To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Miot] Sklepowy "gratis" już z Nami :)

angel_a - Nie Lis 23, 2008 22:06

To w sumie możliwe ;) bo w akwarium z mała były fuzzy (dorosłe samce) a to pewne, że będą łysolki? ;)
nezu - Nie Lis 23, 2008 22:09

Jasne te fotki, ale dałabym jakieś 90 %

No chyba że ojcem jest jakiś rex którego sprzedali zanim ją wypatrzyłaś i kupiłaś. Wyjdzie w praniu. Jeśli w wieku około 8, 9 dni te maluchy nie będą miały sierści prostej i lśniącej lub króciutkiej i z zaczątkami fal, tylko nadal będą wyglądać jak łyse, to masz do czynienia z fuzzikami.

Jedno co widzę teraz, to że ich wąsiki nie są standardowe...

Jak chcesz to się przyjrzyj dokładnie, powinnaś dostrzec różnicę.. :)

persefona4 - Nie Lis 23, 2008 22:10

Kapturzasty rexik :serducho: nie no, nie dobijajcie mnie ;(
angel_a - Nie Lis 23, 2008 22:36

No to jest problem :lol: popatrzyłam im na wąsiki i... 3 ma prościutkie długiutkie, a 5(przynajmniej przy sztucznym świetle) ma taakie inne poskręcane i krótsze... haha... na pewno nie wszystkie mają proste to jest pewne ;) a więc co fuzz czy rex :mrgreen: ?
nezu - Nie Lis 23, 2008 22:44

Trudno powiedzieć... ;)
Żebym je na żywo obejrzała, to już byś wiedziała. Niestety bez stuprocentowej znajomości ojca można się tylko domyslać.

Pozostaje czekać.

angel_a - Nie Lis 23, 2008 22:47

Cytat:
Żebym je na żywo obejrzała, to już byś wiedziała.


a po czym byś rozpoznała :wink: ?

AngelsDream - Nie Lis 23, 2008 22:49

To byłby duży przypadek, ale tatusiów może być więcej niż jeden ;)
angel_a - Nie Lis 23, 2008 22:57

Potencjalnych tatusiów było sporo... Beżowy, fuzzy, kapturki, czarny chyba też jakiś ;) i takie jakby niebieskawe. A więc możemy obstawiać które hehe ;) ja stawiam na kapturka(7 maluchów jego ;) ) ale te podkręcone wąsiki to już nie wiem czyja sprawka ;)
nezu - Nie Lis 23, 2008 23:04

Wibrysy rexów są tak jak u standardów we wczesnym dzieciństwie skierowane do tyłu. Ułożone w charakterystyczne sprężynki, nieco cieńsze niż standardowe ale zbliżonej długości.

Wąsy fuzzów są wyraźnie krótsze niż te u standardów i najczęściej od samego początku skierowane do przodu. Zauważyłam dwa rodzaje fuzzowych wibrysów, jedne dłuższe i faliste, drugie krótkie i jakby "przypalone", zawsze jednak krótsze niż u standarda lub rexa.

I tak, tatusiów może być nawet tyle ile maluszków, a kolor czy znaczenia wcale nie muszą, choć mogą wskazywać że wśród ojców był kaptur.

Agouti to nie beżowy, agouti to dziko umaszczony, brązowoszary..

Panna_Migotka - Pon Lis 24, 2008 15:23

angel_a napisał/a:
No to jest problem :lol: popatrzyłam im na wąsiki i... 3 ma prościutkie długiutkie, a 5(przynajmniej przy sztucznym świetle) ma taakie inne poskręcane i krótsze... haha... na pewno nie wszystkie mają proste to jest pewne ;) a więc co fuzz czy rex :mrgreen: ?


Czy fuzzy, rexik, czy standard to i tak dwie panny mają u mnie zapewnione lokum :lol1: .
Byle rosły zdrowo. Są śliczne 8)

Layla - Pon Lis 24, 2008 16:28

OMG, obłędne malce :) Może ja będę jednak unikała tego tematu ;)
Anonymous - Pon Lis 24, 2008 16:46

angel_a może popatrz na tematy innych hodowców na pierwsze strony i porównaj sobie wąsiki rexów i fuzzów
gratis - Pon Lis 24, 2008 16:47

persefona4 napisał/a:
Kapturzasty rexik :serducho: nie no, nie dobijajcie mnie ;(

Persefona cel - pal, nie lubię kapturów zbytnio ale REXOWY KAPTUR, ryczeć mi się chce, dzięki Bogu nie ma dumboli, ale chyba zacznę mamę urabiać na jednego pana... :roll:

Angelika... mogę się wprosić jak kluchy będą kreciątkami...? :roll:

EDIT: a może są jakieś dumbole? :D wtedy musi być móóój ^^

H. - Pon Lis 24, 2008 16:56

gratis napisał/a:
nie lubię kapturów zbytnio
Masz u mnie minus! :x
gratis - Pon Lis 24, 2008 17:02

Hally, nieeeee ;(
ja jestem dziecię aguta, czekoladów i brudnonosów ^^



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group