To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Miot] Sklepowy "gratis" już z Nami :)

H. - Pon Lis 24, 2008 17:07

Off-Topic:
gratis, nigdy Ci nie wybaczę :P Kaptury to kwintesencja szczurzej urody :serducho:

Myszowa - Pon Lis 24, 2008 18:22

A ja uwielbiam wszystkie szczurki :mrgreen: , tylko jakoś unikam agutków i fuzzów, na których wisi skóra (za te stwierdzenia niechybnie zginę :D ).
Ale dałabym się pokroić żywcem za rexowego blutka i najlepiej dumbolka :serducho: :serducho: :serducho: .

persefona4 - Pon Lis 24, 2008 19:05

Pozostaje wiec czekać na "opierzenie" się maluchów i wyjaśnienie zagadki: baranki czy golasy :wink: oraz rozszyfrowanie płci :] Za parę dni wszystko bedzie już wiadomo :twisted:
Ja sie tylko modle zeby tam nie było męskiego kapturzastego rexa, bo tego moja szczurnięta psychika może nie wytrzymać :roll:

Maluchy prześliczne, kapturki maja w sobie to coś :serducho:

gratis - Pon Lis 24, 2008 19:15

ale dumbo nie ma...?
angel_a - Pon Lis 24, 2008 20:08

nie Dumbo raczej nie ;)

stawiałabym na fuzzy, ale może jednak rex :mrgreen:
nie umiem odrożnić wąsików ;) jutro będą mieć tydzień, a więc niedługo się wyjaśni cóż za potwory z nich wyrosną ;)

devilline - Pon Lis 24, 2008 20:47

Dupa, dupa, Jaworzno tak blisko, ale nie moge, nie wolno, dev leżeć! :damagewall:
gratis - Pon Lis 24, 2008 21:08

Dev nie leżeć, a Dev nawet dowiozę do Katowic ;)
angel_a - Pon Lis 24, 2008 21:12

Ojejciu ;) ale zakręciliście :P mogę prosić o osoby, które już teraz na 100% wiedzą, że wezmą malucha(bez względu na sierść i umaszczenie) o ponowne skontaktowanie się ze mną? Prosiłabym o kontakt na gg.8219714 :)

osoby tutaj wymienione potwierdziły, że bez względu na wygląd biora: (wypisane po kolei wg "pierszeństwa" zgoszeń)
2 samiczki idą do Panny Migotki(Kraków),
1 samiczka do mrówki(koło Bydgoszczy),
1 samiczka do Fauki(Łódź),

1 samiczka na 90% zostaje u mnie! a więc w zasadzie zgłosiło się już 5 osób(a teoretycznie tyle samiczek jest) ale nie wykluczam, że ktoś zrezygnuje, wiec gdyby tak sie stało, że nadal jest 5 chętnych na samiczki to osoba ostatnia w kolei jej nie otrzyma...


ale proszę jeszcze raz o potwierdzenie i podanie mi na gg jakis danych.

a no i tak w ogóle to do końca nie wiem ile jest samców a ile samiczek ;)

a na samce chętnych jeszcze nie mam, chociaż mrówka na jakieś 90% będzie brała wszystkie samce, które nie znajdą domów :)

haha... ojej, bardzo to pogmatwane :glaszcze:


A jeśli ktoś ma jakieś "chętki" na jakąś odmianę kolorystyczna albo sierści to też może napisać, ale pierwszeństwo mają osoby 100% bezinteresowne w tych sprawach ;)

PS. Jeśli kogoś pominęłam to proszę bardzo o wybaczenie i kontakt na gg!



