To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowane letnie mioty: Oli -Mamy ciążę. ;)

Layla - Pią Kwi 11, 2008 06:34

nezu, jestem totalnie zniesmaczona sytuacją w shsr. Rozumiem Cię i wiem, że zawsze wiesz, co najlepiej zrobić. Ufam, jak Andzia, że jakoś się ułoży! Pamiętaj, że we mnie zawsze masz wsparcie nezuś. :kciuki: :kciuki: :kciuki:
marhef - Pią Kwi 11, 2008 07:25

Layla napisał/a:
jestem totalnie zniesmaczona sytuacją w shsr

Nic dodać nic ująć :roll:
Ja jednak mimo wszystko mam cały czas głupią nadzieję, że to jeszcze nie koniec i że "coś" da się uratować.

W takiej sytuacji chyba wszyscy rozumieją zawieszenie planów hodowlanych, naprawdę nie musisz przepraszać :przytul:

Anonymous - Pią Kwi 11, 2008 21:02

Chyba nic nie muszę dodawać do wypowiedzi moich przedmówczyń... Trzymaj się Nezu :przytul: I czekamy na jakiś mały cud albo coś... :roll:
Azi - Pią Kwi 11, 2008 23:24

nezu napisał/a:
Jeśli shsr padnie, umowy, ceny, linie, domy, wszystko będzie bez sensu, wszystko będzie na zasadzie pełnego zaufania i modłów, żeby ktoś nie zechciał mimo wszystko szczura rozmnożyć na bo tak...

nezu, przesadzasz akurat w tym względzie. Nawet jeśli shsr padnie, to w tej kwesti nic się nie zmieni. Tak naprawdę należenie do stowarzyszenia jedynie podnosi jakby rangę hodowcy, a prawnie niczego nie zmienia. Nie ma ustawy, która wymaga aby szczury rodowodowe rodziły się jedynie pod patronatem stowarzyszenia.

Teraz też jest konieczne pełne zaufanie i odpowiednie punkty w umowie, a umowy możesz tworzyć i bez stowarzyszenia. Jeżeli sprzedasz szczura osobie, która chce go rozmnożyć bez Twojej wiedzy i zgody to na nic się tu zda shsr ani inne stowarzyszenie, ta osoba i tak i tak to zrobi, więc ja naprawdę różnicy nie widzę.

Rozumiem, że chcesz się wstrzymać z miotami, bo jeżeli maluchy mają mieć numerki, metryki itp, to lepiej jak się to wszystko ułoży, ale jeśli wstrzymujesz się z miotami, bo boisz się o przyszłość malców, to są to obawy nieuzasadnione. I tak, to Ty wybierasz domy i tak te domy są związane umową i tak możesz wystawić rodowody. Stowarzyszenie nie ma w tej kwesti za dużo do powiedzenia :przytul:

Anonymous - Sob Kwi 12, 2008 10:13

Azi, ma rację, zwłaszcza, że z tego co wiem, to i tak ostatnio w stowarzyszeniu był problem z uzyskaniem numerków :roll: Jeśli umowa spełnia określone warunki prawne, to jest wiążąca. I czy nie jest tak, że każda hodowla może być zarejestrowana i rozliczana osobno, bez SHSR?
gratis - Sob Kwi 12, 2008 11:11

Nezu, przecież Wasza hodowla ma taką renomę.... Myślę, że warto ją kontynuować nawet, jeśli SHSR padnie, Azi i Ren mają rację :) Trzymam kciuki! :kciuki:
Anonymous - Sob Kwi 12, 2008 12:24

W pełni popieram wypowiedź Azi, mniej więcej o tym samym mówiłam nezu przez gg.

Jeśli hodowcy i linie wyprowadzane przez nich mają się nadal rozwijać, to będą to robić, bo to zawsze będzie praca hodowcy a nie stowarzyszenia. Stowarzyszenie słuźy zupełnie innym celom. A regulacje dot. hodowania stworzyliście dawno temu.

nezu - Pią Kwi 18, 2008 23:14

No dobra, co ja się będę dalej ukrywać.
Sytuacja faktycznie nie jest tak dramatyczna, jak się tego obawiałam.

Dzieciaki będą, w oficjalnym związku czy już bez niego, ale będą.

Odwieszam plan, można się zgłaszać choć w chwili obecnej proszę o zgłaszanie się po dziewczynki, na chłopaków mam komplet... :roll:
W obu miotach...

Oli - Pią Kwi 18, 2008 23:15

Bardzo dobra decyzja. :) Nawet bez Stowarzyszenia domki wybierasz sama. :wink:
Andzia - Pią Kwi 18, 2008 23:17

nezu, :przytul: ciesze się!
PALATINA - Pią Kwi 18, 2008 23:18

Super! :D
Anonymous - Sob Kwi 19, 2008 09:20

Kamień z mojego serca. :DD
Bardzo czekam na swoją fantastyczną dwójkę czarności. :serducho:

Anonymous - Sob Kwi 19, 2008 09:24

słuszna decyzja, nezu :)

i mowisz, że na dziewuchy zapisy? yyyyyyychhhh.....

<mata tłucze sobie młotkiem w łeb> ...

Anonymous - Sob Kwi 19, 2008 10:16

Jej, ja też się cieszę :jupi: Na dziewczynki zapisy mówisz? :roll: Kurcze, mój galopujący GMR się odzywa :damagewall:
Anonymous - Sob Kwi 19, 2008 11:08

:wisielec: tyle mogę powiedzieć, myśląc o dzieciach Visnicki...

ych, pozostaje mi tylko bardzo mocno :kciuki: za powodzenie wszystkich planów hodowlanych, nezu...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group