To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - Wystawa - jak to wygląda?

Anonymous - Wto Sie 05, 2008 11:34

babyduck napisał/a:
pozostaje czekać na wzorce polskie.
takie wzroce są tworzone, ale to skomplikowane i trudne zadanie, więc troche potrwa. :)
Anonymous - Wto Sie 05, 2008 11:37

właśnie. też bym chętnie się z nimi zapoznała.
Azi - Wto Sie 05, 2008 12:30

Wzorce czeskie możliwe są do kupienia na czeskich wystawach. Planowany jest wyjazd na praską międzynarodówkę, jak ktoś chce, może się dorzucić, to mu się kupi ;) Polskie wzorce będą, ale nieprędko.

Poza tym nie ma tam czegoś takiego, że za np. "za duża głowa": -2 pkt. Nie, są ogólne opisy odmiany i wymienione najczęstsze wady w postaci drobnych i ciężkich.

Nie jest opisane za co ile się odemuje, dlatego też punktacja na jednej wystawie nie jest wyznacznikiem punktacji na drugiej. Punktacja służy jedynie wyłowieniu szczurów do porównań.

Layla - Wto Sie 05, 2008 12:47

Azi napisał/a:
za duża głowa": -2 pkt


za duże jaja - minus 5 pkt :rotfl:

wuwuna - Wto Sie 05, 2008 15:13

Off-Topic:
Layla napisał/a:
Azi napisał/a:
za duża głowa": -2 pkt


za duże jaja - minus 5 pkt :rotfl:
:hahaha:

Oli - Sob Gru 13, 2008 16:49

Layla napisał/a:
Ninek, chyba może być, ale powiem Ci, że szczurci nic się nie stanie, jak pobędzie sama.
Myśle że może być. Co do tego, czy nic jej nie będzie to zależy nie tyle od stadności, a od odwagi szczura. Ja mając Dupla strachulca trzymałam go razem z Impem i dobrze zrobiła, bo Duplo był bardzo zestresowany. Filip na wystawach o wiele lepiej się czuje na moim ramieniu niż w faunaboxie. Natomiast Gizma, czy Rysia nic nie ruszało. Elton jest tak przerażony, że nawet nie jest w stanie zasnąć, a Narsil olewa wszystko i wszystkich. Bardzo dużo zależy od odwagi. :wink:
Ninek - Sob Gru 13, 2008 17:57

Oli napisał/a:
Bardzo dużo zależy od odwagi. :wink:

Właśnie dlatego pytam, bo o ile Elishka w domu jest szczurem bezstresowym, o tyle wystarczy wyjście z domu i włącza jej sie panik jeśli jest sama.

Na pokazie moje szczury były dwójkami, choć faunabox teoretycznie mały. Większy i tak by im sie nie przydał, bo cały pokaz przespały :lol:

A jakbym tak przyjechała ze swoim dużym faunaboxem? :P Nie mam co prawda, ale zawsze można kupić a ja byłabym spokojniejsza :roll:

Oli - Sob Gru 13, 2008 18:17

Ninek napisał/a:
A jakbym tak przyjechała ze swoim dużym faunaboxem? :P

Ja tak zrobiłam na wystawie w Gdańsku. :wink: Imp i Duplo byli we własnym dużym faunaboxie. :mrgreen:

Anonymous - Sob Gru 13, 2008 18:35

Cytat:
Czy rasiak może być z kundelkiem w jednym faunaboxie?
tylko pod warunkiem, że oba będą wystawiane, inaczej szczur nie ma wejścia na wystawę. :)
Oli - Sob Gru 13, 2008 18:41

Viss napisał/a:
tylko pod warunkiem, że oba będą wystawiane, inaczej szczur nie ma wejścia na wystawę. :)
:shock: Jak to? Nie wolno dla towarzystwa? Oczywiście z zachowaniem wszelkich warunków jak przy pozostałych, czyli zaświadczenie od weta, opłata itp. Czy jeśli ja nie chcę aby mój szczur brał udział w konkursie (był oceniany) to nie mogę go ze sobą zabrać do towarzystwa dla wystawianego?
wuwuna - Sob Gru 13, 2008 18:46

Oli napisał/a:
Nie wolno dla towarzystwa?
Nie wolno. Na wystawę mają wstęp tylko szczury oceniane inne nawet jeśli miałyby zaświadczenie wet. nie mogą być na widoku. :wink:
Oli - Sob Gru 13, 2008 18:50

wuwuna napisał/a:
Oli napisał/a:
Nie wolno dla towarzystwa?
Nie wolno. Na wystawę mają wstęp tylko szczury oceniane inne nawet jeśli miałyby zaświadczenie wet. nie mogą być na widoku. :wink:

Dlaczego?

wuwuna - Sob Gru 13, 2008 18:57

Oli napisał/a:
Dlaczego?
Bo wystawa służy do oceniania do prezentacji szczurów, do wyboru tych naj, najlepszych przyszłych repów np. to nie pokaz, gdzie tylko szczury się pokazuje.
A po drugie po co płacić za szczura tylko po to, żeby siedział w faunaboxie?

Oli - Sob Gru 13, 2008 19:01

wuwuna napisał/a:
A po drugie po co płacić za szczura tylko po to, żeby siedział w faunaboxie?
Ano po to, by ten wystawiany się nie stresował. :]

wuwuna napisał/a:
Bo wystawa służy do oceniania do prezentacji szczurów, do wyboru tych naj, najlepszych przyszłych repów np.
Taaak, to dlaczego wystawiane są rasowe kastraty? :>
babyduck - Sob Gru 13, 2008 19:06

Z innej beczki: czy żeby wystawić szczura, trzeba mieć jego rodowód czy wystarczy metryczka?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group