To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - planowany miot "El" Emerald Moon-zdj.s19/zdj.s22

yoshi - Czw Cze 19, 2008 21:01

to ja glosuje za GOOFYM :lol1: ;)
Andzia - Czw Cze 19, 2008 21:16

GOOFY!!!! :serducho: oooooooo raaaaaaaaaany! Przepraszam ale zaraz mnie rozerwie. Jak on będzie ojcem to ja na kolanach błagam o samcolka :D
Ninek - Czw Cze 19, 2008 22:06

Gufiak, Gufiak, Gufiak i jeszcze raz Gufiak :serducho:
Oli - Czw Cze 19, 2008 22:06

Andzia napisał/a:
Jak on będzie ojcem to ja na kolanach błagam o samcolka :D

A ja się chyba zastrzelę... :]

Anonymous - Czw Cze 19, 2008 22:14

Gufi raz 3? Kocham go jak własnego, ale to chyba przesada. Pula genowa polskich szczurów robi się... smętna?
nezu - Czw Cze 19, 2008 23:03

Dziewczyny, nic pewnego. Gufi już dwa razy był ojcem, pisałam że przechodzi na emeryturę i muszę parę spraw przemyśleć. W formie jest świetnej, choć ma już 2 lata i ponad 3 miesiące, ale czułabym się chyba odrobinę niesłowna.

Zobaczymy.

Matrix - Pią Cze 20, 2008 13:22

A tu byłaby szansa na american blue przy którymś samcu, czy zupełnie nie? :>
L. - Pią Cze 20, 2008 16:13

Viss, jesli zdecyduje się na Samsona też można powiedzieć, ze pula genów bedzie smętna.
Bo Strzyga została matką, Salem persefony ma zostać ojcem w hodowli HP.
I teraz też by było 3.

Poza tym własnie czytam, że Hathor i Herbatnik mają zostać rodzicami. Hamlet już został, a Marta planuje miot po Hekate...

Najlepszą opcją byłby Zoltan, ale jeśli ja nie moge się dogadać z Zirr i jej ciągle nie ma.
To ja nie chcę odebrac szczura, który nie wiadomo czy jest w ciąży, a nie potrzebnie się zestresował i nie miał wystarczającej ilości kontaktu z człowiekiem. A Holiśka jest bardzo kontaktowa, ona sama się przykleja do ludzkiej ręki. I jest bardzo nieszczęśliwa jeśli nikt się nią odpowiednio nie zajmuje.

edit: A poza tym z miotu G EM żaden szczur nie był, nie jest i nie będzie rozmnażany.

zywym_trudniej - Pią Cze 20, 2008 22:23

Ze względu na to że tak wiele szczurów z miotu H będzie rozmnażana Hekate nie zostanie matką. Sądzę że nie miałoby to większego sensu. Nie służyłoby to niczemu, a kontynuować linie mogę przecież biorąc maluszka po Holly :)
Anonymous - Sob Cze 21, 2008 01:31

Cytat:
Viss, jesli zdecyduje się na Samsona też można powiedzieć, ze pula genów bedzie smętna.
Bo Strzyga została matką, Salem persefony ma zostać ojcem w hodowli HP.
I teraz też by było 3.
Większość hodowców stara się o importy, myślę, że to jedyny sposób aby uniknąć takich sytuacji jak ta i wiele podobnych.
Ja po prostu nie widzę sensu w takim zagęszczaniu genów. Zwłaszcza, że tak naprawdę nie są to geny wybitne, typu długowieczność, czy super extra zdrowie. :)

yoshi - Czw Cze 26, 2008 12:21

na czym narazie wszytsko stoi? Zbliza sie koniec czerwca, czyli czas krycia? L. co postanowilas :)
L. - Pią Cze 27, 2008 17:00

yoshi, po konsultacji z Nezu stwierdziłyśmy, że najlepszym kandydatem będzie Samson.
Rozważałam jeszcze krycie Holy - Siergiejem lub Karmelkiem (są wpisani do KW)
lecz chłopaki są jeszcze za młode , poza tym obydwaj są blazed. Osobiście do blazed'a nic nie mam, bardzo podoba mi się to znaczenie, jednak nie chcę wprowadzać go do tej linii :)

*Mimo, że to będzie 2 miot ze szczurem z tej linii (a 3 szykuje się w HF) to nie jest to ten sam szczur, geny, które niesie trochę się różnią.
* Samson ma przodków nie tylko czeskich, ale też francuskich, niemieckich :)
Reasumując rodowód miotu będzie na prawdę bardzo ciekawy :]

Superlatywy ze strony Holiśki chyba każdy zna. :mrgreen:
Natomiast ze strony Samsona moge napisać, że jego ojciec to ponad kilogramowy szczur - fakt, że ma troche sadełka. Jednak nawet gdyby odjąć od tego tłuszczyk będziemy mieli do czynienia z naprawdę wielkim samcem. 8)
Córka Vigo, a tym samym siostra rodzona Samsona jak wiemy została już mamą i urodziła gromadkę cudownych miziasto-charakternych szczurków. Wszystkie malce czują się wyśmienicie, a ich perypetie możecie podejrzeć w temacie miotu P Rat's Troop.

Ale co nas czeka fenotypowo po skrzyżowaniu tej pary ?
uszka: 100% dumbo
sierść: 50% standard, 50% rex
kolory: w najgorszym przypadku :P stado cudownie słodkich i radosnych czarnuchów :serducho: A jeśli matka natura nad nami czuwa to urozmaici nam to maluchami w kolorze russian blue i siamese :wink:

Charakterków raczej nie da się przewidzieć, ale patrząc na rodziców miotu możemy się spodziewać: przytulaśnych panów i pełnych energii całuśnych dziewcząt :serducho:

Kiedy krycie ?
To już kwestia dogadania się z Martą kiedy może mi Samsona przysłać :]

Layla - Pią Cze 27, 2008 17:04

L. napisał/a:
w najgorszym przypadku stado cudownie słodkich i radosnych czarnuchów


Jak można nazwać to najgorszym wypadkiem, hę? Czarnuchy są przenajbosksze! :serducho:

L. - Pią Cze 27, 2008 17:10

Jayla, jędzo xDDD ucinasz mi buźki ;P toć wstawiłam :serducho: :twisted: :DD
Ninek - Pią Cze 27, 2008 21:15

Echh, znając moje szczęście nie będzie samiczek siamese... Tiaa, pesymistka ze mnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group