To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot K of Anahata - 25.02.2010 - nowe zdjęcia str. 5 :)

Niamey - Śro Maj 05, 2010 14:40

to oczy mówią "kocham swoją mamusię" :)
Bulletproof - Śro Maj 05, 2010 15:07

Jeeeej, Kyu jest przecudowna :serducho: Ideał normalnie ;) :slinisie: (Nakasha nie dałoby się jej sklonować ? :P :hyhy: )
Nakasha - Czw Lut 03, 2011 20:08

Orinoko miała jakiś czas temu usuwanego guza. Histo:

"Guz nienabłonkowy, raczej z tkanek miękkich z graniczną złośliwością tkanek naczyniowych i nerwowych."

Zabijcie mnie ale nie wiem co to znaczy. :roll: Mój Zbyszek odbierał wyniki, będę musiała jeszcze pogadać z wetem.

Karena - Pią Lut 04, 2011 02:52

Yyy? a ja dostałam maila że dumbo nie będzie i czy rezygnuje a tu same dumbo... :?
Nakasha - Pią Lut 04, 2011 03:10

Karena, yy? To jest miot sprzed roku?.... W tym miocie spodziewałyśmy się 100% dumbo, to chyba coś Ci się pomyliło....
agacia - Pią Lut 04, 2011 09:35

Karena, przeczytaj w temacie datę urodzenia miotu :P Zdaje się, ze w tym jeszcze 25 lutego nie było :wink:
Karena - Pią Lut 04, 2011 13:03

<facepalm> za dużo tych 'K' jest. sorki :lol:
madzook - Sob Lut 05, 2011 18:36

Z pojęciem nowotworu o granicznej złośliwości spotkałam się w przypadku guzów jajnika u ludzi.
Taki nowotwór "wygląda" jak złośliwy (tzn. komórki są niskozróżnicowane - czyli zatrzymują się na wczesnym stadium rozwoju komórkowego, nie specjalizują się), ale nie ma zdolności naciekania podścieliska (tak w przybliżeniu oznacza to, że ogranicza się do tkanki, w której się rozwija - to generalnie dobra wiadomość :) ) i nie daje przerzutów odległych.

Jest to taka grupa pośrednia między nowotworami łagodnymi i złośliwymi, przypominająca wyglądem mikroskopowym nowotwory złośliwe a "zachowująca się" jak łagodne.

Podejrzewam, że w innych narządach i u szczurów będzie analogicznie, bo nomenklatura patomorfologiczna jest raczej ujednolicona.

Nakasha - Nie Lut 06, 2011 01:01

Dzięki za informację. :)

[ Dodano: Pią Lut 25, 2011 13:23 ]
Mamy roczek! :urodziny:


Proszę o wieści co tam u wnusiów. :serducho:

Bulletproof - Pią Lut 25, 2011 19:20

U Kei ok wszystko, jest spokojniejsza niż kiedyś tzn. nie jest już tak ruchliwa i bardziej okrągła :P (może jedno z drugiego wynika) :P .

Kilka ostatnich zdjęć, bo nowych nie mam:


Najlepszego dla wszystkich Kulek (w szczególności zdrowia) :urodziny: :urodziny:

asia030984 - Sob Lut 26, 2011 12:31

Bulletproof, jaka piękność :serducho:
Badoha - Sob Lut 26, 2011 16:45

Koka ma się świetnie-jest przepiękną dziewczynką :serducho:
Nakasha - Wto Kwi 12, 2011 12:40

Uzupełniam informacje dotyczące zachowania i zdrowotności szczurów z naszej hodowli. ;) Prosiłabym więc o wysłanie mi na maila hodowli, nie PW! krótkiej notatki w formie odpowiedzi na poniższe pytania. To nie musi być wywód na kilka stron A4, ale proszę chociaż o kilka zdań. ;) Chodzi o szczurki, które jeszcze żyją, jak i o te, które już odeszły…

W temacie maila najlepiej umieścić literkę miotu, tak będzie mi łatwiej wszystko segregować. Niektóre osoby same z siebie regularnie piszą mi co słychać u wnuków, czytam też forumowe tematy, ale wolę mieć wszystko ładnie opisane, aby nie było wątpliwości. :)


1. Imię szczurka:

2. Data urodzenia:

3. Zachowanie
- w stosunku do ludzi:
- w stosunku do szczurów:

4. Zdrowie i choroby
- choroby serca:
- choroby neurologiczne:
- ropnie:
- guzy (jakie):
- inne:

5. Data śmierci:

6. Przyczyna śmierci (wyniki sekcji):

[ Dodano: Pią Kwi 15, 2011 15:34 ]
Orisia, mama miotu, miała usuwane ponad tydzień temu trzy guzki. Dzisiaj dostałam wyniki histopatologii - to mięsaki włókniste, średniej złośliwości. W grudniu 2010 również miała guza: guz nienabłonkowy, raczej z tkanek miękkich z graniczną złośliwością tkanek naczyniowych i nerwowych.

Guzy są prawdopodobnie ze sobą powiązane, poza tym były w tym samym miejscu.

Na razie nie ma co panikować, ale prosiłabym o wyjątkowo dokładne macanie maluchów, szczególnie gdy skończą 1,5 roku. ;)

susurrement - Pią Kwi 15, 2011 15:36

hop
Nakasha - Pią Paź 28, 2011 13:05

Hades i Haddoru kończą dzisiaj 2 latka i 6 miesięcy!! :urodziny: Haddoru to tata miotu, Hades to jego brat. :)




Hades się robi coraz szerszy. :shock: I jest już brązowy, a nie czarny. :P Za to Haddorek jest coraz chudszy. :( I łapki mu coraz mocniej wysiadają... i jest już prawie ślepy. Ale obaj żyją, jedzą, więc się cieszę. :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group