To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot w Emerald Moon - foty tatusia! :}

L. - Nie Wrz 21, 2008 19:26
Temat postu: Planowany miot w Emerald Moon - foty tatusia! :}
W hodowli Emerald Moon planujemy następny miot, a dokładniej planuje ja :)
Nie zastanawiałam się jeszcze nad literką czy tematyką, ponieważ na samym początku chciałabym się mniej wiecej zorientować w chętnych.

Mamą maluszków zostałaby HANA Riikka Majakero
standard black eyed siamese seal point


Hana urodziła się 30 maja 2008 r w Finlandii. I właśnie z tamtąd do mnie przyjechała.
Za kilka dni skończy 4 miesiące. Jest odważna, towarzyska. Lubi, gdy człowiek poświęca jej dużo swojej uwagi, czasami jest wręcz nachalna. Chce się cały czas bawić. W szczurzym stadzie ma raczej charakter dominanta, jednak, gdy tylko bliżej zaprzyjaźniła się z moimi pannami stała się bardziej układna i posłuszna.
Hana jest dużą samicą. W chwili obecnej jest wielkości rocznej Rilli. Niestety nie wiem ile waży, ale skoro waga Rilli to 270 g, waga Hany musi być bardzo zbliżona. Do planowanego terminu krycia ma jeszcze ponad 2 miesiące - przez ten czas nie zdziwie się jak przekroczy od tak - po prostu 300 g :mrgreen:

Szczęśliwym Tatą Delfis Nagliukas import z Litwy
(dumbo standard siamese blue point)
Defilis urodził się 20.04.2008



Delfinek posiada litewski rodowód, jest ładnie wybarwionym samcem (fuzz genem, dzięki temu w następnym pokoleniu będzie 50% szans na urodzenie się fuzzików)

Kilka zdjęć Delfinka:
http://www.tosainu.eu/gry...s/DSCF5152.html
http://vrzucacz.chill-lab...6_562523373.jpg
http://vrzucacz.chill-lab...3_913940969.jpg

Po tym skojarzeniu spodziewamy się:
Uszy: standard (100% dumbo gen)
Sierść: standard
Barwa: siamese, black eyed siamese (seal pointy), black, szansa na russian blue
Znaczenia: self, irish

Czyli bardzo pięknych szczurków z ciekawymi charakterkami.
Zarówno Hana jak i Delfinek są super zbudowanymi szczurami o pięknych kształtach.
Hana dostała nominacje do Czempiona, więc kto wie ilu mistrzów urodzi się w tym miocie :mrgreen:

Mona - Nie Wrz 21, 2008 19:56

Jejciu Hana jest prześliczna!!!
Kandydaci na tatusiów też niczego sobie!
Mam nadzieję, że plany uda się zrealizować bo zapowiada się na całkiem słodziachne maleństwa :D

wuwuna - Nie Wrz 21, 2008 20:34

Oj korci korci na poincika ;( ;(

L. napisał/a:
Maluchy jakie by się urodziły nie zależnie od wyboru samca to:
Uszy: standard (wszystkie dumbo geny)
100 % dumbo gen to tylko po Czesiu :-P
gratis - Nie Wrz 21, 2008 20:43

Off-Topic:
L., Ale normalnie miałaś wenę ^^

L. - Nie Wrz 21, 2008 20:48

wuwuna, dzięki :) machnęłam się.
gratis, to tylko istotne informacje :mrgreen:

Ninek - Nie Wrz 21, 2008 21:06

A ja tu normalnie zwariuje :oops: Znowu możliwość mojego marzenia (siamesowego velveta) a mamuśka tak sie uparła, że Elish jest ostatnia, że w ogóle nie chce ze mną gadać na temat szczurów :roll:
gratis - Nie Wrz 21, 2008 21:45

Off-Topic:
Ninek, ja się nie dziwię :D


Kurczę, tak strasznie żałuję, jesteś wspaniałą osobą L. więc obiecuj mi, że jak będę mogła tworzyć nowe stadko (czyli pewnie za jakieś 2,5 roku :P ) to też będziesz miała takie same, albo jeszcze wspanialsze mioty, a wtedy tak łatwo się mnie nie pozbędziesz :P

Oli - Nie Wrz 21, 2008 23:40

L., ja się wypowiem w kwestii ojców - wydaje mi się, że Bzik powinien odpaść w przedbiegach. Nie dlatego, że coś z nim nie tak, ale w tym samym czasie i po podobnych rodzicach (import Finlandia, BES) miot planuje sachma. Byłoby to powielenie nie tylko fenotypu, ale i genotypu. :wink: Czy nie lepiej połączyć z samcem wnoszącym jeszcze inną mieszankę genową?
Anonymous - Pon Wrz 22, 2008 09:51

Olimpia napisał/a:
wydaje mi się, że Bzik powinien odpaść w przedbiegach. Nie dlatego, że coś z nim nie tak, ale w tym samym czasie i po podobnych rodzicach (import Finlandia, BES) miot planuje sachma.
Podzielam to zdanie.
sachma - Pon Wrz 22, 2008 11:02

L., jakby ci sie udalo wyludzic Zoltana, to ja sie juz pisze na samca russian blue velveteen ;)
L. - Pon Wrz 22, 2008 11:15

Olimpia, owszem, fenotypowo byłoby identycznie, genotypowo to mimo wszystko troche inna mieszanka :wink: ponieważ moja Hana nie jest w co najmniej 3 pokoleniach spokrewniona z samicą sachmy :)

Nie ukrywam, że najbardziej chciałabym aby ojcem został Zoltan :)
Raz, że miot byłoby ciekawy fenotypowo, dwa genotypowo byłoby to coś zupełnie nowego :mrgreen:
Fakt, że Zoltan został już ojcem u Zirrael , ale tylko raz. Poza tym ów miot nie jest rozmnażany ze względu na kłopoty zdrowotne od strony matki miotu.
Nie ukrywam, że większość tu zależy od chęci Zir. :wink:

sachma - Pon Wrz 22, 2008 11:20

L., ja dzis bede do niej dzwonic :P postaram sie poagitowac :P
pituophis - Pon Wrz 22, 2008 11:31

Ja zglaszam oczywiscie kandydature Eliota (najwyzej mnie z Sachma zjecie :) ). Zoltan moze kryc corke z tego krycia, albo Hane drugi raz :)

Bzik i Czesio ( :roll: :roll: ) to sa mlode samce, one zdaza jeszcze sie w zyciu nakryc. Eliot nie zostal ojcem zadnego miotu.

Po Zoltanie dodatkowo wyjda oczywiscie aguti.

Lavi - Pon Wrz 22, 2008 15:05

Tym razem Ci nie daruje. jak bedziesz miala maluchy u siebie to przyjde i wymiziam wszystkie! x]
persefona4 - Pon Wrz 22, 2008 19:44

Szykuje się piękny miocik :serducho: i besy :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group