To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot kontrolny I Happy Feet

Caqui - Śro Cze 15, 2011 14:41

Igor na zachętę :) nawet go ostatnio wykąpałam więc zrobił się jeszcze piękniejszy. Więcej zdjęć w naszym wątku.


Azi - Śro Cze 15, 2011 19:53

jaki on hipowaty z pysia :D

[ Dodano: Sob Sie 27, 2011 11:09 ]
23.08.2011 został uśpiony Wookie Willow z powodu rozwijającego się nowotworu w okolicy ucha (w wieku prawie 2,5 roku). Do czasu wyników histo-patologii chłopcy I nie mogą być rozmnażani. Potem zdecyduję co dalej.

Vaco - Czw Paź 06, 2011 15:49

up ^^
Azi - Czw Paź 06, 2011 15:49

Są już wyniki histopatologii guza Wookiego - był to rak płaskonabłonkowy rogowaciejący o wysokim stopniu zróżnicowania. Według licznych i niezależnych opinii nie jest to nowotwór dziedziczny, często powstaje poprzez mechaniczny uraz, czy zewnętrzny wpływ.

Dziękuję Oli za informację.

heniok - Pon Lis 07, 2011 10:31

Podbijam :wink:
Azi - Pon Lis 07, 2011 10:34

Mam informacje co do "guza" Glint of Sushine (siostra Gagi)

Cytat:
wyszło na to ze to była narośl skórna jakiś torbiel się zrobił, nie był połączony z żadnymi narządami wewnętrznymi wiec wszystko w porządku


czyli na szczęście nie był to guz związany z tarczycą, czego się obawiałam z umiejscowienia, więc nadal Hipo jest jedynym przypadkiem w linii - o ile w ogóle jest.

Cytat:
W środę operowana była Hipokryzja - zaczęło coś jej się tworzyć przy szyi, myślałam, ze to gruczolak. W trakcie zabiegu okazało się, że przy tarczycy znajdował się tłuszczak, oraz jeden płat tarczycy był zmieniony. Wycinek poszedł do badania histopatologicznego. Chociaż nie jest przesądzone, że w ogóle tam był jakiś nowotwór. Możliwe, że płat był zmieniony, a głównym problemem był tłuszczak. Obecnie Hipo wygląda jakby ktoś zamach na jej życie uskutecznił ;)

Podobnież nowotwory tarczycy nie są dziedziczne, jednakże ich podłoże wynika z zaburzenia działania tarczycy - zaburzeń hormonalnych. Jest za mało przeprowadzonych badań, aby stwierdzić, czy tego typu zaburzenia hormonalne są dziedziczne, a jeżeli tak to w jakim stopniu, czy dziedziczenie zależy od płci, czy od innych czynników.

LiLith1981 - Czw Lis 10, 2011 19:01

Mamy roczek :wavexxs: :urodziny:
Azi - Śro Lis 16, 2011 11:36

anoooo... jak Iblisik?

Są wyniki histopatologii "guza" Hipo - brak jakichkolwiek zmian nowotworowych. Z informacji uzyskanych telefonicznie wynika, że było to najprawdopodobniej ostre zapalenie ślinianek, które dało taki efekt.

LiLith1981 - Śro Lis 16, 2011 23:32

Iblisik obecnie ma pełne łapki roboty :) broni swojego stanwiska w stadzie:) bo najmłodszy Jonny stara się przejąć władzę:) . Poza tym milusi i kochany, zdrowy i mam nadzieję , że tak pozostanie na długo długo i jeszcze dłużej:)
Azi - Nie Sty 01, 2012 14:25

Hipokryzja Happy Feet - Hipo ~1 rok i 8 miesięcy

Karena - Pon Mar 26, 2012 11:54

W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.
wuwuna - Nie Kwi 08, 2012 13:15

Aktualizacja pierwszego postu na prośbę hodowcy.
Caqui - Śro Maj 23, 2012 13:08

Igor :) rekordzista wzdłuż i wszerz ;)


Azi - Śro Lip 18, 2012 20:17

Proszę o zapoznanie się z tematem: http://shsr.szczury.biz/v...p?p=31103#31103
LiLith1981 - Śro Paź 17, 2012 22:17

Chciałabym chociaż tu napisać coś miłego :( ale nie mogę. Dziś pomogłam odejść Iblisowi, miał jakąś narośl koło ucha. Heh co za głupi dzień:(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group