To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Miot] Sklepowy "gratis" już z Nami :)

Ninek - Pią Lis 21, 2008 13:29

Mazoku napisał/a:
znalezienie dobrych DS dla wszystkich szczurów z jednego miotu graniczy z cudem

Jestem cudotwórcą. Oddałam wszystkie malce z miotu, które oddać chciałam.

algel_a, gdybyś chciała, jak maluchy podrosną moge Ci podesłać wzór umowy adopcyjnej ;) Daj tylko znać jak już będzie potrzebna.

Fauka - Pią Lis 21, 2008 13:33

Nie ma się co spierać, już po "ptokach". Najważniejsze jest tępienie tego w zarodku lub tłumaczenie błędu po...
Teraz najważniejsze jest zdrowie maluchów i znalezienie im domku. Czekam na dalsze informacje oraz fotki ;)

nezu - Pią Lis 21, 2008 18:55

angel_a, jeśli naprawdę myślisz o nas to co napisałaś na drugim forum, to może poproś o zamknięcie tego tematu.
Bo coś czuję że tu nawet słowa o malcach nie ujrzymy, dziewczę się już na nas całkiem obraziło. :roll:

Nienawidzę uogólnień. Nienawidzę kiedy każdą wypowiedź kładzie się tu do jednego wora "złego alloszczura" i "złych alloszczurowiczów" lub co gorsza "złych hodowców", którzy wstrzymali się od prawienia tutaj swoich morałów.
Angel_a, nie pozuj na pokrzywdzoną, po prostu przeczytaj raz jeszcze, ze zrozumieniem, olej posty które cię obrażają i już, ale do jasnej anielki, nie dopowiadaj sobie sztucznej ideologii, bo mnie krew zalewa no.


<edit>
Zajmijmy się wreszcie tym miotem, a nie całą tą otoczką. Sprawa wyjaśniona, tak? Więc niech obie strony odetchną, angel_a zrobi mamie jakąś ładną nową fotkę i bedzie dobrze.

Do malców niecałkiem oswojonej samiczki lepiej od razu nie zaglądać.

wuwuna - Pią Lis 21, 2008 19:29

Foty prosimy, foty :P
Nisia - Pią Lis 21, 2008 19:46

nezu napisał/a:
Angel_a, nie pozuj na pokrzywdzoną, po prostu przeczytaj raz jeszcze, ze zrozumieniem, olej posty które cię obrażają i już, ale do jasnej anielki, nie dopowiadaj sobie sztucznej ideologii, bo mnie krew zalewa no.

To samo napisałam jej na pw. Że ludzie są różni. Że jedni mają takie poglądy, inni inne, a wszyscy mają równe prawo się wypowiadać.
A we wszystkim trzeba mieć własny rozum, na chłodno przemyśleć, co inni mówią, rozejrzeć się w sytuacji (choćby - jak z domkami?) i przede wszystkim kierować się racjonalnym myśleniem, a nie emocjami.
I nie ma się co zrażać do całego forum i wszystkich, tylko dlatego, że kilka osób wypowiedziały się krzywdząco. Gdybym ja się tak zrażała, już dawno by mnie nie było... i pewnie nie tylko mnie (gdyby się łatwo zrażali).

Mam nadzieję, że Angel_a zrozumiała, co jej napisałam. I przestanie dąsać się na całe forum z powodu kilku osób, równiez nas tutaj będzie raczyć fotkami i również tutaj będzie szukała domków.

persefona4 - Pią Lis 21, 2008 19:50

angel_a, podjęłaś decyzję zgodną z własnym sumieniem, a to najwazniejsze. Kciukam za mamusię i maleństwa :kciuki:

Koniecznie prosimy o jakieś zdjecia :) akutualizuj tu temat i pokazuj maluchy jak najczęściej, mozliwe, ze i na tym "złym" forum znajda sie osoby, które zobaczywszy maluszki zakochają się od pierwszego wejrzenia :wink: Kciukam również za to :kciuki:

Layla - Pią Lis 21, 2008 19:59

Pocięłam temat, tzn. przeczyściłam go. Nie ma sensu ciągnąć dyskusji. Skoro decyzja podjęta, trzeba kciukać za świetne domki dla młodych.

