To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot A Happy Feet - fotki

Azi - Nie Lis 09, 2008 19:26

Olimpia, owszem, masz rację z tymi nocnymi orgiami, ale u mnie ich klatka nie może stać w sypialni, a ja chcę wiedzieć, czy pokrył, czy nie, bo nie wiem, czy go odesłać, a poza tym chcę znać termin :)

Poza tym wspólne mieszkanie jest czasami nieskuteczne i ostatnio dziewczyny także kryją "na doskok". Samica częściej rujkuje, gdy nie ma samca cały czas pod nosem. Dlatego dziś jeszcze ich będę łączyć, jak dziś nic z tego nie wyjdzie, to jutro przesiedzę z nimi pół nocy - wszak godzinny wczesno-ranne podobno najowocniejsze, a jak to nie poskutkuje, to zamieszkają razem :]

nezu - Nie Lis 09, 2008 22:41

Azi, z Balecią wszystko ok.
Pisałaś że ruja była w nocy, a przeciętna ruja to kilka godzin zaledwie. Większość samic ma je również dość regularnie co 3, 4 dni, ale tylko niektóre są rozbuchane tak że na sam widok męskiego "bodźca" wyginają się w łuk.

Niekóre samice zaś, tak jak moja Oliw akcję "megaruja" zaczynają tylko w przypadku dłuższego kontaktu z samcem czy rujkującymi towarzyszkami.
Reakcja Baleci, czyli ruja na przyjazd samca to typowa reakcja szczurzycy, a ponieważ miała ruję teraz, następnej należy się spodziewać za 2 do 4 dni.

Nie zamartwiaj się.
Fakt, w nocy łatwiej o krycie, u mnie większość kryć odchodziła właśnie w nocy, tak jak większość "rujek odfruwajek". Szczury to zwierzęta nocne i wszystko włącznie z biologią mają nastawione na ten tryb życia. Także okres płodny jak widać (i znowu, z wyjątkami choć niezbyt licznymi).

Tak więc powodzenia i udanego krycia życzę.
I cierpliwości w pilnowaniu rujki Baleci.

Azi - Pon Lis 10, 2008 07:46

Wczoraj jeszcze próbowałam wieczorem i dziś rano... Dziś rano niestety panna w ogóle to była zbyt zaspana i raczej interesowało ją żeby zjeść/napić się. Za to Herbatnik wreszcie zakumał o co chodzi ;) Niestety jego próby były nieskuteczne, a panna odsuwała go jedną łapka, w drugiej trzymając żarcie. Niewychowany, nie mógł poczekać? ;)

Przyzwyczajona po Fei do rujek odfruwajek totalnych i częstych, nie mogę się wyznać na Baletce czy ma tę ruję, czy też nie. Wczorajsze, wieczorne zachowanie tupy "goń mnie goń" i bieganie z podniesionym ogonem można by od biedy za rujkę przyjąć, gdyby nie brak trzęsących się uch i wygięcia. Ale możliwe, że ja za dużo chce zobaczyć :P

Za to wściekłych rujek dostały Dafne i Sasanka :roll: A jak Baletka wraca do klatki od Herbiego... to już w ogóle jest dziki szał.

Dzięki nezuś, za pocieszenie... myślę jeszcze nad przerzuceniem jej do osobnej klatki, bo nie wiem, czy to, że ona jest najniżej w hierarchii nie wpływa na negatywną i ostrożną postawę.

[ Dodano: Wto Lis 11, 2008 20:30 ]
Chciałam oznajmić, że od dzisiaj działa strona internetowa pokazująca w czasie rzeczywistym ogonki :) (refresh co około 5 sec). Na razie jest obraz kontrolny, jak będzie działo się coś ciekawego - urodzą się maluchy - będzie można "podglądać je" o zadanych porach - "godzinnik" podam w temacie ;)

http://www.happyfeet.yoyo.pl/kamera.htm

Anonymous - Śro Lis 12, 2008 19:45

Azi napisał/a:
będzie można "podglądać je" o zadanych porach

8:) 8:) 8:)

A jak tam hrabiostwo? :P

Azi - Śro Lis 12, 2008 22:23

Ren, hrabiostwo od wczoraj mieszka razem i może jak jaśnie-pani wyrazi chętkę, to akurat jaśnie-pan postanowi odejść od brydża...

a tak w ogole to jak się wkurzę, to mu podetkę pod nos Finkę i spokój będzie :P

Anonymous - Czw Lis 13, 2008 09:09

Azi, może im jakis film przyrodniczy pokaż żeby wiedzieli jak się do tego zabrać :rotfl:
Anonymous - Czw Lis 13, 2008 09:49

Azi, nie martw sie tak. :D ONi sobie dadza rade, zobaczysz. :)
WinterWolf - Sob Lis 15, 2008 02:18

O lol... Chwilkę mnie nie ma, a tu się takie rzeczy dzieją XD

Może faktycznie przyda im się film instruktażowy? XD

Azi - Sob Lis 15, 2008 19:40

Filmu nie będzie, bo one i tak słabo widzą :P Ale myślę nad afrodyzjakami ;) Jakieś propozycje?

Kusi mnie, aby ją zważyć jutro. Alem silna. Nie poddam się. Chyba...

Anonymous - Sob Lis 15, 2008 20:04

zenszen :D?
Mrówa - Nie Lis 16, 2008 17:26

Czy 'załapię się' na dwie szczurze panienki siamese?
wuwuna - Nie Lis 16, 2008 17:34

Mrówcia napisał/a:
Czy 'załapię się' na dwie szczurze panienki siamese?
Tu masz odpowiedz:
Azi napisał/a:
Drodzy moi - lista chętnych na ten miot jest chwilowo zamknięta.
To wypowiedz z 23 września :wink:
Mrówa - Nie Lis 16, 2008 17:43

ajć... szkoda :(
Azi - Pon Lis 17, 2008 17:46

Mam depresję - ani grama różnicy :(
Anouk - Pon Lis 17, 2008 17:51

Azi, :glaszcze: Będzie dobrze, może Herbatnik nie spodobał sie Baleci, może chce innego faceta?? :twisted:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group