To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Miot] Dzieci Bąbli - 24.05.2008r - Pierwsze urodziny!

satanka666 - Pon Cze 02, 2008 14:31

kapturka zarezerwowana?
śliczne maluchy, gratuluję.

Nisia - Pon Cze 02, 2008 15:06

Ninek napisał/a:
Po pierwsze, u tego malca nie widać pyszczka, więc nie wiem dlaczego sądzisz, że myle husky z agouti
Po drugie, ten maluch jest brązowy, więc nic innego prócz agouti nie przychodzi mi do głowy

Agouti to cecha włosa polegająca na tym, że pojedynczy włos jest różnokolorowy. Husky też moga być agouti, tak jak blazed na przykład.

Szczurki niebieskie też mogą być agouti.

Ninek - Pon Cze 02, 2008 15:58

Nisia napisał/a:
Ninek napisał/a:
Po pierwsze, u tego malca nie widać pyszczka, więc nie wiem dlaczego sądzisz, że myle husky z agouti
Po drugie, ten maluch jest brązowy, więc nic innego prócz agouti nie przychodzi mi do głowy

Agouti to cecha włosa polegająca na tym, że pojedynczy włos jest różnokolorowy. Husky też moga być agouti, tak jak blazed na przykład.

Szczurki niebieskie też mogą być agouti.


Ale ja o tym doskonale wiem, zwłaszcza, że w miocie są 3 agouti husky) Na swoje pytanie nadal nie uzyskałam odpowiedzi (dlaczego uważasz, że myle husky i agouti)

satanko, tak, mała jest zarezerwowana. Była jako pierwsza ;) Bierze ją Babli.

aleksandra_w - Pon Cze 02, 2008 17:00

miiiiii.... 'moje' kluski piękne są i w ogóle a filmiki.... :miłość:
ewwwa - Pon Cze 02, 2008 18:54

Wiem rzeczywiście trochę może robię zamieszanie. I może dlatego wydaje się taka niewiarygodna. Przepraszam za to.., ale po prostu wersje się trochę zmieniają. Najchętniej wzięłabym teraz jedną samiczkę, a drugą za jakiś czas, ale jeśli to miałaby być dla niej jakaś trauma...Szkoda że wszystkie samiczki znalazły już domy. A do do szczurka od Telimenki, to wiem że jestem straszna, ale nieco przerażają mnie czerwone oczy..
Oli - Pon Cze 02, 2008 19:00

ewwwa napisał/a:
ale nieco przerażają mnie czerwone oczy
Rozumiem, że mogą się nie podobać, ale przerażać? To tak jakby Cię przerażały brązowe/blond/rude włosy u ludzi. Może zastanów się czy na pewno chcesz mieć szczurka? W końcu szczurek może zmienić umasczenie trochę (czarne robią się np. silvered lub rudzieją) albo po zastrzykach będzie miał martwicę i mu się sierść odbarwi i też Cię to będzie przerażało...
ewwwa - Pon Cze 02, 2008 21:21

Ojej jaki bulwers.. no cóż taka jestem. I owszem bardzo chce mieć szczura. A to że coś mi się może nie podobać jest chyba normalne i nie znaczy wcale, że gdy będzie chory, to mnie w jakiś sposób przerazi..
strup - Pon Cze 02, 2008 21:26

Myśle, że to nie tak, ewwwa, nie będzie bała sie chorego szczura, czy coś w tym stylu. Np. ja jakoś boję sie łysych szczurów, omijam je szerokim łukiem, ale jak jakiś byłby w potrzebie a ja bym widziała na własne oczy jak cierpi na 100% pomogłabym mu. :wink:
aleksandra_w - Pon Cze 02, 2008 21:30

co nie zmienia faktu, ze dziewczyny są już 'zaklepane' przeze mnie ;p ewwwa, a chłopcy?

Off-Topic:
i tez rozumiem ze nie chce miec czerwonych oczu, na samym poczatu takze nie chcialam miec takiego szczurka...

ewwwa - Pon Cze 02, 2008 21:38

No jednak wolałabym dziewczynki, podobno faceci bardziej ee "pachną", o czym moja współlokatorka jest przekonana.. Niestety nie podejmuję decyzji sama.. :|
aleksandra_w - Pon Cze 02, 2008 21:40

Off-Topic:
No to niestety nie wiem co Ci poradzić...
ewwwa napisał/a:
No jednak wolałabym dziewczynki, podobno faceci bardziej ee "pachną", o czym moja współlokatorka jest przekonana.. Niestety nie podejmuję decyzji sama.. :|

Ale za to chłopcy statystycznie o wiele dłużej żyją i są przytulaści:)

Oli - Pon Cze 02, 2008 22:13

Źle mnie zorzumiałyście po części. Po pierwsze ewwwa napisała, że ją przerażają, a nie, że nie lubi - to co innego. Poza tym pisząc wcześniej nia miałam na myśli chorego szczura, a np. szczura po chorobie - choroba może spowodować wyłysienie i co wtedy? Podałam też przykład nie związany w żaden sposób z choroba - mianowicie zmianę koloru z wiekiem (nie mam tu na myśli husky).

Co do smrodu, to wszystko zalezy tylko i wyłącznie od częstości sprzątania. :] DZiewczyny mogą tak samo śmierdzieć jak faceci. Tak samo samice, jak i samce potrafią sikać na hamaki i "pod siebie" w miejscu, gdzie śpią.

strup - Pon Cze 02, 2008 22:26

Dobra ja tam się już nie odzywam. ; P (w tej sprawie)

Ja mam samiczki a muszę im sprzątać co dwa dni, a dwóm samcom, na 100% co dwa dni sprzątać nie będziesz musiała, a ogólnie co za problem..

ewwwa - Pon Cze 02, 2008 23:11

Wydaje mi się że nastąpiło bezsensowne zaśmiecenie tematu, jakimiś dziwnymi rozważaniami. Ja akceptuje zdanie każdego, bo każdy ma prawo do swojego zdania( pisząc "nieco przeraża" miałam na myśli, że nie lubię i wszystko. Mam nadzieję, że bez urazy:)
Anonymous - Wto Cze 03, 2008 00:15

Off-Topic:
aleksandra_w napisał/a:
chłopcy statystycznie o wiele dłużej żyją

hmm, serio? :drap:


a do tematu - kurcze, przepiękne maluszki. miałam nadzieję, że jakaś husky aguti panienka będzie szukać domku, no ale trudno ;) tzn., cieszę się, że maleństwa tak szybko znajdują domki :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group