To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2007 - Miot "C" Ratteria Rataty

Nata - Nie Lis 18, 2007 10:46

Wczoraj Carramba dotarła do mnie po dwóch dniach podróży. Musiała być strasznie zmęczona, bo zasnęła mi po pewnym czasie na brzuchu, mimo iż to mały tajfun. Jest niesamowicie odważna, wszędzie wściubi swój mały nosek. Moich dwóch dorosłych szczurasów zupełnie się nie boi, a one raczej się nią nie interesują, z wyjątkiem Watka, który małą wywąchał już chyba na wszystkie możliwe sposoby. Nie obeszło się przy tym bez pisków, bo mała ma zapewne swój wielki plan poznawania świata i ma gdzieś wąchanie się z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Zdjęć zrobiłam multum, ale oglądanie samych łapek, ogonka czy kawałka ucha mija się z celem. Tematyka niestety raczej monotonna - jedzenie i mycie się - ale tylko wtedy, jak wiecie, maluchy są w miarę spokojne. Przepraszam za zdjecia z użyciem lampy (sama ich nie cierpię), ale tylko wtedy mała jest wyraźnie widoczna. Ponieważ dorosłe towarzystwo woli sobie pospać, na zdjęciach na razie sama mała, która na razie mieszka sama.
Dziękuję Ratacie i Pacyfce za maluszka oraz Viss, która także miała w tym swój udział ;)

polna - Nie Lis 18, 2007 10:52

http://forum.szczury.biz/...sc04088_141.jpg

Cudna!


(Jeszcze tylko pare godzin... :falover: )

Nata - Nie Lis 18, 2007 10:59

Fakt, charakter też cudny. I o ile moje niedowidzące oczy dobrze zauważyły ma rubinowe oczka. Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia jej przesympatycznemu, plamiastemu ryjkowi. Najwidoczniej uważa, że ten jej profil jest lepszy.

ps. jak usunąć tą mordkę przy dacie postu?

AngelsDream - Nie Lis 18, 2007 11:07

Off-Topic:
Musiałam się upewnić: zaznaczyć ostatnie okienko w kategorii Ikona postu/tematu. :mrgreen:

Nata - Nie Lis 18, 2007 11:15

Off-Topic:
Dzięki.

Anonymous - Nie Lis 18, 2007 11:22

Nata, heeeej!!! :D
A małą masz przeboską :serducho: :serducho: Czekam na foty z resztą stadka :mrgreen:

L. - Nie Lis 18, 2007 11:55

Nata, ależ ona śliczniasta :D
Matrix - Nie Lis 18, 2007 12:36

Śliiiiiczna i słodka :serducho:

Nata napisał/a:
Dziękuję Ratacie i Pacyfce za maluszka oraz Viss, która także miała w tym swój udział ;)


Przepraszam,ale nie mogłam się powstrzymać :D To brzmi tak jakbyś dziękowała Ratacie i Pacyfce za to że dostałaś maluszka i Viss ;) Fajne :)

Nata - Nie Lis 18, 2007 14:06

Fajna jest, mówię wam, pewnie reszta maluchów od Rataty też, nić tylko brać.

Matrix, wiesz jak przeczytałam to po raz kolejny, też miałam niezły ubaw :lol1:
może przydałby się też korektor na forum :wink:

Matrix - Nie Lis 18, 2007 14:40

Nata, ,ile ma teraz Twoja mała?Bo jeszcze dokładnie widać że to baranek..a jak moja miała koło 5 tygodni to inaczej rex wyglądał :( Możesz nawet zobaczyć na fotkach w moim temacie o Nejce..
Nejka 6 tygodni: http://img402.imageshack....dscn5213ve2.jpg


PS mogę być korektorem ^^

L. - Nie Lis 18, 2007 14:44

Nata, czy Carramba nie jest czasem satinem ? strasznie jej się futerko świeci.
Moze to przesz flesza, ale..

Nata - Nie Lis 18, 2007 16:05

Carramba ma 6 tygodni i 2 dni (ur. 06 października). Nie wiem jak wygląda rex "na żywo", bo pierwszy raz widziałam go wczoraj jak odbierałam małą.

Nie wiem czy jest satinem, jej matka HOLLY, jak podała Ratata jest satin rex, więc możliwe, że tak. To by oznaczało, że muszę do małej chyba dopłacić :wink: Dodam jeszcze, że ma bardzo krótką sierść (jak dla mnie rzecz jasna), może stąd też to błyszczenie? Nie wiem, nie znam się, może najlepiej pytać Ratatę.

Oczywiście efekt świecącego futerka może być wynikiem flesza, ale ona w mojej opinii w ogóle się świeci (i nie jest to efekt użycia nabłyszczacza :wink: ).

Dla porównania wkleiłam poniżej zdjęcie mojej Szczurci (14,5 m-ca), robione tym samym aparatem. Szczurka jest od kolegi, jej rodzice pochodzili ze sklepu i mieli bardzo sztywną sierść. Szczurka ma niesamowicie miłą i delikatną w dotyku, w przeciwieństwie do tych kilku (4) szczurków, których miałam okazję dotknąć. I jej futerko rzeczywiście się tak błyszczy, ale najbardziej widać to dopiero w słońcu lub przy użyciu flesza.

L. - Nie Lis 18, 2007 19:04

Nata, no, o to mi chodzi ;d przecież widzę, ze ona rex :P

satin - to taki gen, który powoduje błyszczenie sie futerka. Szczurek moze byc satin standard, satin rex, satin velveteen itd. wyjątkiem jest tylko sierść satin fuzz.
Gdzie satin fuzz - oznacza gołego szczurka, ale z meszkiem.

Holly owszem, jak piszesz jest satin rex'em ale Foton nie jest satinem i o ile pamietam nie ma również satina w rodowodzie. Niestety nie wiem jak to jest z niesieniem się tego. :roll:

jak dla mnie mała jest satin rex'em.

Poczekam, aż wypowie się ktoś kompetentny, bo nie chce skłamać.
I sama Ratata, która widziała małą od czasu jej narodzin.

Ratata - Nie Lis 18, 2007 19:06

Nata, cieszę się, że mała jest już u Ciebie i że obyło się bez problemów z łączeniem :)
Oczywiście nie musisz nic dopłacać, gdyby okazało się, że Carramba jest satinem, rzeczywiście ma równie miękkie i błyszczące futerko jak Holly, ale trudno mi jednoznacznie to orzec, bo prócz Holliśki żadnego satina nie widziałam na żywo :oops:
Również dziękuję Pacyfce i jej koleżance Ewelinie, które umożliwiły transport Carramby, Alice740, która właśnie wiezie Colę do domu, a także pani Agnieszce S., która powiozła Cashmira i Carbona do Warszawy :)
Jednocześnie przypominam właścicielom malców, że na obydwu egzemplarzach umowy trzeba się podpisać, a jeden odesłać do mnie pocztą. Numerów metryk nie wpisałam, bo ich jeszcze nie dostałam, jak tylko do mnie dotrą, prześlę je Wam na maila, to sobie uzupełnicie ;)
Coma i Chupa nadal wolne :!:

Nata - Nie Lis 18, 2007 21:10

L., wiem, że mogą być różne "satiny", po prostu informację przepisałam wprost z postu Rataty, ale dzięki za uwagę.

Z tym łączeniem Carramby to nie jest jednak tak super. Watek jest za małą jak najbardziej, położył się koło niej i spokojnie leżał (cudny widok), poczyścił jej trochę ogonek i mała trochę się uspokoiła. Ale ze Szczurką może być problem, fuka i robi się podminowana, a mała wrzeszczy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group