To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot MAGICZNY Happy Feet - W całości za TM

AngelsDream - Czw Gru 01, 2011 08:40

gratis, dziękujemy...

Magiki chętnie przyjmują życzenia osobiście, tylko terminarz mają lekko napięty. :mrgreen:

Sporo się zmieniło przez ten rok. Mam szczury, o których nie mogłabym marzyć. Wbrew wszystkiemu nie przeorały nas jeszcze psychicznie, za to bardzo dużo wniosły i ja widzę, że w dużej mierze stado trzyma się na Magikach. Zawsze, zawsze razem. Zawsze z przykładem. I za to dziękuję wszystkim, którzy do narodzin tego miotu się przyczynili.

Perkunowi życzę, by piłka zawsze była lekka, tunel długi, a kangurek w bluzie wygodny.

Andajowi, żeby jedzenie, choć smaczne, było też zdrowe i nietuczące.

I chłopaki, wszystko, co dobre, jest niedobre... :] Miłej zabawy dziś. A to i owo jest w planie.

Azi - Czw Gru 01, 2011 09:11

Athamka jest szczurem wyjątkowym i oby mi jej na wygnaniu nie odmienili :P

co prawda nie ma szczęścia do świąt - i dzień matki i swoje urodziny spędza na wykarmianiu klusek, ale cóż, taki lajf ;)

quagmire - Czw Gru 01, 2011 10:35

Jej, to już rok :mrgreen:
Och, słabość mam gigantyczną, zwłaszcza do pana Andaja Pukisa :mrgreen:

Ale dla wszystkich Magicznych tego, co najlepsze, długiego życia w zdrowiu i radooości :urodziny:

emileczka - Czw Gru 01, 2011 10:40

Azi napisał/a:
Athamka jest szczurem wyjątkowym i oby mi jej na wygnaniu nie odmienili
nie wiem jaka była, ale jest cudna, chyba za bardzo się nie odmieni :wink:
madzook - Czw Gru 01, 2011 22:07

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Magików :urodziny:

Odrobina Drizzta

Azi - Nie Sty 01, 2012 14:24

Athame Happy Feet - Ata ~1 rok 1 miesiąc

Karena - Pon Mar 26, 2012 11:54

W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.
AngelsDream - Śro Kwi 04, 2012 11:49

Wczoraj miałam przyjemność poprzebywać z Letem. :serducho:

Niebiosa, ależ Perkun go przypomina. Wzdych...

Ale, zanim miała miejsce wizyta kurtuazyjna, to najpierw stado było na przeglądzie.

Andaj, chociaż nadal do dobrej wagi sporo mu brakuje (a raczej ma nadmiary), ważył 611 gramów. Z domową na razie nie porównywałam. Chcę się łudzić, że tak jest, skoro fałda tłuszczu już nie zasłania mu tylnych łap. Osłuchowo okej. Zęby okej, nie dopytałam, czy było widać gardło. Nerki niebolesne. Za to u Andaja wielkie jądra i nadnercza. Pan doktor zapytał, czy szczur bywa agresywny. Nie bywa, to po prostu beta. No i wszystko jasne. Właściwie chyba powinnam się cieszyć. Bo Andaj to naprawdę urocze stworzenie, mimo odruchów godnych czołgu. Uszy w zasięgu widoczności urządzenia czyste.

Perkun ważył około 550 gramów. Serce brzmi "lepiej" - przypominam, że to doktor Gniado zalecił prilium i słuchał Perkuna na lekach, bez leków i znów na lekach. Płuca do pewnego momentu okej, potem poszedł świst, Perkun się szarpnął, wyprężył i postanowił nawet lekko zsinieć na wargach. Nic mu się nie działo, zwyczajnie nie miał ochoty być trzymany - to naprawdę alfa, alfa i absolutnie wszystko musi być po jego. Gdybym nie widziała, nie uwierzyłabym. Puszczony, oddychał normalnie, żadnych problemów. Nawet iskał sobie weterynarza, bo większe stado to więcej zabawy. Zęby okej. W omacaniu okej, a przynajmniej zażaleń nie było. W prawym uchu trochę więcej typowej woskowiny - mamy to na wszelki wypadek przepłukać gruszką. Postaramy się wykonać to dziś, cierpliwie. Swoją drogą, jądra i nadnercza Perkuna są mniejsze niż Andaja. Ale Perkun używa mózgu, a nie siły.

wuwuna - Śro Kwi 04, 2012 20:28

AngelsDream, cudownie!
wuwuna - Nie Kwi 08, 2012 13:16

Aktualizacja pierwszego postu na prośbę hodowcy.
AngelsDream - Sob Kwi 28, 2012 00:49

Stado po przeglądzie zainspirowanym przez Andaja.

Perkun w normie, uszy czyste, osłuchowo bez szmerów.

Andaj niestety miał swoje zdanie na temat wizyty. Sylwetka serca powiększona, osłuchowo bez szmerów, ale ze słyszalnymi oskrzelami (od wtorku na enroxilu), zalecenie podawania prilium do odwołania, a na pewno do przyszłej soboty, kiedy to Andaj będzie miał zabieg usuwania guzka umiejscowionego za lewą łopatką.

AngelsDream - Sob Maj 05, 2012 18:25

Andaj po zabiegu.

Wybudzał się średnio, mimo narkozy wziewnej, miał problemy z oddychaniem, posiniał na łapach, więc potwierdziła się diagnoza o jego serduszku. W porę wzięliśmy się za dietę, obecnie waży trochę ponad 600 gramów. Czekamy na wyniki histopatologii.

