To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - Wystawa - jak to wygląda?

wuwuna - Sob Gru 13, 2008 19:09

Oli napisał/a:
Ano po to, by ten wystawiany się nie stresował.
To kolega też może być oceniany, nie ma przeciwskazań.
Cytat:
Taaak, to dlaczego wystawiane są rasowe kastraty?
Bo robią sztuczny tłum :P Ale wiesz z samicami to jak z kastratami też ich się nie rozmnaża jak nie są w rękach hodowców i też mają te 8 miesięcy czasu tylko ( na zostanie matką). Ale wystawa to też spotkania, dobra zabawa. A jak ktoś ma kastrata w domu a szczurów ma mało to czemu ma go nie zabrać ze sobą. :mrgreen:

[ Dodano: Sob Gru 13, 2008 19:11 ]
babyduck napisał/a:
Z innej beczki: czy żeby wystawić szczura, trzeba mieć jego rodowód czy wystarczy metryczka?
Od najbliższej wystawy (tj.warszawskiej ) szczury rasowe obowiązkowo muszą mieć wyrobione rodowody. :]
Oli - Sob Gru 13, 2008 19:14

wuwuna napisał/a:
To kolega też może być oceniany, nie ma przeciwskazań.
Istnieją czasem przeciwwskazania. Przykładem może być mój Elton, który boi się nawet mojego dotyku i wyrywa oraz wybija z rąk bardzo mocno. Ciekawa jestem kto by go potem łapał...

wuwuna napisał/a:
A jak ktoś ma kastrata w domu a szczurów ma mało to czemu ma go nie zabrać ze sobą. :mrgreen:
W takim razie dlaczego mam nie zabrać szczura do towarzystwa jeśli to poprawi komfort wystawianemu szczurowi? Jeśli mówisz, że jedynym celem wystaw jest wybranie repów (tak jak to napisałaś wcześniej) to jaki jest sens w wystawianiu kastratów i petów? Jeśli chcecie sztuczny tłum, to zakaz wprowadzania szczurów do towarzystwa Wam w tym nie pomoże. :]
wuwuna - Sob Gru 13, 2008 19:24

Oli napisał/a:
Istnieją czasem przeciwwskazania. Przykładem może być mój Elton, który boi się nawet mojego dotyku i wyrywa oraz wybija z rąk bardzo mocno. Ciekawa jestem kto by go potem łapał...
Ale jak Elton (tylko przykład) się stresuje to nie powinien jechać na wystawę tylko zostać w domu.
Ja bym nie zabierała (gdybym nawet miała takiego ogona.)
Oli napisał/a:
Jeśli chcecie sztuczny tłum, to zakaz wprowadzania szczurów do towarzystwa Wam w tym nie pomoże
Ja nigdy nawet nie pomyślałam, żeby przyjeżdzać, że szczurem tylko do towarzystwa. Bo po co ja miałabym za niego płacić, tylko po to żeby sobie siedział :roll: Jakoś nie widzę w tym sensu.
L. - Sob Gru 13, 2008 19:31

wuwuna, Oli, sprawa kastratów już jakiś czas temu została poruszona w podforum hodowców. jeszcze nie ma jednoznacznego werdyktu co i jak.
proszę więc wuwunę o nie wprowadzanie Oli w nieznaczny, ale jednak błąd :wink:

Anonymous - Sob Gru 13, 2008 19:33

Oli napisał/a:
Taaak, to dlaczego wystawiane są rasowe kastraty? :>
bo mogą. ;) Każdy szczur może startować w swojej kategorii. Startować, a nie być towarzyszem.
Oli napisał/a:
Jeśli mówisz, że jedynym celem wystaw jest wybranie repów (tak jak to napisałaś wcześniej)
Oli, wuwuna napisała wyraźnie: np. repów. Poza tym wystawa ma na celu ocenianie szczurów, nie ma na niej miejsca dla szczurów nie podlegających ocenie z bardzo prostej przyczyny: brak miejsca, brak takiej konieczności, regulamin.
Oli - Sob Gru 13, 2008 19:40

wuwuna napisał/a:
Bo po co ja miałabym za niego płacić, tylko po to żeby sobie siedział :roll:

Ja widzę sens, jeśli to może poprawić komfort szczura wystawianego. Gdybym nie mogła w Gdańsku trzymać Impa z Duplem to bym nie pojechałą na tę wystawę. Zostałabym pozbawiona możliwości uczestnictwa i dobrej zabawy tylko dlatego, że nie wolno mi było wziąć szczura do towarzystwa. Poza tym, jeśli dozwolone byłoby wystawianie tylko potencjalnych repów to ja bym byłą np. w tak fatalnej sytuacji jak ta: Impa linia została wyłączona z hodowli, co tym samym go dyskwalifikuje jako repa. W tym momencie związuje mi to ręce w wystawianiu mojego BISa Dupla, bo on się na tyle stresuje, że nie narażę go na samotne siedzenie na hałaśliwej wystawie. Imp jest dla niego poczuciem bezpieczeństwa.

