To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - Wystawa szczurów rasowych w Gdańsku

Layla - Czw Cze 21, 2007 14:16

sachma napisał/a:
szczur z rodowodem, ktory jest za stary badz za mlody (nie miesci sie w ramach konkursow) moze byc - MUSI byc zgloszony i miec zaswiadczenia.


No, i o taki komunikat mi szło, sachma. Przedtem faktycznie brzmiało to dość dziwnie, nie tylko według mnie. Myślę, że teraz jest już wszystko jasne.

Anonymous - Czw Cze 21, 2007 14:19

Proszę o spokój. Mam wrażenie, że wszystko zostało wyjaśnione przez sachmę i nezu. Jeśli nie, to proszę używać do tego PW. Offtopy będą cięte.
sachma - Czw Cze 21, 2007 14:25

Layla, do pochwalenia sie, bo mala jeszcze jest ;) ale za to L bedzie miala okazje pokazac ja sedziemu, znaczy sie Zirr (nie wiem czy wiecie ale na ostatniej miedzynarodowce sie szkolila ;) ) i dowie sie jak mala jest widziana w oczach osoby doswiadczonej, nie stanie w szramki o tytul NAJ ale za to bedzie jasne czy nadaje sie do rozmnazania czy nie ma jakis malo widocznych wad - a to najwazniejsze ;) no i oczywiscie powtorze po raz kolejny, mala L ma rodowod.

no i przykro mi ze nie zrozumieliście mnie ;) czasem mam tak ze uważam niektóre rzeczy za tak oczywiste, ze pomijam je ;)

Layla - Czw Cze 21, 2007 14:26

No i teraz ok, wszystko wiadomo (tak myślę) ;) Mam nadzieję, że wystawa będzie owocna i będziecie zadowolone :) Powodzenia :)
L. - Czw Cze 21, 2007 14:27

Moze napiszemy jakiś FAQ albo regulamin ?
Rozmowa grupowa na gg ? I aby było sprawiedliwie: 2-3 hodowców i 2-3 osoby spoza oraz prezes shsr?
Tylko jesli juz to ja jutro wieczorem mam czas.

I moze gwoli scisłosci.

Masz szczura zarejestrowanego w SHSR (ma rodowód/metryke/wpis do KW), zaswiadczenie od weta i chcesz wystawić - zapisz się.

Masz szczura zarejestrowanego w SHSR (ma rodowód/metryke/wpis do KW), zaswiadczenie od weta ALE nie miesci sie w kategorii wiekowej - zapisz się i bedziesz mógł przyjsc na wystawe.

Masz szczura NIE zarejstrowanego w SHSR, masz żaswiadczenie od weta - możesz byc tylko jako kibic, BEZ szczura.
_____________

ja to tak rozumiem :wink:

edit: ktos mnie wyprzedił :P

sachma - Czw Cze 21, 2007 14:27

jakby byly jeszcze jakies watpliwosci to prosze o pytania a nie ataki ;) wszystko chetnie wyjasnie o ile nie bedziecie mi co chwile podnosic cisnienia :P

[ Dodano: Czw Cze 21, 2007 14:29 ]
L., i bardzo dobrze to rozumiesz ;)

a co do osob z zewnatrz, to moim zdaniem jesli juz to osoby ze shsrp ktore nie prowadza hodowli, bo osoby z po za stowarzyszenia nie maja tu za bardzo o czym z nami rozmawiac, nie placa skladek i nie beda obciazeni zalatwianiem klatek i ewentualnymi kosztami czy odpowiedzialnoscia.

Nisia - Czw Cze 21, 2007 14:34

sachma, moim zdaniem, to brak tutaj spójności stsowanych określeń. Piszecie tak, jakby konkurs, to było to samo, co wystawa. I przy takiej definicji, fakt, ogon L. nie powinien się znaleźć, aby nie było krzyków o prywatę. Bo pochwalenie się komuś ogonkiem to też forma prywaty.

Jednocześnie wydaje mi się, że konkurs to nie to samo, co wystawa. I proponuję rozważyć takie nazewnictwo.