AngelsDream - Wto Maj 15, 2012 01:24

Wynik Andaja:

Lewandowska, Zanfta - Rat Anday (Final report 11.05.12 13:30:28)




MedicaVet s.c.
Malgorzata Dziubinska
Bohdanowicza 9
02127 Warszawa




W&#322a&#347ciciel / Owner Lewandowska, Zanfta
Numer identyfikacyjny / Order ID 95196211


Zwierz&#281 / Animal Rat Anday
Numer laboratoryjny / Laboratory No. HI253613/09.05.2012


Material tissue material






Test
Wynik / Result
Sign
Warto&#347&#263 referencyjna / Reference value
Jednostka / Unit
Uwagi / Remark

Histopathologic examination
1)






MACROSCOPY:
Submitted is a tissue sample with the size of 13 x 12 x 8 mm.
HISTOLOGY:
The process consists of musculature dissected by dense strands of
fibrous
connective tissue. In several areas, it is capillary-rich and infiltrated

with
low numbers of heterophilic granulocytes, pigmented macrophages and
lymphocytes. The process is well-demarcated. It extends into the
subcutis.
The proliferative activity is low. The overlying dermis and subcutis
exhibit
moderate perivascular lymphoplasmacytic infiltrations.
DIAGNOSIS:
Chronic fibrosing lymphoplasmacytic and heterophilic myositis.
BEHAVIOR:
No signs of malignancy.
PROGNOSIS:
Favorable.
MARGINS:
The lesional margin partially coincided with the deep sample margin.
COMMENT:
Histological examination revealed inflammatory reactions situated in the
musculature. Possible pathogenesis is organised perforating trauma.
Differential diagnosis is secondary trauma to preexistent benign
connective
tissue tumor (fibroma). Signs of malignancy were not detected. Complete
excision should be curative and might have been achieved despite the
small
safety margin because of the expansile growth.


Your sample was examined by:

Dr. Berit Baum Dipl. ECVP

gratis - Pią Cze 01, 2012 01:54

Kochani!

Magiki, moje najukochańsze dzieciaki, kończą 18. miesięcy!

Avada ma się dobrze. Leto, jak na swój wiek (3. czerwca ukończy 2 lata i 11 miesięcy) równie dobrze, Fiona też nie narzeka.

A jak reszta dzieciaków?
Athame, Dama, Avo, Sheirah, Drizzt, Andaj, Perkun?

AngelsDream - Pią Cze 01, 2012 09:11

Wow, nie będę pisać do siebie? :]

Perkun waży ok. 500 gramów z małym hakiem. To niezwykły szczur. Ciągle uczy się nowych rzeczy, jest pojętny, kontaktowy i jako jedyny naprawdę rządzi wilczakiem. Nie wiem do końca, jak to robi, ale to widok warty obejrzenia. Niestety, Perkun nie poczuwa się do pokazów przed postronnymi. Zdrowie dopisuje i mam nadzieję, że w tym momencie nie zapeszam.

Andaj waży jakieś 100 gramów więcej od brata, dieta trwa, bo po zabiegu serducho już jednak po Andaju widać. :( O ile jeszcze co do Perkuna mam wątpliwości, to jego iskająco-liżący ludzi brat nie pozostawia złudzeń. Pomijam, jaki ma charakter. Kochany czołg. Był niedawno na drugiej kontroli po zabiegu, wszystko w normie. Futro już właściwie w pełni odrosło.


Tłumaczenie mojego przyjaciela z poprawkami od madzook napisał/a:
Badanie - Histopathologia

MACROSKOPIA:
Dostarczono próbkę tkanki o rozmiarach 13 na 12 na 8 mm.

HISTOLOGIA:
Próbka zawiera mięśnie podzielone gęstymi pasmami włóknistej tkanki łącznej.
W wielu miejscach obfituje w kapilary i jest nasycona małą liczbą heterofilnych granulocytów, zabarwionych makrofagów i limfocytów. Guz ma wyraźne granice, rozciąga się do tkanki podskórnej. Aktywność proliferacyjna jest niska, nachodzące warstwy tkanki skórnej i podskórnej wykazują umiarkowane okołonaczyniowe NACIEKI limfoplazmatyczne.
.
DIAGNOZA:
Przewlekłe WŁÓKNIEJĄCE limfoplazmatyczne i heterofilne zapalenie mięśni.

ZACHOWANIE:
Brak oznak złośliwości.

PROGNOZA:
Optymistyczna.

GRANICE:
Granica guza częściowo pokrywała się z granicą próbki.

KOMENTARZ:

Badanie histopatologiczne wykazało reakcje zapalne umiejscowione w MIĘŚNIÓWCE.
Prawdopodobnym powodem zmian patologicznych jest uraz PRZENIKAJĄCY, KTÓRY ULEGŁ ORGANIZACJI (CZYLI PRZEBUDOWIE, "ZABLIŹNIENIU").
w ROZPOZNANIU RÓŻNICOWYM NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ WTÓRNY uraz w miejscu już istniejącego, łagodnego guza tkanki łącznej (włókniaka).
Nie wykryto oznak złośliwości guza.
Całkowite wycięcie guza powinno być wystarczającym środkiem leczniczym I MOGŁO ZOSTAĆ OSIĄGNIĘTE, POMIMO WĄSKIEGO MARGINESU (CIĘCIA) ze względu na EKSPANSYWNY rozrost guza.


Próbka została przebadana:

Dr. Berit Baum Dipl. ECVP



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group