To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot E HF - Bajaderka x Bumerang - lista otwarta

babli - Sob Cze 06, 2009 11:08

Tak, ale chodziło mi o to, że chyba nie chcecie powielać imion w rodowodach, tak? Tak czy inaczej mi się podobają takie jak Ekani, Eila.. :)
Azi - Nie Cze 07, 2009 17:54

babli napisał/a:
chyba nie chcecie powielać imion w rodowodach
nie chcemy, ale na pełne imię szczura składa się jego imię + przydomek i w ramach jednej hodowli to się nie może powtórzyć. Jednakże można nadać imię, które już było w innej hodowli, a szczur je noszący już nie żyje.

UWAGA:
ponieważ został zamknięty jeden miot, drugi się przesunął, cześć osób przepisała się na miot G, nowe obwieszczenia:

Krycie Bajaderki nastąpi prawdopodobnie jeszcze w czerwcu po 22 czerwca. Maluchy będą do odbioru pod koniec sierpnia/września i jak się uda na wystawie wrocławskiej.

Przypominam co ma szanse się urodzić:
- sierść : rex (50%) i standard (50%)
- kolor : black, agouti (50% bez recesywu w locus C), siamese, burmese, wheaten burmese (50% z recesywem w locus C), możliwe są też pewne "niespodzianki", o których na razie nie będę pisać ;)
- uszy - dumbo (50%), standard(50%)
- znaczenia: self, berkshire, irish

listę rezerwacji otwieram ponownie, ale uprzedzam, że "załapanie" się na innego szczurka niż standardowo standardowy agoutek, black lub siam będzie ciężkie.


Lista na miot E na samiczki:
heniok
babli
serikax2
Isis


Lista na chłopców:
Katasza
doreczka82x2
babyduck (rezerwowo)
Incantatrix

Aha! Jak ktoś był na liście, a teraz go nie ma, a chce być - to nie dostałam od tej osoby potwierdzenia.

Anonymous - Nie Cze 07, 2009 18:39

Azi napisał/a:
Maluchy będą do odbioru pod koniec września/początek października i jak się uda na wystawie wrocławskiej.

poczatek pazdziernika? wystawa jest pod koniec sierpnia, wiec koniec sierpnia, a poczatek padziernika to ponad miesiac odstepu, cos ci sie nie pomylilo? ;)

a co do imienia, ja je mam zanim jeszcze sie na miot zapisalam, wiec mam nadzieje Azi, ze nie masz nic przeciwko Elendilowi? :D

Azi napisał/a:
Lista na chłopców:
Katasza

:mrgreen:

babli - Nie Cze 07, 2009 18:47

Ło jezuu. Druga na liście na samiczki jestem... :mrgreen: Skoro katasza już o imię pytała, to ja zapytam czy Ekani może być :D ?

właśnie.. coś te miesiące mi nie pasują :P

Azi - Nie Cze 07, 2009 18:50

Cytat:
poczatek pazdziernika? wystawa jest pod koniec sierpnia, wiec koniec sierpnia, a poczatek padziernika to ponad miesiac odstepu, cos ci sie nie pomylilo?
ja nie myslę, oczywiście, juz poprawiłam :oops:

babli, chyba może być...

proszę mi nie podawać na razie imion! Coby nie zapeszać :P

babli - Nie Cze 07, 2009 18:56

Cytat:

proszę mi nie podawać na razie imion! Coby nie zapeszać :P

No dobrze, dobrze, przymknę buzię.. Ale tylko na chwilę. Bo jak dojdzie do krycia.. to chyba będę mdleć :P
Ekani znaczy jedność, chyba nie ma w tym nic złego.

Azi - Pią Cze 19, 2009 12:46

Dzisiejsza kontrola weterynaryjna przebiegła bez problemu, Bajaderka ma wszystko na swoim miejscu (może poza tym czymś pomiędzy uszkami :P ). Na mamę się nadaje, waży obecnie 375 gram. Nie jest otłuszczona, ale nie jest też szczupła. To raczej taka postawniejsza dziewczynka.

