Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 20:13
O-pisklaki - 30 miesięcy!
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 00:42   

zwyrodnienia stawów często są wynikiem ich przeciążenia (w tym otyłości), nie musi być dysplazji, by było zwyrodnienie. Jak to się ładnie pisze - zwyrodnienie, zwyrodnieniu nierówne, także pod kątem predyspozycji genetycznych czy po prostu uwarunkowań środowiska/życia. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 14:58   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Bezpośrednią przyczyną śmierci Omara była rozedma płuc, tkanka płucna była nawet przerwana w jednym miejscu :( . Wątroba stłuszczona, zapewne dlatego, że był otyły. W płucach wykryto maleńką zmianę. Pytałam panią doktor o badanie histopatologiczne (w tej chwili w Trójmieście inspektorat już ich nie robi i lecznica wysyła próbki do Niemiec, paranoja). Pani doktor powiedziała mi, że taka zmiana jak ta mogła być wywołana zarówno przez jakąś mutację, jak i nawet czynnik środowiskowy czy jakikolwiek inny, nawet pozapalny. Uważa, że należy wzmóc czujność i zrobić RTG całemu rodzeństwu z tego miotu, ale nie uważa, że jest jakiś szczególny powód do paniki w przypadku linii. Nie widzi sensu badania tego, bo nawet jak będziemy znać nazwę, w zasadzie niewiele nam to da (a właściwie hodowcy). Obserwacja jest zalecana i tak w przypadku miotu O, ponieważ jest kontrolny. Wszystkie pozostałe narządy bez zmian. Oczywiście będę mieć to wszystko na papierze, wtedy wkleję.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 15:06   

Layla, a wiadomo skąd rozedma?...
Jakieś przebyte, utajone zapalenia płuc czy problemy z sercem?...
Czy ta zmiana ją spowodowała? (ale jeśli tak to czemu obu? :( ).

Straszne to wszystko... ;(
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 15:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


nezu, za tydzien będę w lecznicy, i odbiorę to wszystko na papierze, i też się dokładnie wypytam, bo teraz gadałam przez telefon, a wiadomo, jak wtedy się rozmawia :| O wszystkim tu napiszę. Omar nigdy nie miał żadnych oddechowych problemów, nie wiem, czy się tak maskował czy co. Obiecuję, że napiszę co tylko będę wiedziała.


A wy zróbcie rtg Pisklakom, bo lepiej uważać :(
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 15:12   

Oliwcia miała robione w zeszłym tygodniu i wszystko było z płucami i narządami w ogóle w porządku... Trochę tłuszczyku w jamie brzusznej znaleźliśmy, ale to wszystko, nie oblepiały narządów.
Ale pytanie co z resztą pisklaków?

Proszę tylko, żeby domki brały pod uwagę wiek tych szczurów. Nadwaga w tym wieku praktycznie zawsze oznacza otłuszczenie, a czasem także stłuszczenie wątroby czy innych narządów wewnętrznych.
Przebyte choroby dróg oddechowych też mają prawo zostawić trwały ślad w płucach czy oskrzelach.

Layla, dziękuję.... :*

Rozumiem że zmiana od czasu wykrycia na rtg nie urosła?....
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 15:15   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


nezu, zmiana była bardzo mała, na rtg wydawała się sporo większa. Nie ma za co nezuś, no co ty. I myślę, że nie ma co specjalnie panikować kochani, to jest dla mnie tragedia, wielka i wielki ból, ale żywię nadzieję, że to jednostkowy przypadek.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 15, 2009 15:41   

Ori nadwagi raczej nie ma, problemów oddechowych czy ogólnie z płucami też nigdy nie było, poza ta lekką niewydolnością po narkozie.

lada dzień będą wyniki histopatologii guza, RTG zrobimy na początku przyszłego tygodnia, bo ja już jutro rano wyjeżdżam na weekend.

z dobrych wieści - drugi guzek póki co przestał rosnąć, a może nawet troszkę się zmniejszył (nie chcę jeszcze zapeszać, ale takie odnoszę wrażenie) - możliwe, że to dzięki scano, które podaje Ori codziennie w ciutkę większej dawce niż zalecana standardowo.
 
     
emileczka 
miłość



Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 2058
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 20:07   
   Zwierzątka: 3 panienki


