To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Miot] Dzieci Bąbli - 24.05.2008r - Pierwsze urodziny!

aleksandra_w - Wto Cze 03, 2008 06:06

Off-Topic:
mataforgana napisał/a:
Off-Topic:
aleksandra_w napisał/a:
chłopcy statystycznie o wiele dłużej żyją

hmm, serio? :drap:


Serio. Takie nowinki powiedział mi mój wet

Ninek - Wto Cze 03, 2008 11:09


aleksandra_w - Wto Cze 03, 2008 16:07

miiiiiii..........! a czy mozna prosic osobno tzn w trójce foty MOICH panienek, f2, f4 i f5?:]
wuwuna - Wto Cze 03, 2008 17:32

http://www.fotosik.pl/pok...c14c4d6030.html
to wygląda tak jakbyś chodziła po ofierze(pani da a może pan dorzuci jeszcze jednego? bo ja jestem w potrzebie) :lol: :mrgreen:
słodziusie maleństwa :-P

Ninek - Wto Cze 03, 2008 18:07

Panny F2, F4 i F5 na życzenie :)
F2- największa z całej dziewiątki, ma cały ogonek ciemny
F4- jedyna w 100% huskulcowa panna
F5- najbardziej psuje mi koncepcje zdjęć :P ma jaśniejszą końcówke ogonka

Troche rozmyte, ale wyobraźcie sobie, że dzisiaj przez cały dzień widze identycznie :lol:


Wystarczy?? :P

EDIT
Tak w ogóle, to Bąbla i kluski mieszkają od rana w dużej klatce :) Gniazdo jest jeszcze w podstawie małej klatki, ale Bąbluś przekonuje sie do 'tego dużego czegoś'.

Zastanawiam się czy gdybym w najbliższym czasie nie znalazła domu dla ostatniej z sióstr Bąbli, mogłabym dołączyć ją do siostry i dzieci? Oczywiście jak małe już nieco podrosną, otworzą oczka. Przy wspólnych spacerkach widać, że panny są zadowolone ze swojej obecności, nie wiem jak byłoby przy dzieciach.

aleksandra_w - Wto Cze 03, 2008 20:12

Jestem kupiona tymi fotami całkowicie, i się doczekać nie mogę kiedy MIMI, WIWI i PIPI (nie smiac sie z imion :D ) dołaczą do mojego stadka!!!... :serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
Dwie panienki to agouti zgadza się? Cudowne są.. jestem cąłkowicie KUPIONA! :mrgreen:

http://www.fotosik.pl/pok...c1fbff695e.html te ogonki! :miłość:

co do Twojego pytania o łączenie - ja tak zrobiłam, do matki z dziewczynami, 'dołożyłam" obcą im szczurę, tworząc nowe stadko. Nie było matczynej agresji czy czegoś podobnego.

Ninek - Wto Cze 03, 2008 20:50

Tak, obie panny to agutki :) Nie wiem tylko jeszcze jakie mają znaczenia, na brzuszkach futerko dopiero rośnie. No i nie wiem jak sie fachowo nazywa (i czy w ogóle sie nazywa) biała, maleńka kropka na czole. Bo F2 taką ma, tak jak F3 :serducho: Wygląda to cudownie, takie dosłownie kilka białych włosków.
wuwuna - Wto Cze 03, 2008 20:54

Ninek napisał/a:
biała, maleńka kropka na czole.

To spotted :lol:

Ninek - Śro Cze 04, 2008 20:57

wuwuna napisał/a:
Ninek napisał/a:
biała, maleńka kropka na czole.

To spotted :lol:

Dzięki ;)



Na fotosiku jest więcej fotek :)
Maluchom baaaardzo podobało sie spanie w dekolcie :lol: W pewnym momencie wlazło ich tam sześć i momentalnie zasnęły :serducho:

L. - Śro Cze 04, 2008 21:13

Ninek napisał/a:
Oczywiście jak małe już nieco podrosną, otworzą oczka. Przy wspólnych spacerkach widać, że panny są zadowolone ze swojej obecności, nie wiem jak byłoby przy dzieciach.



Pamietaj, ze samica mająca dzieci chce byc wyżej w stadzie. Ona musi byc najwyżej w stadzie, poza tym obecność drugiej samicy jest dla niej mocno stresująca.
Nie masz też gwarancji jak ona zareaguje na dłuższą mete - ryzykujesz życiem.
Stąd samice z młodymi oddziela się od stada.

Uważam, że najlepszy i w najszybszym wypadku możesz połączyć dziewczyny + maluchy (ale samiczki) w wieku 4 tyg.
Tzn. kiedy chłopcą zaczną schodzić jajeczka i bedziesz ich musiała oddzielić.

Ninek - Śro Cze 04, 2008 21:21

L., przecież nie wpuszcze tak po prostu Huskulki do klatki Bąbli. Od kilku dni obserwuje ich relacje. Bąbla już pierwszego dnia kilkukrotnie pokazała kto tu rządzi, Huskulka nawet nie próbuje podskakiwać, choć jest masywniejsza i większa od Bąbli. Bąbla absolutnie nie wygląda na zestresowaną obecnością siostry. Dowodem może być chyba to, że dzisiaj próbowała przenieść dzieci do jej klatki :roll:
Jeszcze nie wiem co zrobie, cały czas sie waham. Żal mi po prostu sióstr, które są na prawde bardzo samotne. To młode panny, które od zawsze były razem i chętnie by sie jeszcze pobawiły.

L. - Śro Cze 04, 2008 21:25

Fakt, ja tych szczurów osobiście nie znam.

tak sobie myśle... nie wiem, ja bym chyba poczekała jak nie do 4, to chociaż do czasu kiedy bedą już podchrupywać stały pokarm.

Ale jesteś rozsądna , wiec wierze, że decyzja będzie odpowiednia :mrgreen:

aleksandra_w - Czw Cze 05, 2008 21:20

:serducho:
Ninek - Pią Cze 06, 2008 13:46

Maluchy jeszcze nie chcą patrzeć na świat ;) Oczka zamknięte ale bardzo wyraźne.

Fotki sprzed chwili :)
Wszystkie:


Same sie tak rozlazły:


Agutki:



Agutkowe ciemniaki :P :


Agutowe husky:


Husky:


Czarnuchy:


Panie:



Panowie:


F1 - Apla:


F2 - Mimi:


F3 - Aluzja:


F4 - Wiwi:


F5 - Pipi:


M1:


M2:


M3:


M4:

wuwuna - Pią Cze 06, 2008 14:08

http://www.fotosik.pl/pok...b157f6b0d4.html urzekł mnie ten chłopak piekne maluchy ;P
A to husky(chodzi mi o te które mają płomyczki na główce) czy może blazed.
Jeśli blazed to narządy rozrodcze są ciemne :serducho: śliczniuchne



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group