To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowane letnie mioty: Oli -Mamy ciążę. ;)

nezu - Czw Kwi 03, 2008 00:21
Temat postu: Planowane letnie mioty: Oli -Mamy ciążę. ;)
W Malborskiej części hodowli, czyli u mnie ;) planowane są dwa mioty. Krycie w 2 połowie czerwca i w lipcu.
Miot pierwszy:
Przyszła planowana mama, jeśli zdrowie i szczęście pozwoli - Visnicka z TazManie - Standard, black, downunder, variegated
I ojciec (z góry dziękuję Marcie i hodowli Emerald Moon za pozwolenie na wypożyczenie tego pięknego chłopaka :) ) - Wendelin z TazManie - Standard, american blue, husky, patched.

Spodziewane uszka po tej dwójce: 100% standard
Kolory:
Black
Niewielkie szanse na mink, pearl (BARDZO niewielkie)

Znaczenia:
Husky, hooded, variegated, capped, masked? z opcją lub bez opcji downunder. Czyli jednym słowem łata na łacie. ;)

MIOT BĘDZIĘ KONTROLNY!!!


Miot drugi (na tych samych warunkach co pierwszy). Samica zostanie dopuszczona do samca na kilka dni przed narodzeniem się dzieci Visnicki, tym sposobem uniknę odchowywania dwóch miotów w tym samym czasie i wieku).

Matką miotu będzie Oliwka Rat`s Troop - Dumbo, fuzz, agouti, varieberk
Ojciec to Maverick Rat`s of Darkness - Standard (Dc), beige, blazed, variegated

Miot Oliwki będzie RODOWODOWY!!!

Przypominam że do miotów dojdzie tylko jeśli:
Obie samice tak jak dotąd będą pomyślnie przechodziły badania okresowe, oraz przejdą USG przed kryciem
Obie samice osiągną pożądane do ewentualnego rozmnożenia rozmiary ciała
Obie będą zdrowe tak jak dotąd, co oczywiście łączy się z pierwszym punktem warunków pojawienia się tych miotów
8)

Dory - Czw Kwi 03, 2008 07:14

Czy mioty będą kontrolne?
nezu - Czw Kwi 03, 2008 12:07

Pierwszy będzie ze statusem rodowodowym, drugi jeszcze kontrolny.
PALATINA - Czw Kwi 03, 2008 13:45

nezu napisał/a:
pearl (BARDZO niewielkie)

Gdy się jakimś cudem taki facet trafił, to wiesz kto się na niego pisze, prawda? :>
Choć jeśli się nie trafi, też dobrze, bo mam już i tak duże stado. :roll:

Anonymous - Czw Kwi 03, 2008 13:48

A ja już nie mogę się doczekać fotek :mrgreen:
Anonymous - Czw Kwi 03, 2008 13:53

To ja już jestem oficjalnie zapisana na te cudowności, z obu miotów. :mrgreen: Odbiór będzie sierpień wrzesień, więc czas dla mnie idealny wręcz.
Dwa małe czarnulce, to vissnie kochają najbardziej. :mrgreen: :serducho: :serducho: :serducho:

PALATINA - Czw Kwi 03, 2008 14:26

Viss, Nie nakręcaj mnie!
No dobra, gdyby był jakiś capped lub masked to też się piszę (pewnie się nie trafi, więc moje GMR będzie opanowane!). :twisted:
Będę też poszukiwać agoutka, ale raczej na jesieni (nezu pamiętaj o mnie :wink: ).

Anonymous - Czw Kwi 03, 2008 14:34

PALATINA napisał/a:
Będę też poszukiwać agoutka, ale raczej na jesieni
ależ kochana, po Oliwci będą agutki, a wrzesień to jesień. :DD
nezu - Czw Kwi 03, 2008 16:02

PALATINA, pamiętam pamiętam ;)
I tak jak najbardziej będą agutki. Ona jest agouti. ;)

Zresztą napiszę to.
Na razie w konkurencji na tatusia wygrywa Maverick (Palatina, znasz go ;) )
Standard, dumbo gen, beige, blazed, variegated, fuzzgen. Tego blazeda się troszkę boję, ale nie bardziej niż przy miocie P, Oliwka nie jest loci S.
Tym samym w miocie będą agutki i czarnuszki standard i dumbo w różnych opcjach plamiastości... Variegated? varieberk, berkshire.
I byłabym wdzięczna gdybyś Palatino wrzuciła do tematu fotki tej dwójki(Mav i Wendelin).. Na razie nie dysponuję aktualnymi zdjęciami.. :oops:

PALATINA - Czw Kwi 03, 2008 17:00

nezu,
Oooo....
Jeśli on będzie tatusiem, to ja muszę mieć maluszka! :mrgreen:
Rany, jak ja go kocham! :serducho:

Zaraz poszukam fot i wkleję.

Maverick



Wendelin


L. - Pią Kwi 04, 2008 13:54

omg, masked :serducho: umrę, umrę... ale kto wie co bedzie w lipcu :slinisie:
Jastina - Pią Kwi 04, 2008 18:59

Ahh miot po boskiej Visnickiej :serducho: (to chyba najbardziej bezstresowy szczur z jakim miałam do czynienia), doczekać się już nie mogę :)
atarawa - Pią Kwi 04, 2008 19:11

Dambuuusie !!! Oj jak one mi się podobają !! :zakochany:
nezu - Czw Kwi 10, 2008 23:49

Na chwilę obecną zawieszam plany hodowlane wobec Visienki i Oliwki, na czas nieokreślony a może i dożywotni..
Sytuacja stowarzyszenia jest krytyczna, boję się, że urodzą się w chwili kiedy nic już po nim nie pozostanie, rozważam i tak odejście, zanim fiskus zacznie robić prawdziwy bajzel za to, czego nie zrobił zarząd...

Jeśli shsr padnie, umowy, ceny, linie, domy, wszystko będzie bez sensu, wszystko będzie na zasadzie pełnego zaufania i modłów, żeby ktoś nie zechciał mimo wszystko szczura rozmnożyć na bo tak...
Nie wiem czy chcę na to skazywać niedoszłe dzieci Oliwki i Visienki..
Muszę się poważnie zastanowić...

Wystarczy, że mam teraz kłopot z miotem P...

Wszystko legło w gruzach kochani...
Przepraszam...

Andzia - Czw Kwi 10, 2008 23:52

nezu, to nie Twoja wina :przytul:
Moim zdaniem podejmujesz słuszną i odpowiedzialną decyzje.... ale ja nie przestaje wierzyć że jakoś będzie :kciuki:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group