Sytuacji na innym forum nie komentuję, bo nie w moim to stylu :|

angel_a - Pią Lis 21, 2008 21:23

Nezu o czym ty piszesz? Czy ja napisałam gdzieś, że się obraziłam, że jesteście źli itp? No sorry, ale nie szukaj dziury w całym, bo nic złego tam nie napisałam. Ale jak ktoś chce to i tak się przyczepi - zaczynam się przyzwyczajać...


Dobra koniec tematu i za dobrą radą zleję posty, które nic sensownego nie wnoszą do tematu o miocie Małej ;)



By the way, maluchy mają się dobrze, tak przez drzwi domku zaglądnęłam i mają białe brzuszki, a więc Niuniek karmi. Nic więcej na razie nie jestem w stanie powiedzieć, bo póki co samica gryzie bez względu czy siedzi w domku, czy leży sobie gdzieś na poziomach klatki. Mam nadzieję, że jej to przejdzie, ale cóż jesteś świadoma, że to z powodu nieoswojenia matki, która była u mnie zaledwie tydzień.

AngelsDream - Pią Lis 21, 2008 21:47

angel_a, jak tylko da się wziąć małe, to nadrabiaj - młode przejmują takie zachowania i potem nowym domkom jest trudniej.
angel_a - Pią Lis 21, 2008 21:52

Na razie mają zaledwie 3 dni, a więc na razie zostawię w spokoju.
AngelsDream - Pią Lis 21, 2008 21:56

angel_a, datego napisałam, jak się da. Szczur nie musi mieć otwartych oczu, żeby się uczyć pewnych zachowań - w stresie zmienia się zapach, tętno, rytm oddechu - malce już to czują i czują, co te niefajne zmiany powoduje. Jednocześnie nie oswajanie ich z twoim zapachem też będzie błędem. Musisz obserwować i próbować dotrzeć do samicy.
dream* - Pią Lis 21, 2008 22:23

angel_a, mam nadzieję, że to nie moje wypowiedzi odebrałaś krzywdząco, wszak może mam dość radykalne poglądy, ale może to dlatego, że patrzę trochę z innej strony i niestety wiem, że szczurków jest więcej niż chętnych ludzi o wielkich sercach :)
oczywiście trzymam kciuki aby się tacy znalezli. ;)

chyba musisz się nastawić na pewne trudności związane z tą ciążą.
sklepowe szczurki nigdy nie mialy okazji zaznajomić się z czlowiekiem, w nowym domu są zwykle nieufne, a niestety młode matki są bardzo agresywne i potrafią zaatakować lub dziabnąć bez powodu. Warto się z tym liczyć i zbytnio nie stresować mamy, no i tu pojawia się problem, bo zwykle należy rozpocząć intensywne oswajanie już od pierwszych dni.

no i dieta bogata w białko jest teraz bawrdzo wazna bo domyslam się, że samiczka sama jest jeszcze mlodziutka :)

Pozdrawiam.:)

angel_a - Sob Lis 22, 2008 09:43

Wczoraj zrobiłam "przegląd" klusek, żeby mniej więcej określić płeć(bo moje doświadczenie w tym żadne ;) i jak na MOJE oko jest 3 chłopczyków i 5 dziewczynek. Już tłumacze - sugerowałam się odległością "dziurek" i bliższe dziewczynki, dalsze faceci. Mam nadzieję, że nie pomyliłam się ;)

Okażę się w przyszłości.

AngelsDream - Sob Lis 22, 2008 10:09

angel_a, możesz sobie zerknąć na temat o seksowaniu szczurków i tam jeszcze do zdjęć porównać. A jak się czuje mama? Mniej gryząca?
Myszowa - Sob Lis 22, 2008 14:23

A jak są umaszczone? Wszystkie są takie jak Niunia? :)
Czekam na fotki i życzę szczęścia w odchowywaniu maluchów :kciuki: .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group