Wyjaśnię na trochę innym przykładzie o co mi chodzi. Załóżmy, że Elton jest rasowcem i sam się stresuje, a Narsil jako nierasowiec polepsza Eltonowi komfort psychiczny, jednak sam bardzo stresuje się na rękach obcych i wyrywa się bardzo mocno. Chciałabym wystawiać mojego rasowca, ale nie mogę, bo on się za bardzo stresuje będąc sam przez wiele godzin w faunaboxie. Mają towarzysza jest o wiele spokojniejszy. Poza tym jest różnica między stałym bywalcem wystaw, a szczurem który jest na takiej wystawie po raz pierwszy. Ja bym mimo wszystko nie ograniczała się tak z niewystawowymi. W końcu na wystawę przychodzi masa ludzi, by zobaczyć same szczury, jak na pokaz, a wystawa i oceny są dla nas. :wink:

[ Dodano: Sob Gru 13, 2008 19:43 ]
Viss napisał/a:
brak miejsca
Na wystawę w Gdańsku wzięłam własny faunabox. W Warszawie pożyczałam jeden ze swoich faunaboxów. Jak się chce to się da.

Viss napisał/a:
brak takiej konieczności
Ja konieczność widzę - przykład z Duplem.

Viss napisał/a:
regulamin
Tzn?
Anonymous - Sob Gru 13, 2008 19:44

Oli, wystawa i pokaz to dwie różne rzeczy. Pokaz jest znaczniej bardziej dla publiczności niż wystawa, która służy ściśle ocenie, ew. wyłonieniu repa, itd. Na wystawę nie przychodzi się "ze wszystkim co się ma", w przeciwieństwie do pokazu. Jeśli szczur rasowy jest tak niedotykalski, że sędzia nie może go obejrzeć, to się mu ciacha mocno punkty za kondycję i "wartość" szczura maleje. Nie wszystkie piękne szczury nadają się na wystawę i bardzo dobrze. Nie muszą. Poza urodą ważne są także inne aspekty.
Nisia - Sob Gru 13, 2008 19:45

wuwuna napisał/a:
A po drugie po co płacić za szczura tylko po to, żeby siedział w faunaboxie?

Przepraszam, ale to jest chyba sprawa danego właściciela, na co wydaje własne pieniądze
A SHSR powinno się cieszyć tylko, że tych pieniędzy jest więcej.
wuwuna napisał/a:
Bo robią sztuczny tłum

Kundelki też mogą robić sztuczny tłum.

Btw. Chyba zawsze powinno się stawiać na pierwszym miejscu dobro szczurów. A więc dbałość o zdrowie (zaświadczenia) i zaspokajania podstawowych potrzeb - a taką, wyobrażam sobie, może być również ulubiony kolega.
Gdzie problem odnotować na faunaboxie, który to rasowiec, a który to kundelek?

Bema - Sob Gru 13, 2008 19:46

Czyli co, bo ja myślałam, że ogólnie wystawa jest miejscem spotkań szczurolubów i okazją do zaprezentowania swoich ogonów, niezależnie od tego, czy są rasowe czy nie....Czyli moich panienek do Wrocka nie będę mogła zabrać, żeby się poznały z Wami i waszymi ciurami....?
Anonymous - Sob Gru 13, 2008 19:48

Bema, jeśli je WYSTAWIASZ w odpowiedniej kategorii to oczywiście możesz. Jeśli ich nie wystawiasz, to na wystawę nie będziesz mogła wejść ze szczurami.
Nisia - Sob Gru 13, 2008 19:49

Jeszcze jedno pytanie. Czy szczur wystawiany = szczur oceniany? Bo do tej pory wydawało mi się, że wystawiany to ten, za którego zapłacono, który siedzi w faunaboxie i każdy może go ogladać.
I że nie wszystkie szczury wystawiane muszą brać udział w konkursach (być ocenianymi).

Anonymous - Sob Gru 13, 2008 19:51

Nisia, jeszcze raz. Wystawa służy ocenie zwierząt. Po to jest organizowana.
wuwuna - Sob Gru 13, 2008 19:51

Nisia napisał/a:
Kundelki też mogą robić sztuczny tłum.
Nisiu, ale kundelki mogą być przecież wystawiane,więc o co chodzi? :wink:
Oli - Sob Gru 13, 2008 19:53

Viss napisał/a:
Jeśli szczur rasowy jest tak niedotykalski, że sędzia nie może go obejrzeć, to się mu ciacha mocno punkty za kondycję i "wartość" szczura maleje.
Nie zrozumiałaś tego co napisałam - rasiak się stresuje w faunaboxie i to mu obniża ocenę, ale jeśli byłby w tym faunaboxie z nierasowcem (który nie lubi dotyku i się wyrywa, więc nie chcę by był oceniany) to się nie stresuje/stresuje o wiele mniej. Chodzi mi o to, że tego wyrywającego się nie chcę wystawiać, ale chcę by był obecny dla poprawienia komfortu wystawianemu rasowemu.

Viss napisał/a:
Na wystawę nie przychodzi się "ze wszystkim co się ma", w przeciwieństwie do pokazu.
No przepraszam, wuwuna pisała, że kastraty mogą bo robią sztuczny tłum. Dla kogo, wystawców? Chyba jak już to dla publiczności. Czy nie taka byłą idea wystaw? Żeby propagować szczura jako zwierzę domowe? W takim razie po co organizujemy wystawy razem z kotami? Umówmy się u kogoś w domu i oceńmy szczury.
Bema - Sob Gru 13, 2008 19:56

Czyli mogę moje "kundelki" wystawić? super :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group