To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot U of Anahata - ur. 01.10.2010 - rezerwacje str. 9 :)

Lavi - Czw Paź 03, 2013 07:31

Piękna :serducho: :serducho: :serducho:
Mao - Pią Lis 08, 2013 16:25

Dla zainteresowanych losami Kalinki :)

Tydzień temu stuknęło 3 lata i miesiąc. Babuszka ma się dobrze, właściwie od okrągłej trójki nic się nie zmieniło. Wciąż mieszka w dużej klatce, ma apetyt i zachwyca swoją formą weterynarzy :)
A, pardon, jedno się zmieniło. Ma więcej futra na grzbiecie niż miesiąc temu, praktycznie nie ma przełysień - nie pytajcie mnie, dlaczego. Kalina cudakiem zawsze była i, widać, teraz zamiast tracić futro jak każdy szanujący się staruszek, obrasta w nowe piórka :P


Pyl - Pią Lis 08, 2013 16:27

Mao napisał/a:
widać, teraz (...) obrasta w nowe piórka
Zima idzie, samico człowieka! Co mam marznąć?!
mmarcioszka - Pią Lis 08, 2013 16:29

Pyl napisał/a:
Mao napisał/a:
widać, teraz (...) obrasta w nowe piórka
Zima idzie, samico człowieka! Co mam marznąć?!


Właśnie Mao, co się dziwisz :P

Pięknie się panna prezentuje :)

Mao - Pią Lis 08, 2013 16:32

No tak, przecież Kalina na futrach i futrzanych kołnierzach zawsze znała się najlepiej :D
quagmire - Pią Lis 08, 2013 16:44

Mao, uwielbiam Kalinkę - bardzo, bardzo :serducho:
Nakasha - Pią Lis 08, 2013 20:37

Ach! :serducho: :serducho:
Mao - Nie Gru 01, 2013 11:28

Dziś 3 lata i 2 miesiące.

Kalinka ciągle na fali, chociaż ostatnio trochę nią rzuca. Najprawdopodobniej złapała guza przysadki.

emileczka - Wto Gru 03, 2013 23:21

Mao, jaka urocza babuleńka, nasza Dyńka trochę do niej podobna :)
Mao - Śro Gru 04, 2013 13:03

emileczka, dziękuję bardzo :)

Stan Kalinki:
nie zareagowała na 1/4 i 1/3 tabletki Cabaseru - czołgała się, jadła tylko z palca, mocno krzyżowała łapki. Przedwczoraj dostała steryd ok. 15 i wieczorem pół tabletki Cabaseru - na razie działa. Jest słabsza na pewno, ale na pewno jest lepiej niż w poniedziałek.

Nakasha - Czw Gru 05, 2013 10:24

Mao, to już wysoka dawka, nie? Mam nadzieję, że jeszcze będzie trzymać - byle dobrze! Bo wygląda całkiem-całkiem. :) :)

Kciukam bardzo mocno. :kciuki: :kciuki:

Mao - Czw Gru 05, 2013 10:41

Nakasha, jak na początek leczenia, to bardzo wysoka. Więcej dawałam tylko Drei na samym końcu.
Dzięki za kciuki. Robimy co możemy, by czuła się jak najlepiej :)

Mao - Sob Gru 28, 2013 10:56

Wczoraj po bardzo trudnej, niemal miesięcznej walce z guzem przysadki, pomogłam odejść Kalince.

Choroba postępowała w tak zawrotnym tempie, jakiego, przyznam, do tej pory nie znałam. Dostała Cabaser jak każdy inny mój szczur, "z okazji" pojawiającego się i znikającego wytrzeszczu i mimo sukcesywnego, bardzo szybkiego zwiększania dawek i częstotliwości podań nie dawaliśmy rady. Uregulowało się w miarę dopiero na połówce tabletki codziennie i sterydzie, ale na bardzo krótko. Święta były trudne, jadła coraz mniej i coraz słabiej chodziła, coraz trudniej było jej oddychać.

W ciągu życia, nie licząc paru bzdet typu przeziębienie czy zapalenie górnych dróg oddechowych, miała problemy tylko z kilkoma ropniami, które ładnie dawały się zaleczyć antybiotykiem. W pewnym okresie wydawało mi się, że ciężej niż inne szczury przechodzi problemy oddechowe, ale czas pokazał, że tak nie jest - później było już OK. Ogólnie mało chorowała.

Kalinka żyła 3 lata 2 miesiące i 27 dni.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group