To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - Wystawa - jak to wygląda?

Nisia - Nie Gru 14, 2008 19:14

sachma, TY odpowiedziałas na moje pytania i, nie wiem, czy zauważyłaś, ja te argumenty przyjęłam i nie dyskutowałam z nimi. Ale Twoje koleżanki z SHSR nie podawały żadnej rzeczowej kontrargumentacji i pisały tylko na zasadzie "nie, bo nie" albo "to nie jest twoja sprawa".

A przy okazji: pokłony dla moderacji!

wuwuna - Nie Gru 14, 2008 19:16

Temat wydzielony z Planowane wystawy SHSRP na rok 2009 http://forum.szczury.biz/...p=241467#241467
L. - Nie Gru 14, 2008 19:27

Nisia napisał/a:
Ale Twoje koleżanki z SHSR nie podawały żadnej rzeczowej kontrargumentacji i pisały tylko na zasadzie "nie, bo nie" albo "to nie jest twoja sprawa".


Skoro sachma odpowiedziała, a reszta członków SHSRP nie komentuje jej wypowiedzi to znaczy, że się z tym zgadza.
Po co 5 razy pisać to samo. Raz wystarczy. :wink:

Oli - Nie Gru 14, 2008 19:28

Fauka napisał/a:
zielony Wam się przyda na uspokojenie. Melisa też.

Mnie akurat zielony pobudza, zwłaszcza jak go się używa nieumiejętnie. :]

Nisia napisał/a:
Jest tylko brak chęci współpracy ze strony SHSR.
Nisia, nie przesadzaj. Ja tak tego nie odbieram.

Cytat:
Ja osobiście nie widzę sensu w wydzielaniu takowego tematu, dlatego go nie wydzieliłam. Dla mnie to tyko kolejny temat do kłotni , który nie przynosi niczego dobrego.
To co Ty osobiście sobie myślisz będąc modem nikogo nie obchodzi. To nie jest tylko Twoje forum. Jest to Twój dział, ale nie Ty decydujesz o jego zawartości. Zrozum to w końcu. :roll:

sachma napisał/a:
Na razie taki problem zgłosiła tylko Oli, więc jak dla mnie problem marginalny.
Ponownie piszę, że nie ja pierwsza zadałam pytanie. :wink:

sachma napisał/a:
dążymy do tego aby przyszłe pokolenia były coraz mnie strachliwe
Rozumiem w takim razie, że od najbliższej wystawy nie będzie kastratów. Pety chyba można zawsze mianować hodowlanymi, prawda?
L. - Nie Gru 14, 2008 19:33

Oli napisał/a:
Rozumiem w takim razie, że od najbliższej wystawy nie będzie kastratów


Oli, jak pisałam wcześniej ten temat jest w toku, został jakiś czas temu poruszony, ale jednoznacznej decyzji jeszcze niema.
Więc nikt nie odpowie na to pytanie, ani tak, ani nie :wink:

sachma - Nie Gru 14, 2008 19:35

Oli napisał/a:
Rozumiem w takim razie, że od najbliższej wystawy nie będzie kastratów. Pety chyba można zawsze mianować hodowlanymi, prawda?



Oli, a dlaczego? przecież rodzeństwo szczurów rozmnażanych jest ważne, dlatego właśnie nawet i kastraty są istotnym wyznacznikiem siły instynktu samozachowawczego ;)

co więcej nie tylko rodzeństwo ale i kuzynostwo - im więcej danych tym lepiej ;)

Oli - Nie Gru 14, 2008 19:35

L. napisał/a:
Oli, jak pisałam wcześniej ten temat jest w toku, został jakiś czas temu poruszony, ale jednoznacznej decyzji jeszcze niema.
Więc nikt nie odpowie na to pytanie, ani tak, ani nie :wink:

