To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot M Emerald Moon

L. - Pon Maj 06, 2013 20:29
Temat postu: Planowany miot M Emerald Moon
Planowany jest miot "M" w hodowli Emerald Moon.
Krycie planowane jest w pierwszej połowie maja 2013.
/Do krycia doszło 26 maja 2013 [niedziela].

Rodzicami zostaną:

AŻUNIA PORZECZKA of Anahata
dumbo fuzz burmese self
rodowód: http://emerald-moon.pl/wo...2/12/rod_AP.pdf


&

ÓRLEN Emerald Moon
standard russian burmese self
rodowód: http://emerald-moon.pl/wo...12/12/rodOO.pdf


Spodziewamy się:
uszy: standard, dumbo
sierść: 50% standard, 50% fuzz
barwa: siamese*, burmese, russian burmese**, sable burmese***
znaczenia: self, irish


* seal, russian blue, russian dove poin; black eyed siamese
** szansa na russian dove burmese
** szansa na russian sable burmese


O rodzicach:
AŻUNIA PORZECZKA: To finezyjna panienka, która bardzo lubi człowieka. Nie jest bardzo odważna, ale też nie trzęsie portkami - to typ, który potrzebuje po prostu czasu aby zapoznać się bez presji z otoczeniem, a wtedy pokazuje całą swoją słodycz : ) Uwielbia się bawić z człowiekiem, a najbardziej preferuje gonitwy za ręką, a do tego rozdaje buziaki. Jest kochana i zapowiada się na jedynego z... tych szczurów. Przy łączeniu na początku była trochę zbyt odważna i skakała ciotką po głowach. Lecz był to przejaw braku doświadczenia w tych kwestiach i typowych zachowań zabawowych jakie występują pomiędzy rodzeństwem. Po odpowiednim komunikacie od starszych koleżanek nie sprawiała już żadnych problemów.
Badania: grudzień 2012 - EKG + osłuchanie [wzorowo]

ÓRLEN: Kamila napisała - "To bardzo spokojny samiec, o zrównoważonym charakterze. Jego ulubionym zajęciem jest drzemka na hamaku albo na brzuchu opiekuna : ) W stosunku do obcych jest trochę nieufny. Nie uczestniczy w żadnych bójkach, jest typem obserwatora, a szczurze maniery ma niczym hrabia i tak też jest nazywany przez domowników.”
Badania: kwiecień 2013 - EKG + USG + osłuchanie [wzorowo]


Aby zapisać się na miot należy zapoznać się z zasadami obowiązującymi w naszej hodowli oraz wypełnić naszą ankietę: [tutaj]


Kilka dodatkowych zasad dla jasności:
Mogę odmówić rezerwacji szczurka bez podania powodu, a Ankiety w których jest deklaracja posiadania samotnego szczura lub kupienia go w celach rozrodu w ogóle nie będą rozpatrywane (!)
Rezerwacja nie jest gwarantuje kupna szczurka. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Wypełnienie Ankiety oraz wymóg późniejszej rozmowy (GG, telefon, FB) jest wynikiem chęci znalezienia jak najlepszego domku dla naszych szczurków, ponieważ to żywe zwierzęta, które czują.

Nie mogę zagwarantować tego, że każdy dostanie dokładnie takiego szczurka, jakiego opisuje w Ankiecie, ponieważ wszystko zależy od tego jakie maluchy przyjdą na świat : )
Jeśli dla kogoś nie starczy malucha takiego jakiego sobie wymarzył może on: wybrać innego, przepisać się na inny miot lub po prostu zrezygnować.

Rezerwacje zostają przeze mnie potwierdzone, gdy maluchy ukończą 14 dni. Wtedy też każdy wybiera szczurka dla siebie, według wskazanej przeze mnie kolejności.
Następie zobowiązuje się do wpłacenia bezzwrotnej zaliczki w wysokości 30 zł, która jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji.
Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawnia do zwrotu zaliczki.


Lista chętnych*
[alfabetycznie]
anaa - 1 X F; fuzz
Fistacja - 2 lub 3 x F; S
jakasiek - 1 x F; S,F,BE
Kasia_86 - 2 x F; S,S, siam.
Miss Klaudik - 1 lub 2 x M; fuzz
mmarcioszka - 2 x F; D,F + SS
Mucha321 - 2 x M; S + F
natureminemka - 1 x M; S, sable i in.
Nikky - 1 x M; D,S
Olus_165 - 1 x M; D,F
rezerwowo
japro&wilczek777 - 2 x M

sumarycznie: 8-9 x F ; 6-7 x M
zapisy przyjmuję już tylko na na listę [bardzo] rezerwową.


* zastrzegam sobie prawo do opublikowania listy chętnych zgodnej z kolejnością rezerwacji dopiero w okolicach 14 dnia życia miotu, ze względu na odroczenie do tego czasu decyzji o ewentualnych maluchach na współwłasność lub/i jako ekwiwalent za krycie samcem.

Oluś - Pon Maj 06, 2013 20:43

Yes, yes yes! :D

Órlenku, postaraj się wiesz o co :kciuki:

L. - Pon Maj 06, 2013 22:24

olus_165, o zdrowe i grzeczne dzieci :-P

Jak już widać uzupełniłam część listy chętnych. Te osoby, które na niej są dostały ode mnie potwierdzającego maila.
Całej reszcie postaram się odpisać do środy. :wink:

AngelsDream - Pon Maj 06, 2013 22:26

L., żałuję, że tym razem nie możemy, ale kciuki trzymamy!
Oluś - Pon Maj 06, 2013 22:31

L. napisał/a:
o zdrowe i grzeczne dzieci

O to zwłaszcza :) ale mówiłam mu jeszcze o czymś :D

mmarcioszka - Pon Maj 06, 2013 22:55

Cudnie :D
Teraz poproszę owocne krycie, a później zdrowe dzieciaki :kciuki: ;)

natureminemka - Pon Maj 13, 2013 02:31

:D I jak tam krycie? Już prawie pierwsza połowa maja minęła :D
Mam nadzieję, że będzie dla mnie maluch z tego :kciuki:

Nikky - Czw Maj 16, 2013 15:32

Właśnie, czekam na te malusie różowiutkie żeleczki :serducho:
Mucha321 - Czw Maj 16, 2013 16:13

a co z moim CV? :o Bo nie widzę się na liście i odpowiedzi na maila też nie dostałam.
mmarcioszka - Sob Maj 18, 2013 23:43

L., jak się mają sprawy :D
Oluś - Nie Maj 19, 2013 01:25

Właśnie, właśnie! Jakieś postępy? :>
jakasiek - Pon Maj 20, 2013 11:30

I co z ankietami?
L. - Czw Maj 23, 2013 11:26

Porzeczka już u swojego chłopaka :mrgreen:
Czekamy na ruję i jej efekty :)





Ps. Dziewczyny, przepraszam, do końca tygodnia Wam odpiszę, bo mam taki nawał roboty, że nie mam czasu usiąść na spokojnie do komputera. Wybaczcie.

Oluś - Czw Maj 23, 2013 14:20

:kciuki: :kciuki: Za owocną randkę :mrgreen:
Nikky - Czw Maj 23, 2013 14:22

I za owocną miłość :twisted:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group