Brzucho Iva ma duży więc nie zdziwię się jak szkrabów będzie sporo :)
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 12:46   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Świetnie! Ciekawym, ile się urodzi (bo co się urodzi mniej więcej mogę się spodziewać).
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 17, 2009 12:49   

A odeszły jej już wody płodowe?
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 12:53   

Nie odeszły, nie było wód ani krwi ani nic, miała po prostu co jakiś czas słabe skurcze. Widać maluszki ruszające się w brzusiu więc wszystko jest w porządku. Iva zrelaksowana i spokojna.
 
 
     
persefona4 
szczurza fanatyczka



Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 1906
Skąd: Jasło/Sanok
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 15:06   
   Zwierzątka: 13 wspaniałych :P


Super :wink: kciukamy więc za szczęśliwe rozwiązanie :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
~Sun & Sugar~ Casanowa & Champ Rattie's Love~ Jurand Emerald Moon~ Charlie~ Roderick & Salem of Zirrael ~ Feniks & Goblin Happy Feet~ Freak~
~ Roswell~ Honey~

 
 
     
Sileas 
sklerotyczka



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 71
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 01:15   

Trzymam mocno kciuki! ;)
_________________
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
 
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 10:20   

A ja poproszę o zamknięcie :)

http://forum.szczury.biz/...p=262321#262321
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12