Trochę źle ujęłam pytanie - czy do warszawskiej będzie wiadomo co i jak? :)

sachma - Nie Gru 14, 2008 19:37

L., nie wprowadzaj w bląd, kastraty nigdy nie będą miały zakazu wstępu na wystawe ;) rozważana jest tylko możliwość zdobywania tytułów - a tu cały czas mówimy o ocenie a nie udziale w konkursach.
Oli - Nie Gru 14, 2008 19:38

sachma napisał/a:
Oli, a dlaczego? przecież rodzeństwo szczurów rozmnażanych jest ważne, dlatego właśnie nawet i kastraty są istotnym wyznacznikiem siły instynktu samozachowawczego ;)
No chyba żartujesz... To oceniacie na wystawie konkretnego szczura, czy całe pokolenia i linie... Proszę Cię, to, że szczur X zachowuje się wzorowo, to oznacza, że nieobecnego pana Y można rozmnożyć? Poza tym kastracja uspokaja samce i nie można ich porównywać do pełnojajecznych, to zaburza badanie i sprawia, że jest ono niewiarygodne. :]
sachma - Nie Gru 14, 2008 19:42

Oli, to że pan X i Y i Z i A i C są spokojni, bezstresowi i proludzcy daje większe szanse ze dzieci pana X będą takie same , bo nie jest to marginalny przypadek w linii a reguła ;)
Oli - Nie Gru 14, 2008 19:47

sachma napisał/a:
Oli, to że pan X i Y i Z i A i C są spokojni, bezstresowi i proludzcy daje większe szanse ze dzieci pana X będą takie same , bo nie jest to marginalny przypadek w linii a reguła ;)
Tak, jeśli wszyscy panowie mają jądra. Wiesz dobrze jak to jest ze statystykami, bo sama jakiś czas temu na forum SHSRP o nich pisałaś. :wink: Brak jąder diametralnie zmienia charakter szczura. Przecież po to kastrujemy agresywne samce, by się uspokoiły. 8)


Dodam, że nie chodzi mi o to, by w ogóle nie wpuszczać na wystawy kastratów, ale nie widzę uzasadnienia w startowaniu takich osobników w konkursach.

Mao - Nie Gru 14, 2008 19:48

A ja mam pytanie (znowu).
Piszecie, że czym innym jest ocena, a czym innym udzial w konkursie - no to niby logiczne :P
Każdy szczur zgłoszony na wystawę też jest oceniany - dla mnie to jest też logiczne, co do szczurkow do towarzystwa się nie wypowiadam, bo ani mnie to ziębi, ani grzeje, za krótko w tym siedzę =P
Chodzi mi o konkursy - jakie są i jak sie zapisuje na nie szczurka?
Najbliższa wystawa, o ile na nią pojadę, bylaby moją pierwszą i wolałabym się wszystkiego dowiedzieć najpierw, żeby potem uniknąć jakiejś ewentualnej wpadki :|

Oli - Nie Gru 14, 2008 19:51

Mao napisał/a:
Chodzi mi o konkursy - jakie są i jak sie zapisuje na nie szczurka?

Konkursy są w różnych kategoriach i nie zapisuje się na nie szczury, ale z ocenionych osobników porównuje się te z maksymalną ilością ogólnych punktów.

babyduck - Nie Gru 14, 2008 19:51

Oli napisał/a:
ale nie widzę uzasadnienia w startowaniu takich osobników w konkursach.

Co nie znaczy, że nie mogą być ocenione. Ja np. z ciekawości mam zamiar wystawić kastrata na wystawie, nie musi brać udziału w konkursie. Chcę się dowiedzieć co sędziowie o nim myślą.

sachma - Nie Gru 14, 2008 19:52

Oli, nie zmienia to faktu ze taki szczur moze zostac wystawiony ;) na już mam kolejny argument :P zdrowie - wszak wystawa to stres, czesto długa podróż - szczur zdrowy po takiej wyprawie to też jakiś wyznacznik ;)

a przeciez ocenie podlegaja też kundelki wiec wiesz ;) a co do konkursów to jak L. mówiła toczy się dyskusja, tak czy inaczej kastraty nie będą miały zakazu wstępu na wystawy ;)

każdy szczur może być wystawiony o ile jest zdrowy i nie jest agresywny - ale szczur wystawiony musi byc oceniony ;)



Cytat:

Chodzi mi o konkursy - jakie są i jak sie zapisuje na nie szczurka?


szczur jest automatycznie kwalifikowany do konkursów (najlepszy samiec fuzz, standard , rex itd ;) ) ilość konkursów zalezy od stawki zwierząt wystawianych - jeśli mamy tylko dwie samice velveteen - to biorą one udział tylko w konkursach na uszy, bo muszą być minimum 3 szczury tej samej płci i tej samej odmiany zeby był konkurs danej odmiany - nie wiem czy jasno sie wyraziłam :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group