To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot KWIATOWY SunRat's - rezerwacje str. 9

zuuzuushii - Sob Lut 19, 2011 20:47

Sto lat ! ! !
ZDRÓWKA ! ! !
I żebyśmy całym rodzeństwem spotkali się dokładnie za rok w tym samym składzie :serducho: :serducho: :serducho:
:urodziny:

agacia - Pon Lut 28, 2011 22:11

Irys ze spoznionym urodzinowym deserem :)


yoshi - Śro Mar 16, 2011 20:53

My też się pokażemy niedługo z Lobelką :)
quagmire - Śro Kwi 13, 2011 13:08

No i moje Piesko nie doczekało drugich urodzin :(

Mam wyniki sekcji Pierwiosnka, przyczyną śmierci był obrzęk płuc, narządy nie wykazywały żadnych zmian chorobowych, serce w porządku, nie było też śladów zapalenia płuc.
Prawdopodobnie mysz mój się uderzył, spadł jakoś niefortunnie i doszło do obrzęku.
Nie było mnie wtedy przy nim, więc tak naprawdę nie wiem, co się stało.
Jednak jego śmierć była po prostu nieszczęśliwym wypadkiem, więc reszta właścicieli Kwiatuszków nie musi się tym martwić.

Martuha - Śro Kwi 13, 2011 18:03

quagmire, strasznie mi przykro :( .A a mam takie pytanie,bo w sumie Lillcia jest moim pierwszym szczurkiem z hodowli i nie bardzo wiem,dlatego wolę zapytać zawczasu,czy każdą śmierć szczurka trzeba mieć udokumentowaną od weta ? To,że nowotwory i jak szczur odejdzie niespodziewanie to wiem,że tak,a resztę ?
wuwuna - Czw Kwi 14, 2011 00:26

Martuha napisał/a:
To,że nowotwory i jak szczur odejdzie niespodziewanie to wiem,że tak,a resztę ?
każdy szczur rodowodowy powinien mieć pośmiertnie wykonaną sekcję zwłok. Nieważne czy linia jest prowadzona czy zawieszona. Myślę, że to jest medycznie bardzo ważne, aby hodowcy mieli wiedzą o tym gatunku jak najlepszą. Jeśli są guzy to histopatologie do tego. W wyjątkowych przypadkach i inne.
Martuha - Czw Kwi 14, 2011 13:38

wuwuna, rozumiem,ale jeśli przyczyna choroby jest znana i nie ma nic wspólnego z nowotworem np wylew,zawał itd to też ? Pytam na wszelki wypadek,bo ja np na sekcję będę musiała jechać najpewniej do Wrocławia z martwym szczurem czyli 100 km ,więc wolę wiedzieć zawczasu,bo u siebie o sekcji i histopatologi mogę zapomnieć
quagmire - Czw Kwi 14, 2011 13:43

Martuha, tak. Tak naprawdę nigdy nie masz 100% pewności (nawet jak zrobisz sekcję). Na pewno jest to zapisane w umowie.
Bo wiesz przy sekcji może np wyjść, że szczur miał chore serce mimo, że umarł powiedzmy na zapalenie ucha. A ta informacja będzie już istotna dla hodowli.

Czasami hodowca zgadza się na to, żeby sekcji nie robić - gdy np 3 letni szczur umiera ewidentnie ze starości i przez całe życie był zdrowy. Ale w tym przypadku decyzja należy do hodowcy.

susurrement - Czw Kwi 14, 2011 13:45

Martuha, też, bo nie masz pojęcia czy jeszcze na coś nie chorował, a np nie dawało na razie objawów. to jest naprawdę bardzo ważne, szczury sa cholernie wytrzymałe jeśli chodzi o ból i choroby, potrafia długo po sobie nie pokazywać. nie wszystko od razu daje się wychwycić i zdiagnozować, a może sobie w organizmie być i np być bardzo ważne dla dalszej hodowli/zdrowia rodzeństwa/stada w którym szczur mieszkał.
Martuha - Czw Kwi 14, 2011 13:54

Acha rozumiem,dzięki dziewczyny,wolę wiedzieć zawczasu,niż żeby później coś spierdzielić,a cały czas mnie to zastanawiało.Teraz już wszystko wiem :) Na razie tfu tfu z moimi "maluszkami" nic się nie dzieje,ale wolę wiedzieć wszystko wcześniej :]
agacia - Pon Maj 23, 2011 13:58

Pochwale się i tutaj, że Irysek na wystawie w Łodzi został najlepszym samcem z uszami standard :) Za uszka dostał 9/10 punktów :)
Oli - Pon Maj 23, 2011 14:30

drugie miejsce za uszy standard dostał tata miotu i tym samym został pierwszym samcem championem w Polsce :D
wushu - Pon Maj 23, 2011 20:48

Linka zdobyła pierwsze miejsce w konkurencji "który szczur da się najszybciej przekupić jedzonkiem" :]
agacia - Nie Wrz 04, 2011 19:11

Chwale sie :mrgreen: Irys na wrocławskiej wystawie dostał 2 miejsce w kategorii uszy standard :mrgreen: Reszte ocen tez mial calkiem niezla, a przy ocenie oczek Beris narysowala mu serduszko :serducho: Chyba spodobał się czeszkom, bo chcialy go ukraść :twisted:
emileczka - Nie Wrz 04, 2011 19:37

agacia, gratuluję, mój Irysio :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group