To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot O SunRat's - rezerwacje str. 6

Anka. - Śro Kwi 17, 2013 23:57

Ehh, nie za dobrze :(
pszczoła - Pon Maj 13, 2013 11:37

My walczymy z przewlekłymi szmerami w górnych drogach oddechowych. Ozzy kicha, grucha, miewa tak zatkany nosek że aż się dusi (póki co zauważyłam to 1 raz). Trwa to już kilka miesięcy, przy każdej kontroli płuca i oskrzela są czyste. Nasza pani weterynarz póki co wstrzymuje się z antybiotykiem, spróbujemy inhalacji, ale antybiotyk także mam już przygotowany na wypadek, gdyby nie było poprawy lub się pogorszyło. Ponadto schudł mój tłuścioszek około 40g w krótkim czasie, mam nadzieję że nie wróży to niczego nowego, poza tym katarem i dużą ilością stresu/zmian, które
ostatnio szczurom zafundowałam.

pszczoła - Nie Maj 19, 2013 21:02

Dużo zdrówka dla rodzeństwa, które jeszcze jest z nami, z okazji drugich urodzin :serducho: :urodziny:
nezu - Pon Maj 20, 2013 13:21

A była impreza? ;)

Omiś dostał wielki kawałek swojego ukochanego banana, byliśmy na spacerku (bardzo je lubił w zeszłym roku i teraz też był zafascynowany światem i wiatrem w wibrysach. ;)
Nie puszczałam go na trawę, nie wiem co w niej "piszczy", że tak powiem, ale na ramieniu Omcio czuje się bardzo dobrze.

Łapki nadal sprawne, chociaż zauważam już pewne symptomy słabnącego zadka (na szczęście niewielkie), humor dopisuje, zdrowie też.
Ironia losu, patrząc na to, że na dzień dobry to była najmniejsza bidka w miocie, z pokrzywioną łapką i krzywym ogonem. ;)

Trzymam kciuki za resztę jego rodzeństwa, tak że mi drętwieją.

Pozdrowienia od braciszka!

heniok - Pon Maj 20, 2013 17:00

Wszystkiego naj dla wszystkich, smakołyków i długich miesięcy w zdrowiu :urodziny:
Liriel - Sob Maj 25, 2013 20:52

U Omena wszystko w porządku. Z całej trójki moich szczurów jest największym okazem zdrowia. byłam u weta na początku maja- w związku ze złym stanem Duriana zabrałam resztę stada na kontrolę. wrzucę zdjęcia po weekendzie :)
heniok - Czw Cze 06, 2013 13:55

Wczoraj zasnęła i pobiegła na zieloną łąkę Oksodroma :cry:
pszczoła - Czw Cze 06, 2013 14:13

Za prędko :cry:

dopisek/
A my z Ozzym dalej się męczymy z górnymi drogami oddechowymi. Schudł przeogromnie, w miesiąc ponad 150g, z czego 60 w ciągu ostatnich 5 dni... A kondycję ma całkiem dobrą, zachowuje się normalnie. Tylko wygląda dziwnie, taki chudy to on dawno nie był. Aż mu oczy wytrzeszczały (podejrzewamy, że jest to efekt optyczny - bo główka także mu schudła, brak jakichkolwiek objawów przysadkowych).

nezu - Czw Cze 13, 2013 16:44

Omiś ma owrzodzenie rogówki...
Na razie jest na etapie baaardzo początkowym, ledwo wypatrzyłam delikatne zmętnienie rogówki w jego prawym oczku.

Od dziś ma to oko zakraplane i dostaje antybiotyk...
Jeszcze nie przebolałam Ulryka, a kolejny dwulatek mi się sypie...

pszczoła - Czw Cze 13, 2013 22:24

nezu, trzymam kciuki za misia, będzie dobrze :kciuki:
Liriel - Pon Cze 17, 2013 22:05

Omen Złowrogi
http://www.fotosik.pl/pok...a909e862ae.html
Omen Walczący
http://www.fotosik.pl/pok...8d1541125c.html

Przyznaję się bez bicia- wiem, że zdjęcia są słabej jakości, a sceneria ,,na dachu klatki" szału nie robi, ale obiecałam, że wrzucę foty Chłopaków, a naprawdę ciężko ich uchwycić , zwłaszcza Omena, więc wybaczcie- w weekend spróbuję zrobić fajniejsze zdjęcia :wink:
a taki złowróżbny brudnonosy i ze świecącymi oczami mi się nawet podoba :) chociaż w realu jest zupełnie inny- słodki i śliczny. musicie mi wierzyć na słowo- po prostu nie mam talentu do robienia fot :D

pszczoła - Pon Cze 17, 2013 22:16

Liriel, ja Ci wierzę, bo w tym miocie nie było innych szczurów niż słodkie i śliczne ;)

A Omen bardzo męski, ładny!

nezu - Pią Sie 02, 2013 10:16

Hop hooop domki O - klusek.
Jak dzieciaczki? :)

Oko Omisia bardzo ładnie się zagoiło. Ciocia Monika zaserwowała specjalne mazidło z antybiotykiem i migiem wyładniało. :)

Jakoś wkótce porobię nowe fotki.
Omcio trzyma się całkiem nieźle.
Trochę przyklapł, ale dalej dzielnie wspina się po klatce i śpi uparcie w sputniku podwieszonym u samego sufitu.

Oby jak najdłużej.
Niedługo dwa latka i trzy miesiące, aż strach się cieszyć.

Mam nadzieję, że już żaden O-ciek nie odejdzie przedwcześnie. Wytulić rodzeństwo proszę!

Liriel - Nie Sie 04, 2013 15:55

Omen ma się w jak najlepszym porządku. nie widać po nim wieku, nie ma problemów z poruszaniem się, chorobami, jest pełen energii, jak zawsze ;) prezentuje się zdrowotnie najlepiej z mojej trójki szczurów, mimo że jest najstarszy :serducho:
heniok - Pon Sie 05, 2013 05:46

Liriel, nezu, cieszę się że chłopaki nieźle się trzymają, wymiziajcie ich proszę :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group