Czesio przyjedzie do nas najprawdopodobniej w przyszły weekend.

Jeszcze jedna sprawa - konsultowałam się dziś z kolejną wetką na temat robienia USG i RTG. U po raz kolejny usłyszałam opinię, że stosowanie tego typu badań jako kontrolnych dla guzów w jamie brzusznej jest nie konieczne, a wręcz zbędne. Rozdzielczość badania, mrużenie (czyli ogólnie wychwycenie) jest na około 2mm, co nie pozwala zdiagnozować nowotworów we wczesnym stadium. A jeżeli szczur nie jest otłuszczony, to nowotwory, które już da się zdiagnozować i tak i tak zostaną wykryte przy zwykłym badaniu przez weta i wtedy ewentualnie dopiero będą potrzebne dokładniejsze badania.

W związku z tym w umowie dla tego miotu nie będzie obowiązku robienia RTG co konkretny czas, ale wizyty weterynaryjne kontrolne będą obowiązkowe co trzy miesiące i w momencie, gdy szczur z tego miotu będzie miał zostać rodzicem - wszystkie szczury, nie tylko wybraniec.

To tyle :)

Anonymous - Sob Cze 20, 2009 21:11

Super! Strasznie sie ciesze, ze to juz niedlugo. Nie moge sie doczekac :mrgreen:
babli - Pon Cze 22, 2009 14:14

Ła! Przyszły weekend.. umrę!
Azi - Pią Cze 26, 2009 18:51

bardzo mi przykro, ale nie ten weekend - czekamy, aż Porto przejdzie kontrole weterynaryjną. Pacyfka była mocno zajęta, więc najwcześniej będzie to miało miejsce w poniedziałek.

Czesio za to pewnie jutro przyjedzie i będzie miał czas przyzwyczaić się do nowego otoczenia przed spotkaniem z panną ;)

Azi - Sob Cze 27, 2009 18:45

Mam dobrą i złą nowinę.

Dobra to ta, że Czesio już u mnie. Jest ładny, dorodny, ciapkowaty i ma zabawne uszy (niby dumbo, ale je tak "chowa").

Za to zła nowina przekreśla dobrą - przed chwilą dzwoniła do mnie Dory - Cukierek, brak Czesia, ma jakąś gulkę. Dopiero co zauważyła. Wczoraj jej nie było, dziś jest dobrze widoczna, co sugeruje bardzo szybki wzrost, chociaż z drugiej strony dla mnie za szybki jak na nowotwór. No ale, zobaczymy. Jeszcze dzisiaj miała z nim jechać do weta. I tak i tak czekamy na badanie Porta.

incantatrix - Sob Cze 27, 2009 19:48

Może to po prostu ropień?
(Leto się tak kiedyś w ciągu jednej nocy dorobił trzeciego jądra :wink: Przestraszył mnie tym strasznie!)
Trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze! :kciuki:
Też trochę egoistycznie, bo się już na malucha nastawiłam bardzo, bardzo...

Azi - Sob Cze 27, 2009 20:05

incantatrix napisał/a:
Może to po prostu ropień?
też na to liczę...

edit: to chyba tylko krwiak

Anonymous - Pon Cze 29, 2009 18:45

I jak? Wiadomo juz cos? Mam nadzieje, ze jednak to tylko krwiak badz ropien :(
Azi - Pon Cze 29, 2009 21:34

katasza, wiadomo, to ewidentny krwiak bądź inne uszkodzenie mechaniczne - na pewno nie guz. Dlategoż próby krycia już sie odbyły.

Bajaderka czesława skopała, kilkakrotnie zrobiła mu desant na głowe i ogólnie była dziewczynką "na ostro". Czesław niestety wziął to zbyt do siebie i poza trzykrotnym pokryciem, które zaobserwowałam (czyli raczej nic z tego) udziabał ją w policzek :(

Przemyłam jodynką i niech się goi.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group