To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot O SunRat's - rezerwacje str. 6

emileczka - Nie Kwi 29, 2012 12:12

Miot O urodził się 19.05.2011
Obecnie mają ponad 11m

Dziadkowie:
od strony matki:
BALBINKA BAJTULENKA SunRat’s (ur.: 17.02.2010) – kastrowana
HERMES z TazManie (03.07.2009 – 12.01.2011) – ojciec miotu T Anahata, zmarł po kastracji

od strony ojca:
KALIPSO Emerald Moon (27.10.2008 – 15.01.2011) – zmarła z powodu ropnia w uchu środkowym
YARED Iletis (01.10.2008 – 07.05.2011) – ojciec miotu I Anahata

Rodzice:
Matka: JADZIA SunRat’s (ur.: 21.09.2010)
Ojciec: NARUTO Emerald Moon (29.06.2009 – 00.08.2011)


Samice:
Opal – matka miotu A2 SR
Oksodroma

Samce:
Oxygen
Omiś
Orient
Obi One
Okruszek
Omen
Olaf
Olgierd
Onyar
Ozzy – kastrowany (problemy z dogadaniem się z innym szczurem, 9m)

Pyl - Nie Kwi 29, 2012 12:51

emileczka napisał/a:
Ozzy – kastrowany z powodu agresji do innych szczurów
Boże to brzmi jak wyrok :roll: Nie znałam go osobiście przed kastracją, więc nie neguję powyższego, ale po kastracji jest... jest tylko troszkę niedelikatny w kontaktach, ale czołgi tak mają :lol: Na pewno (stan po kastracji, więc może nie oddawać stanu sprzed kastracji) nie ma to związku z agresją.
To szczur bardzo otwarty na kontakty zarówno z człowiekiem jak i z innymi ogonami, bardzo "gadatliwy" - mówi całym sobą i 24h/d. Bardzo czytelny. Może co najwyżej zastraszyć słabszego psychicznie ogona ilością i bezpośredniością sygnałów. Mówi "kocham Cię" bez przerwy - nie każdy to lubi :P

emileczka - Nie Kwi 29, 2012 14:15

Pyl, nie znalazłam lżejszego określenia
pszczoła - Nie Kwi 29, 2012 14:22

ja mogę jeszcze dodać, po przemyśleniach i głębszej analizie: jestem prawie pewna, że w innym stadzie, z innymi relacjami, jego kastracja nie byłaby potrzebna.
Pyl - Nie Kwi 29, 2012 22:51

emileczka, to pogadaj z pszczółką i przemyślcie jak to określić. Bo za jakiś czas będzie problem, że znów są rozmnażane szczury z linii (lub linii spokrewnionych), w której występowały przypadki agresji. Moim zdaniem wiążące jest zdanie pszczółki, a nie moje - ja nie widziałam go przed kastracją, a wiem jak wiele kastracja może zmienić.

Dla mnie kryteria są jasne - jeśli szczur ugryzł kogoś w stadzie w niedozwolone miejsce to jest agresywny. Jeśli szczur gryzie nawet w dozwolone miejsca, ale wielokrotnie i bez zewnętrznych przyczyn (np. rujkująca samica tuż obok) to jest agresywny.
Ale jeśli w pewnym okresie puszy się i ramach ustalania hierarchii incydentalnie ugryzie innego szczura w "dozwolone" miejsce to jest to szczur normalny w okresie burzy hormonalnej.

O ile wiem u pszczółki był (jest?) okres dorastania Huragana i związanych z tym zawirowań hierarchii. Nie wiem co było bezpośrednią przyczyną kastracji Ozzika, ale chyba nie problem, żeby to uściślić.

pszczoła - Sob Maj 19, 2012 13:14

Hop hop!
O-SunRatki obchodzą dziś roczek! Zdrówka wszystkim :urodziny:

edit/
przy okazji, ile ważą Wasze pociechy? :D

Anka. - Sob Maj 19, 2012 14:25

:urodziny:

Zdrówka O-SunRatkom, i wielu urodzin w tym samym składzie! :serducho:

nezu - Sob Maj 19, 2012 14:47

Łihiii, mamy swięto :serducho: :mrgreen:

Sto lat O- Miśki!!! :serducho: :serducho: :serducho: :serducho:

Liriel - Nie Maj 20, 2012 22:08

urodziny zawsze mnie zaskakują, bo jakoś nigdy nie mogę uwierzyć, że to już tyle czasu któryś z moich szczurów jest ze mną. u Omena wszystko w porządku, pozostał drobny i bardzo, bardzo rozbrykany i zwinny. w dobrym tego słowa znaczeniu oczywiście :) spróbuję wrzucić w najbliższym czasie jakieś zdjęcia, już to obiecałam Emileczce. problem polega na tym, że strasznie się wstydzę, bo foty nigdy mi nie wychodzą- Omen zazwyczaj uwieczniany jest jak rozmazana biała plama ;) Sto lat dla całego rodzeństwa!
heniok - Pią Lip 27, 2012 23:22

25.07 odszedł nagle Orient, nie wykazywał wcześniej żadnych objawów choroby, o wynikach sekcji poinformujemy.
Anka. - Nie Lip 29, 2012 18:45

[']
:(

nezu - Pon Lip 30, 2012 23:08

Czy wiadomo już co się stało Orientowi? :(

Tak strasznie mi przykro, braciszek Omisia... [']
Od śmierci biedaka minęło 5 dni, więc chyba wyniki sekcji już są?...

heniok - Wto Lip 31, 2012 08:34

nezu, właścicielka Orienta jest na wakacjach, ciałko na sekcję zawieźli jej rodzice, wiadomości będą po 5.08
nezu - Wto Lip 31, 2012 15:14

Ahm...
No nic, czekam...

Anka. - Czw Sie 02, 2012 15:08

Onusiowi coś wyrosło na plecach :(
Najpewniej jest to włókniak w skórze, ok.3mm. Będzie usuwany jeśli znajdzie się odpowiedni termin i pogoda, a jeśli nie to na jesieni.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group