Wystawa - to wszystkie szczurki, które będą przebywały w klatkach na stołach. I tylko te szczurki mają prawo się znaleźć w pomieszczeniu (z dodatkowymi warunkami: wcześniejsze zgłoszenie, rodowód, zaświadczenia od weta).

Konkurs - biorą w nim udział te szczurki z wystawy, które spełniają pewne kryteria.

Przy takim podziale ogonek L. może być na wystawie, ale nie na konkursie. I nikt nie może mieć pretensji o prywatę, bo szczurek bierze udział w wystawie.

Wszystkie osoby, które:
- nie są wystawcami
- nie zgłosiły wcześniej zwierzaka (z uwzględnieniem wymogów)
nie mają prawa szczura przynieść.

Anonymous - Czw Cze 21, 2007 15:01

Bardzo proszę nie prowokować kłótni, a pewne sprawy omawiać na PW. Zgodnie z obietnicą OT wycinam. AngelsDream.
AngelsDream - Czw Cze 21, 2007 15:14

Proszę korzystać z PW.
Anonymous - Czw Cze 21, 2007 15:20

/Edit by Angel.

to jak, dowiem się w końcu jak będą oceniane te rasowce czy nie? ;)

sachma - Czw Cze 21, 2007 15:25

/Edit by Angel.

2. zirr jako sedzia wie najlepiej, dla mnie to bedzie pierwsza wystawa na jakie bede, nie przeszlam kursu na sedziego - moze kiedys Zirr poprosze zeby mnie uczyla ;)

wiem tyle ile wy :
Konkursy odbedą się w podziałach na płeć (poza Best in Show) i dodatkowo w grupie dorosłych w następujących podkategoriach:
najlepszy dumbo
najlepszy standard
najlepszy rex
najlepszy fuzz
najlepszy double rex

to jak beda oceniane powie Zirr, jako ze teraz ma klopoty osobiste, wyjasni to po weekendzie, tak jak mowila wczesniej, dopiero po tym weekendzie wlaczy sie w organizacje pokazow :)

Anonymous - Czw Cze 21, 2007 15:28

Cytat:
najlepszy standard
jaki standard? Uszny? Sierstny? Usznosierstny? Szczurek dumbo rex może w obu konkursach, musi w obu konkursach?
Anonymous - Czw Cze 21, 2007 15:34

no właaaaśnie i mi o takie rzeczy chodziło między innymi :P

i czy są jakieś standardy, bądź wzory oceniania? trochę jak u psów czy kotów?

sachma, jeśli nie orientujesz się w tym dokładnie, poczekamy na Zirr i mam nadzieję, że wszystko nam opisze :)

ale pytam od razu bo później zapomnę...

nezu - Czw Cze 21, 2007 15:36

Tak calkiem nieooftopujac.
Moze warto napisac, ze to nie pokaz, tylko WYSTAWA. Wystawa szczurow rasowych zrzeszonych w zwiazku SHSRP.

Z konkursami i nagrodami.
Wystawy rzadza sie innymi prawami niz pokazy.
W kazdym zwiazku zwierzat rodowodowych, dowolnego gatunku.

sachma - Czw Cze 21, 2007 15:41

nezuś, tak brzmi temat ;) brak tylko "zrzeszonych..." ale to jasne chyba ;)

jak juz pisalam mataforganie, ja na prawde nie wiem - Zirr przeszla szkolenie, Zirr powiedziala jakie beda kategorie, Zirr przyjezdza jako sedzia bez szczurow - Zirr wam odpowie na pytania, bo ja wole nie mowic o czyms w czym nie mam rozeznania.

[ Dodano: Czw Cze 21, 2007 16:00 ]
Juni, specjalnie do ciebie :P dowiedzialam sie ze chodzi o standard uszny ;)

a specjalnie dla wszystkich - szczury beda oceniane zgodnie z czeskimi standardami.

Ocenie podlega sporo cech. Max ocena to 100 pkt z tego można otrzymać:
20 - za typ i budowę ciała
10 - za sierść
10 - za głowę
10 - za oczy i uszy
15 - za barwę
20 - za znaczenia
5 - za zachowanie
10 - za kondycję

dokladniejsze informacje znajduja sie w glowie Zirr i ocenia to jej oko ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group