To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot POTTEROWY Happy Feet - 2 lata 3 miesiące

AngelsDream - Czw Kwi 11, 2013 19:22

07.04.2013 roku została uśpiona Avada Kedavra, matka miotu.

Czekamy na wyniki histopatologii tkanki kostnej, której przewlekły stan zapalny, był powodem eutanazji.

AngelsDream - Pią Kwi 19, 2013 09:48

Właśnie odebrałam wysłane mi wczoraj wyniki histopatologii Avady.

Z tego, co zrozumiałam, badanie wykazało nowotwór złośliwy, z wtórnym do niego stanem zapalnym.

quagmire - Pią Kwi 19, 2013 09:52

:(
To takie sobie wieści.

AngelsDream - Pią Kwi 19, 2013 09:54

quagmire, niestety. Wynik zawiera sporo fachowego słownictwa, nie wszystko rozumiem płynnie. Jak najszybciej postaram się ten tekst rozszyfrować.
AngelsDream - Pią Kwi 19, 2013 17:15

madzook napisał/a:
Obraz makroskopowy

Cała szczurza głowa mierząca 56x45x45mm z kruchym i obrzękniętym obszarem wokół prawego oka.



Obraz histologiczny

Jeden przekrój próbki (w sensie przesłanego materiału) jest badany. (Czyli dzieje się tak jak rozmawiałyśmy. Nie bada się całego materiału” plasterek o plasterku” tylko wybierają jeden)

Przekrój zawiera naciekowy nowotwór rozciągający się od powierzchownej skóry do głębokich granic cięcia, naciekając beleczkowe utkanie kości.

Komórki nowotworowe zorganizowane są w wyspy komórek z warstwy podstawnej naskórka z różnicowaniem w kierunku łusek i formowaniem dużych obszarów rogowacenia (takiego jakby złuszczania), w wielu przypadkach zachowują dojrzewanie i produkują ziarna keratohialiny.

Znaczący naciek z neutrofili przesłania duże obszary guza z obfitą proliferacją macierzy włóknisto-naczyniowej. (czyli tak jakby podłoże, macierz, w której te komórki się znajdują składa się z tkanki włóknistej i naczyniowej).

Powierzchowne owrzodzenie jest widoczne powyżej nowotworu, z formowaniem surowiczo-komórkowego strupa. (czyli w strupku jest surowica i komórki).

Rozpoznanie

Złośliwy guz wywodzący się z nabłonka mieszka włosowego (jeszcze nic o nim nie znalazłam, więc myślę, że o podstawnokomórkowym raku skóry też można myśleć. Praktycznie wszystko pasuje)

Komentarz

Uszkodzenie jest charakterystyczne dla złośliwego nowotworu skóry pochodzenia pęcherzykowego z masywnym stanem zapalnym z udziałem neutrofili (szczerze powiem, że nie wiem czy powinno być neutrofili czy neutrofilów, ale to już językowa wątpliwość), który może być spowodowany wtórną bakteryjną infekcją zajętego obszaru w związku z reakcją na ciało obce – w związku z keratyną uwolnioną do otaczającej tkanki przez nowotwór po możliwym ograniczonym urazie.

AngelsDream - Nie Kwi 28, 2013 11:32

Potterki wkroczyły w wystawowy wiek seniorski. Trudno uwierzyć, że to już.

Jak dotąd nie dotarły do mnie żadne niepokojące sygnały.
Część dzieciaków ma skłonność do tycia, inne są raczej szczupłe i drobne.
Ariana wprawdzie powtórzyła wyczyn Avady i musiała po kastracji być ponownie operowana z powodu przepukliny, ale na ten moment miot prezentuje się całkiem przyzwoicie.

W najbliższym czasie domki mogą się ode mnie spodziewać maila z prośbą o wpisy od siebie.

AngelsDream - Sob Maj 04, 2013 22:29

W wątku stada gratis, zdjęcia taty miotu oraz dwóch Potterowych dziewczynek:

http://forum.szczury.biz/...p=868005#868005

:)

AngelsDream - Śro Maj 08, 2013 20:22



Mam wrażenie, że coś mu jest, albo znów z oczami, albo oczy wtórnie do innego problemu. Jutro kontrola, zobaczymy. Na pewno z racji swojej historii Godryk jest bardziej narażony na kłopoty zdrowotne.

AngelsDream - Czw Maj 09, 2013 02:27

Kami napisał/a:
Problemów zdrowotnych u Roxy ciąg dalszy. Zdecydowanie coś jest nie w porządku, po dzisiejszej kontroli podejrzewany jest płyn w jamie brzusznej. Dr Lisiecka stawia na problemy z wątrobą lub nerkami, ewentualnie z sercem. Mała od paru dni jest nieco osowiała, niby je, pije, wychodzi z klatki itd, ale widać spadek formy. Oprócz tego ma spore przełysienia, dziś się okazało, że nieco za niską temperaturę. Dr próbowała dziś pobrać jej krew, ale bez skutku. :| Biedna mysza jest okropnie wymęczona, wkłuć w ogon się udało, ale krew nie chciała lecieć, a mała strasznie się wyrywała. Bardzo szkoda, że się nie udało.
Mam za to RTG. Jest ktoś w stanie coś o nim powiedzieć? Na wizytę jadę dopiero w sobotę, a martwię się...

https://picasaweb.google.com/lh/photo/1NSOvNdGYu1snXR27HsqrBkstSxmfuVfoxK4bGj7uEY?feat=embedwebsite
https://picasaweb.google.com/lh/photo/HKNoJZhWUiaEpuDR83h5nRkstSxmfuVfoxK4bGj7uEY?feat=embedwebsite

Z góry przepraszam, jeśli nie będę odpowiadać na bieżąco, mam problemy z internetem.

AngelsDream - Czw Maj 09, 2013 13:01

Maja napisał/a:
Do tej pory Severus był bardzo zdrowym szczurkiem. Wagę ma prawidłową, nigdy nie chorował ale od jakiegoś czasu ( ponad miesiąc ) tworzy mu się ropień na prawym policzku. Byliśmy u lekarza, oczyścił wszystko i zaaplikował antybiotyk. Po około trzech tygodniach sytuacja powtórzyła się. Teraz jest dobrze ale pilnie go obserwujemy. Pozdrawiam.

Kami - Czw Maj 09, 2013 14:39

AngelsDream, cieszę się, że udało się skontaktować z domkiem Severusa. :)

I dzięki za przeklejenie informacji o Roxy, będę informować.

AngelsDream - Czw Maj 09, 2013 14:41

Kami, tak, Maja odpisała mi od razu dziś. Miałam dobry mail, ale może po prostu poprzednia wiadomość nie dotarła, nie wnikałam.

Kami napisał/a:
I dzięki za przeklejenie informacji o Roxy, będę informować.

Nie ma za co, potem łatwiej mi samej aktualizować pierwszy post.

AngelsDream - Czw Maj 16, 2013 10:45

http://images43.fotosik.p...8ef2c2aef64.jpg
http://images33.fotosik.p...d727b6919d1.jpg

Pan Portek. :serducho:
Waga: 580 gramów.

quagmire - Czw Maj 16, 2013 11:53

Nie da się nie rozpoznać, że to Potterek :)
AngelsDream - Czw Maj 16, 2013 11:57

quagmire, wiem!

:serducho:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group