To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany Miot D Happy Feet -> NOWE FOTY

Dory - Sob Lut 14, 2009 23:16
Temat postu: Planowany Miot D Happy Feet -> NOWE FOTY
Na wiosnę tego roku planujemy kolejny miot w naszej hodowli. Szczęśliwymi rodzicami miotu D zostaną:
Pan Łysa Kuleczka - Otello Rat's Troop
i Piękna Miętka - Mantykora z Miotu Baśniowego Happy Feet

Informacje o rodzicach:
Jak widać Telek jest bardzo dużym samcem - największy w stadzie, a moje chłopaki do chuderlaków nie należą ;) . Jak każdy fuzz jest bardzo aktywny i je za dwóch. Nigdy nie chorował. Ze szczurami dogaduje się wspaniale. Jest viceszefem stada (zaraz za finlandczykiem Hitkiem). Nigdy nie wdał się w poważną bójkę, pozycję w stadzie zdobył siadając na kumplach, którym aż zabrakło tchu :] Chłopak skończył już rok, dojrzał emocjonalnie i z wulkanu energii zamienił się w przytulnego miśka, który kładzie się obok człowieka plackiem i domaga się pieszczot :serducho: Mam nadzieję, że jego dzieci odziedziczą cudowną proludzkość.
Miętka również bardzo urosła - jak na samiczkę jest ponadprzeciętnie duża, bo już prawie dogoniła mamę Kicię, która waży 400 gram. Bardzo ładnie się wybarwiła - tylny point dociera do połowy pleców, bransoletki i przydymione uszka obecne :] . Jak widać na zdjęciach, kocha swoją panią, ale z relacji Pani De wiem, że niezłe z niej ziółko. Jest bardzo inteligentna, lubi się bawić i rozrabiać. Mieszka z mamą i dwiema koleżankami, w stadzie nie ma zgrzytów, a dziewczyny są bardzo zżyte. Kicia była wzorową matką - opiekuńczą, ale dającą swobodę, cierpliwą i przyjazną człowiekowi. Mam nadzieję, że Miętka odziedziczyła to po swojej mamie i będzie równie dobrze wychowywała kluseczki :) .

Spodziewamy się:
uszy - 50% dumbo, 50% standard
sierść - standard i rex oraz 50% szans na pojawienie się fuzzów, jeśli Mantykora jest fuzz genem
barwa - black, szansa na american blue i mink
znaczenia - varieberk, berkshire, irish, self; szansa na variegated, hooded, capped, bareback, husky, spotted

Tatuś - dumbo, satin fuzz, black, varieberk

Mamusia - standard, rex, siamese seal point, varieberk

Spotkanie młodej pary planujemy na pierwszą połowę marca. Miot urodzi się pod Warszawą, czyli u mnie :mrgreen:

W dniu dzisiejszym otwieramy listę chętnych na maluszki. Wszelkie pytania i rezerwacje proszę śmiało kierować do mnie na pw (shsr, allo) oraz gg :)

sachma - Nie Lut 15, 2009 00:58

no to czekamy ;)
Roth - Nie Lut 15, 2009 08:16

aaa będą ciapki :slinisie: A tatuś świetny po prostu :D taki klusek :serducho: Mamuśka też oczywiście :wink:
Anouk - Nie Lut 15, 2009 08:28

OMG: dumbo, rex, american blue/black, variegated :wisielec: Boskie kluchy będą!
Lavi - Nie Lut 15, 2009 08:34

Ciekawy miocik się zapowiada;D
Anonymous - Nie Lut 15, 2009 09:41

Dory, ja się chyba będę do ciebie dobijać i wyć pod oknem za te dumbo blacki. :D A jeszcze jak będą satynowe łysiaki... :serducho: :serducho:

Bardzo się cieszę, że Otello będzie tatą i mocno kciukam za cudny miot. :serducho:

Dory - Nie Lut 15, 2009 10:46

Dodam jeszcze, że jeśli nie pojawią się fuzzy, to rexów i standardków będzie po 50%, a wszystkie malce będą fuzz gen :) . Ponieważ i mama i tata miotu są pociapani, zapowiada się ciekawy znaczeniowo miot :wink: .
sachma - Nie Lut 15, 2009 11:27

Dory napisał/a:
jeśli nie pojawią się fuzzy


nawet tak nie mow :P prosze o kciukanie za fuzzy :P

Niamey - Nie Lut 15, 2009 12:28

To ja proszę o kciukanie za błękitne panienki:)
Azi - Nie Lut 15, 2009 12:32

To ja wkleję mocno roboczą metrykę miotu dla zainteresowanych ;) Dorotka ją sobie pewnie potem uzupełni.

Biorąc pod uwagę, że w miocie Baśniowym HF prawdopodobnie trójka rodzeństwa Mantykory jest mink point siamese, a Otello tego minka niesie... To jednak szanse wysokie są.

Dory, zdjęcie z uchem mnie rozbroiło :D


sachma - Nie Lut 15, 2009 13:06

a ja tylko chciałam powiedzieć ze Lussy mama Imre nadal żyje ;) jest najstarszym żyjącym rasiakiem w polsce ;) (ma ponad 3 lata ;) )
Dory - Nie Lut 15, 2009 15:18

Dzięki Azi :) Kurde, do wszystkiego pierwsza lecisz - kocham Cię :mrgreen:
Poprawiłam co nieco, i dopisałam prapradziadków ze strony pradziadków dziadka ojca miotu (ale wyszło :lol: ).
Metryczka

Azi - Nie Lut 15, 2009 16:48

łaaa właśnie do mnie dotarło, że WSZYSCY dziadkowie tego miotu urodzili się w Polsce. A to nieczeste :)
WinterWolf - Nie Lut 15, 2009 18:31

Cytat:
LUSSY pod Bornem
dumbo, fuss (???), cinnamon self

Moja korektorska dociekliwość (czyt. upierdliwość) się odezwała...

Niamey - Nie Lut 15, 2009 19:37

Może to jakaś wyjątkowo rzadka odmiana, która ma sierść jak fus(s)y herbaciane ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group