To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Kolejny miot w hodowli Karat

Kara - Śro Gru 26, 2007 00:48

Zdjęcia przyszłej mamy jesli znajdą się chętni na maluszki, bo bez tego do miotu nie dojdzie :wink:
http://i235.photobucket.c...5/sesja/ps4.jpg
http://i235.photobucket.c.../sesja/pks8.jpg
Mimo,że bardzo ma niemiły wyraz pyszczka jest przesympatyczna :)

persefona4 - Śro Gru 26, 2007 11:11

Kara napisał/a:
Mimo,że bardzo ma niemiły wyraz pyszczka jest przesympatyczna :)

Kara, no wiesz, przecież Rose jest cudowna i ma słodziaśny pyszczek :wink: :lol1:

polna - Śro Gru 26, 2007 13:39

Rose ma bardzo podobną strzałkę do Coli. :wink:
nezu - Czw Gru 27, 2007 02:05

Rose wcale a wcale nie ma marsowej ani złej miny.

Acz spotkałam się z podobnymi odczuciami innych ludzi w stosunku do mojego najkochańszego na świecie Waldusia.
Może dumbo odd eye mają w sobie taki groźny urok po prostu... ;)

samar - Czw Gru 27, 2007 10:38

Kara a moglabys mi napisac jak nie tu to na pw czego ewentualnie moznaby sie spodziewac (kolor, siersc, uszy) po polaczeniach z ojcami ktorych zasugerowalas? bo ja w genetyce szczurzej to nie bardzo siedze..a mowisz ze dopuscisz do tego miotu jesli beda chetni..ja szukam dwoch wymarzonych szczurkow (1 byc moze bedzie od Zirrael), ale najlatwiej mi decydowac czy chcialabym jakiegos szczurka z miotu kiedy jest rozpiska co z tego wyniknie :wink: aha i czy jest szansa ze chociaz czesc maluchow bylaby odd eye?
polna - Czw Gru 27, 2007 16:20

Gdyby tatusiem był Hrun to miałabym rodzenstwo w domku(Cola jest po Holly :wink: ), za to Imre strasznie mi się podoba. :serducho:
L. - Czw Gru 27, 2007 17:29

polna, Imre juz dwa razy został tatusiem (miot C Emerald Moon i miot który jest w dordze: O Rat's Troop) także teraz by dał czadu po raz 3 ;] :mrgreen:
Kara - Czw Gru 27, 2007 21:57

Póki co jeszcze przeglądam w samcach ale szukam jak najbardziej korzystnie :wink:
samar - Czw Gru 27, 2007 22:51

a tak z ciekawosci - czy Rose niesie gen jakiejs innej siersci poza standardowa, np. rex?
i jakie jest prawdopodobienstwo odziedziczenia cechy odd eye jesli ojcem nie jest odd eye?

nezu - Czw Gru 27, 2007 22:57

Rex to cecha dominująca i się nie "niesie".
Albo inaczej, niesie się jeśli jeden z rodziców jest rexem.

Jeśli po rexie i standardzie urodzi się rex (a statystycznie powinno się w miocie po dwóch takich ogonkach urodzić 50 na 50% takich i takich maluchów) to rexy "poniosą" rexa dalej, a standardy już nie, taka jest specyfika cechy dominującej jaką jest typ futra rex... :)


A odd eye...
Wiecie, tak naprawde ciężko jest stwierdzić kiedy i gdzie się pojawi, po moim Ramsesie widać, że nawet czarne blazedy mogą być odd eye (bo Ramsi odd eyem jest ;) , to brat Rose).
Jak na razie odd eye rodzą się głownie wśrod a) blazedów b) szczurów merle (marmurkowych czyli o "wadliwym" rozmieszczeniu barwnika w ciele).
Tak więc czy cecha się dalej poniesie czy nie, to już kwestia szczęścia chyba bardziejniż genetyki. Po prostu nie rozgryziono jeszcze jak to się niesie i czy w ogóle to się niesie, czy jest sprzężone z jakąś cechą, tak jak na przykład niebieskie oczy u psów blue merle.

samar - Czw Gru 27, 2007 23:37

mhm :wink: dzieki wielkie za wyjasnienie nezu :damagewall:
ucieszylo mnie bardzo to ze rex to cecha dominujaca, hm..chyba chcialam taka odpowiedz przeczytac :twisted:
Kara - to po podsumowaniu sugerowanych przez Ciebie potencjalnych mezow dla Rose ja od siebie proponuje Samsona Zirrael, bo z tego co kojarze jest to dumbo rex russian dove i wtedy jesli urodzi sie jakies malenstwo dumbo rex to biore na 100% (wiem, ze z 1 chetnego nic nie bedzie, ale..no coz za innych odpowiadac nie moge, odpowiem zatem za siebie: jestem ZA takim miotem :sirwwt: ). pojecia nie mam jakie wyszlyby kolorki, ale poniewaz obecnie nie mam ani jednego ogonka to choc troche powybrzydzam..ma byc dumbo rex i juz nie wazne dla mnie jaki kolor..i ja go porwe do Szczecina i zjem (slodkosci takie) :zeby: :nuci:
ps. z tym zjadaniem toż to tylko metafora taka, wyjasniam co by Kara nie myslala, ze mlodemu krzywda by sie u mnie jakas stala :hyhy:

Anonymous - Czw Gru 27, 2007 23:39

samar, ok, Ty porywasz do Szczecina a ja porywam do Nowogardu :mrgreen: A tak serio to witam Szczeciniana ;)

No i ja proszę o zdjęcia mamuśki :serducho:

nezu - Czw Gru 27, 2007 23:41

Juni.. ale fotki mamusi to są troszkę wyżej ;) . No chyba, że chodzi o jakieś nowe.. :mrgreen:
Kara - Czw Gru 27, 2007 23:45

jeśli by byłby z Samsonem miot było by na pewno dużo blacków i troche blutów, i boje się ryzyka całego czarnego miotu chyba ze cos wyszlo ciekawszego z Roni champagne, może mink co wątpie
polna - Czw Gru 27, 2007 23:48

ja bym bardzo chciała dziewczynke blutke dumbo :mrgreen: (a jak dobrze pójdzie to dwie :P )


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group