To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot U of Anahata - ur. 01.10.2010 - rezerwacje str. 9 :)

Lavi - Sob Paź 01, 2011 20:18

:urodziny: :urodziny: :urodziny: :urodziny: jak ten czas leci:) Od Ukulele i Uriela zdrówka dla rodzeństwa!




kartofel - Nie Paź 02, 2011 20:13

AAAAh, pamiętałam,a w końcu zapomniałam - Wszystkiego najlepszego SzczUrasom! Uszczelka i Ulijanka wyznaczają dwa ekstrema naszego stadka - Uszczelka najgrubsza Ulijanka najszczuplejsza (nie licząc 3miesięcznej Ódzi). Uszczela to lizawka i najbardziej proludzka, Ulijanka to matka polka stadka - budowanie gniazd i znoszenie smakołyków to jej specjalność. Dziewczyny zdrowe i kochane! A to dziewczyny na sierpniowej trawce - Ulijanka zachwycona, Uszczelka przerażona.


Anonymous - Śro Paź 05, 2011 22:39

a ja ze smutkiem informuję, że tatuś Uobuziaków, Anemon, ma problemy krążeniowo-oddechowe :( to prawdopodobnie powikłania po przeziębieniu, które się u niego mocno rozpanoszyło :(

Anemon jest na lekach i ładnie na nie reaguje, mam więc nadzieję, że jeszcze długo będzie z nami w dobrej formie.

Nakasha - Czw Paź 06, 2011 08:01

mataforgana, trzymamy kciuki! :kciuki:

100 latek dla maluszków! :DD :urodziny:

Umberto:


Mao - Czw Paź 06, 2011 09:14

mataforgana, masz i nasze :kciuki:

Swoją drogą, Kalina też ciężko przeszła ostatnie przeziębienie -.- mam nadzieję, że u nas obejdzie się bez jakichkolwiek powikłań.

Rudy jest piękny :]

Mucha321 - Czw Paź 06, 2011 10:21

Spóźnione, ale szczere życzonka na urodzinki !!! Uziś ma się świetnie (odpukać!) :wink:
kartofel - Pią Lis 04, 2011 11:01

Dziś w nocy umarła Ulijanka. Od dwóch tygodni była osłabiona, ale postępowało to stopniowo, nie gwałtownie. Miała problemy z utrzymaniem jedzenia, ale jadła normalnie. Nie wspinała się zbyt dobrze, ani tym bardziej nie schodziło jej się wygodnie. Tydzień temu zrobiliśmy rtg - wet dopatrzył się stanu zapalnego dwóch kręgów - stwierdził, że może być to pourazowe. Dostała 6 razy Baytril plus witaminy iniekcyjnie i leki przeciwzapalne. Była od razu poprawa, ale nie do 100% sprawności. 6go dnia - przedwczoraj - lekkie pogorszenie - 50g schudła, ciężko oddychała. Wczoraj popołudniu dostała glukozę i steryd (Dexafort chyba). Niestety było coraz gorzej - nie chciała jeść, tylko dużo piła. Karmienie gerberkiem strzykawką. Około 4ej wydała dziwny dźwięk i umarła.
Jedziemy dziś oddać ją na sekcję do weta w Gdańsku - damy znać jak będzie opis.
Uszczelka - siostra Ulijanki - ma się dobrze, nie ma takich objawów.
Dziś dostaliśmy wyniki sekcji. Kopiuję:
W czasie bad. sekcyjnego jamy brzusznej stwierdzono:
przewód pokarmowy: żołądek – mocno wypełniony treścią pokarmową, lekko zgazowany, jelita cienkie, j. ślepe i j. grube – bez zmian patologicznych
narz. rozrodcze – b/z patologicznych
śledziona – prawidłowej wielkości, konsystencji i koloru
wątroba – znacznie powiększona, żółto-brunatna barwa, o tęgiej konsystencji, z licznymi wybroczynami
nerki prawa i lewa – b/z patologicznych

W czasie sekcji klatki piersiowej stwierdzono:
płuco prawe i lewe – silne zmiany rozedmowe, zwiększona powietrzność, zmiana koloru na jasnoróżowy,
serce – b/z patologicznych

Nie stwierdzono zmian patologicznych w innych narządach i strukturach ciała.

Anonymous - Pią Lis 04, 2011 11:06

wnuczątko moje biedne... :(
strasznie mi przykro, kartofel... mam nadzieję, że z Uszczelką nie będzie się nic złego działo...

ze swojej strony napiszę, że tatuś Anemon zwalczył dzielnie bardzo silne zapalenie płuc, które dopadło 3/4 mojego stada. schudł przez to chorowanie, ale wciąż jest pełnym słodyczy puchatkiem. już za kilkanaście dni będzie obchodził 2 urodziny.

Mao - Pią Lis 04, 2011 13:55

kartofel, współczuję :glaszcze:
Taka śliczna dziewusia była :(

Z Uwerturą jest tak, że ciężko przechodzi przeziębienia i ma po tym pamiątkę: od czasu do czasu zdarzy się, że "pyka", chociaż nosek ma czysty. Poza tym większych problemów nie ma. Córeczka tatusia, też puchatek.

emileczka - Nie Lis 06, 2011 15:59

kartofel, strasznie mi przykro :glaszcze: , nie znam się, ale objawy brzmią jak guz przysadki
Nakasha - Nie Lis 06, 2011 16:33

Bardzo mi przykro. :( :(
kartofel - Wto Lis 08, 2011 17:19

mataforgana, Mao, emileczka, Nakasha - dziękujemy za wyrazy współczucia.
emileczka, pani weterynarz z Gdańska też po opisaniu przez nas objawów stawia na guza przysadki, no ale tego nie mogła stwierdzić nawet w sekcji. Wyżej wkleiłam wyniki, dziwne, że wątroba tak zmieniona, i płuca - problemy z oddechem zaczęły się dosłownie dzień przed śmiercią.

Nakasha - Wto Lis 22, 2011 17:35

Zapraszam!

http://shsr.szczury.biz/v...p?p=29448#29448

Temat o zdrowiu naszych miotów. Wiem, że nie wszystkie informacje są aktualne, dlatego bardzo proszę o Pw/maile! :)

Mucha321 - Pon Gru 26, 2011 18:22

Jak u U-chłopców wygląda sprawa z agresją w stadzie? Uzi ostatnio się rozszalał tzn. zrobił się strasznie terytorialny i zaborczy. Wiecznie podrapany i pogryziony, bo wszczyna bójki i obrywa. Ostatnio na ranie zrobił mu się wielki ropień, ale został sprawnie wyczyszczony. Mam nadzieję, że nie zrobią się przetoki.
Lavi - Pon Gru 26, 2011 18:26

Mucha321, Uriel u mnie też non stop się tłukł z Razjelem a teraz kiedy Razjela nie ma przeniósł się na Ukulele i Azkabana. Chociaż Ukulele jest dalej miziawką i ma w d... pozycje w stadzie;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group