Ale tak na prawdę wszystko okażę się jak maluchy podrosną :)

devilline - Pon Lis 24, 2008 21:26

gratis, dev ma leżeć i sie nie ruszać, dev nie może, dev niech sie utopi ale szczura brać nie może, nie i koniec!
Anonymous - Pon Lis 24, 2008 21:54

dev, przecie cztery to nawet tak głupio brzmi. tak niekompletnie. nie to co 5. nie to co 6. albo 12:p
devilline - Pon Lis 24, 2008 21:56

Cicho ludziska, nie mogę, rodzice by mnie udusili i wyrzucili na bruk, chociaż... Kwak, nie ma mnie tu!
angel_a - Wto Lis 25, 2008 13:58

Relacje z Niunia coraz lepsze :) leżałam sobie przed chwilą przed otwartą klatką i sobie z nią gadałam, a raczej prowadziłam monolog ale co tam ;) i Niuniek po woli wychodził z klatki raz wszedł mi na ramie po czym się wróciła, a potem weszła po prętach na górę klatki, gdzie mogłam ją pogłaskać po czym wzięłam ją na ręce i trzymałam chwilkę :) nie było źle nawet nie chciała jakoś bardzo zwiewać, potem odstawiłam ją na podłogę przed klatkę i nie zwiała do domku co czyniła zawsze, ale weszła do klatki i stanęła przed drzwiczkami :) i jeszcze dałam radę ją za uszkiem podrapać ^^ a więc myślę że takimi małymi sukcesami przestanie gryźć w obronie dzieci :) w zasadzie dzieciuchy rosną, więc coraz mniej będzie się nimi zajmować :)
nezu - Wto Lis 25, 2008 14:01

Nono, angel_a, gratuluję postępów. ;)

<edit>
A, jeszcze jedno.
Jeżeli te maluchy to będą fuzzy, to niestety będziesz musiała się liczyć z tym że ojcem został brat twojej samicy.

Fuzz to cecha recesywna, nie dominująca i w tym przypadku istnieje właściwie pewność. W przypadku rexów byłby przynajmniej cień nadziei że ojciec jest z innego źródła czy innej pary..

W każdym razie mam nadzieję że im to za bardzo nie zaszkodzi.

angel_a - Wto Lis 25, 2008 15:14

Cytat:
Jeżeli te maluchy to będą fuzzy, to niestety będziesz musiała się liczyć z tym że ojcem został brat twojej samicy.


fuzz, który był z nią w akwarium był o wiele starszy(taki sklepowy szczur już, bo zapewne nikt go nie chciał kupić). Chyba że któryś przenosił gen (bo pewnie tak się da) a nie był fuzzem, genetyka jest dla mnie zbyt skomplikowana ;) mam nadzieję, że jednak żadem z jej braci nie był ojcem, bo chów wsobny to jedne z najgorszych paskudztw jakie mogą być :|
i w zasadzie nie wiadomo jeszcze ty to będą fuzzy ;)

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 15:19 ]



ale ale... trochę się uczyłam genetyki i w zasadzie jeśli moja samiczka pod względem sierści byłaby heterozygotą(wtedy u niej gen fuzzy byłby recesywny w zasadzie jest) i byłby samiec też heterozygota(ale nie z tego samego miotu) to istnieje prawdopodobieństwo, że rodzice nie są spokrewnieni? Lub też jeśli ojcem był fuzz czyli homozygota to tym bardziej istnieje prawdopodobieństwo że rodzice są z innych miotów. Dobrze rozumuję? Ale pewnie to już wyższy stopień genetyki i takie podstawy jakie ja znam się tu nie sprawdzają :|

I w zasadzie to jak patrzyłam się na wąsiki to 5 ma podejrzane, czyli teoretycznie przewaga, a więc wychodzi że samiec był fuzem (krzyżówka genetyczna). Bo skoro stosunek fuzzów do standardów jest większy to jeden z rodziców musiał być homozygotą recesywną(a więc samiec fuzz), a drugi heterozygotą(moja Niunia). Oczywiście przy założeniu że to będą fuzzy :lol:


a jeśli coś pokreciłam to proszę się ze mnie nie śmiać :P nie zagłębiałam się w genetyke bardziej ;)

Mała literówka poprawiona :) Andzia

Anonymous - Wto Lis 25, 2008 18:36

angel_a, ja to w ogóle nawet nie rozumiem co napisałaś :P . Na szczęście mi genetyka nie jest potrzebna :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group