Wczoraj byliśmy z Opal na RTG i wszystko jest OK :) , jest niestety trochę tłuszczyku w brzuszku, mam nadzieję, że jest to spowodowane sterelizacją. Waży 460g.
Kochana jest ogromnie :serducho: , bo cały czas oczekiwania na wywołanie zdjęcia spędziła pod moją bluzką :mrgreen:
_________________
Z nami: Tortilka B, Pepita SR, Tortilla SR

W Zielonym Ogrodzie: Salma ['], Tosia SR ['], Solanna SR ['], Ulęgałka B ['], Szarlotka B ['], Dynia SR ['], Biedronka SR ['], Wicia SR ['], Hiacynta of NL ['], Bucca SR ['], Beren SR ['], Gera SR ['], Kundzia SR ['], Elizabeth SR ['], Nuka HF ['], Bilimbi SR, Truskawka SR ['], Fifa SR ['], Igiełka SR ['], Ironia SR ['], Goplana SR ['], Keiko Beris ['], Gerthruda A ['], Trufla EM ['], Elipsa SR ['], Rozi EM ['], Balbinka SR ['], Nostalgia EM ['], Rajka EM ['], Lusi EM ['], Jadźka ['], Opal RT ['], FraniaZ ['], Idril z TM ['], FraniaC ['], Dolly HF ['], Adela ['], Łacia ['], Ozzy RT ['], Bombel [']
 
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 18:30   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


O-pisklaki wczoraj skończyły 22 miesiące :urodziny:

Ja przez naszą Adelkę na śmierć zapomniałem, ale Opal już została wymiziana i wycałowana z nawiązką :mrgreen:
Nasz uszatek trzyma się świetnie, nic jej nie dolega, stała się wielkim pieszczochem i szczególnie Emilce pozwala robić ze sobą wszystko
Oby kolejne miesiące mijały tak jak do tej pory :)

A co u rodzeństwa ?
_________________
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 19:25   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Wszystkiego najlepszego moje kochane skarby! Omar patrzy na was z góry i strzeże waszego zdrówka - wierzę w to!

:urodziny:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 23:14   

U Oaka wszystko nienagannie :) Odkąd został alfą młodego stada ma nienaganną sylwetkę i przeżywa swoją drugą młodość ;) Wszystkiego naj :)
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Lis 06, 2009 02:22   

Oliś niezniszczalna i oby jak najdłużej.

Jest najlepszą przyjaciółką i opiekunką Hejzika, bardzo delikatna i kochana.
Na razie zdrowa i oby tak już pozostało...
 
     
emileczka 
miłość



Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 2058
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 16:39   
   Zwierzątka: 3 panienki


Pisklaczki kończą dziś 23 miesiące, ale jestem szczęśliwa, a Opal co raz to młodsza Gercia skutecznie ją odmładza np. jeżdżąc na niej :lol:

Kilka fotek mojego szczęścia :serducho:


Pisklaczki wszystkiego naj, naj...
Również dla tych których już z nami nie ma [']
_________________
Z nami: Tortilka B, Pepita SR, Tortilla SR

W Zielonym Ogrodzie: Salma ['], Tosia SR ['], Solanna SR ['], Ulęgałka B ['], Szarlotka B ['], Dynia SR ['], Biedronka SR ['], Wicia SR ['], Hiacynta of NL ['], Bucca SR ['], Beren SR ['], Gera SR ['], Kundzia SR ['], Elizabeth SR ['], Nuka HF ['], Bilimbi SR, Truskawka SR ['], Fifa SR ['], Igiełka SR ['], Ironia SR ['], Goplana SR ['], Keiko Beris ['], Gerthruda A ['], Trufla EM ['], Elipsa SR ['], Rozi EM ['], Balbinka SR ['], Nostalgia EM ['], Rajka EM ['], Lusi EM ['], Jadźka ['], Opal RT ['], FraniaZ ['], Idril z TM ['], FraniaC ['], Dolly HF ['], Adela ['], Łacia ['], Ozzy RT ['], Bombel [']
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 17:41   

ma taki fajny tłuściutki brzuszek :tummykiss:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 10:41   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Kochane O-pisklaczki! Dziś kończycie 2 latka! Bardzo mi przykro, że Omara nie ma z nami, na pewno by chciał zjeść coś pysznego z tej okazji ;) Ale z pewnością czuwa nas całym rodzeństwem :)

:urodziny:

I świeczkę zapalę dla mojego uszatka...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13