Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?
Autor Wiadomość
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 19:14   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


wojsza napisał/a:
Szurasy raczej by to kradły by gdzieś coś wymościc ale moge sie mylic :)


A tak, dzisiaj mi rozpruły orzecha na łóżku, którego przyniosły za szafy, poza tym począstkowały papier prezentowy i Mya zrobiła sobie gniazdo, właśnie za ową szafą, za którą nie mam dostępu...
_________________
Moje ogony
 
 
     
Cerro 
gdzie nogi poniosą



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Kato
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 19:39   

U mnie jak był wybieg i przypadkiem się uczyłam, to zawsze mi cholery notatki i zadania domowe kradły, żeby sobie z nich gniazdo zrobić :roll:
_________________
Gryfnioki
 
     
morowina 



Dołączyła: 11 Kwi 2012
Posty: 33
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 15:35   

pamiętam że jak miałam kiedyś szczurki to jeden z nich uwielbiał wchodzić pod moje biurko (miało cokół pod szafką) i wygryzał dziury w linoleum.
teraz nie mam już linoleum ale chciałam dowiedzieć się czy to mogło mu jakoś zaszkodzić?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 17:33   
   Zwierzątka: brak


Szczury raczej nie połykają tego, co niszczą, więc jeśli się nie nałykał tego linoleum, to mu nie zaszkodziło. Chociaż słyszałam o sytuacji, gdy szczur zakrztusił się kawałkiem plastiku i się udusił, ale to skrajnie nieszczęśliwe wypadki.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
LuxTorpeda 



Dołączyła: 08 Lut 2012
Posty: 69
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 13:19   

Asaurus napisał/a:
Nisia napisał/a:
Asaurus, a to dlaczego moje lubują się w gryzieniu kabli, przez które nie płynie prąd?


Wytłumaczenie jest proste: Kabel nie podłączony do prądu działa jak antena w której indukuje się prąd z fal elektromagnetycznych, których jest bardzo dużo w naszym świecie. Także nawet w odłączonym kablu płynie bardzo słaby prąd elektryczny, który "kopie" szczury po wąsach.


W takim razie Coli lubi sado-maso, bo jego ulubione miejsce do spania jest w kartonie pod biurkiem gdzie jest listwa i wszystkie kable :lol1:

A co do gryzienia to Coli nie niszczy niczego... no może poza obgryzaniem mojego parapetowego ogródka z ziołami - za bazylię da się pokroić:)
U nowego lokatora Domiego nie zauważyłam też specjalnego zamiłowania do zatapiania zębów w czymkolwiek co jest do tego nieprzeznaczone... mój poprzedni szczur Przez kilka lat swojego życia na otwartym terenie całego mieszkania nie zniszczył nic... Jakieś grzeczne mam te Ciury ;P


Edit :lol: Coli zaliczył pierwsze zniszczenie... chwila nieuwagi i mój telefon utonął w szczurzych siuśkach... No i oczywiście wyświetlacz nie daje znaków życia. Mam nadzieję że do rana "odżyje" :/ Bo jak nie to będzie za karę szlaban na dropsy :lol:
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11624
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 22:34   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


O, znów napisze, co moje szczury niszczą..hamaki, koszyczki, linki, zabawki, pościele, torebki, listwy. Gorzej jak pies =.=
Doprawdy..właśnie jak byłam na wyjeździe, to zostały z dziadkiem, i obok klatki stała listwa (nie dotykała klatki, i była kawałek od niej), a jednak, pokusa nie z tej ziemi ^^
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 22:36   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


wydaje mi sie ze znajduja sobie poprostu zajecie jak im sie nudzi ;)albo maja potrzebe zcierania zebow , moze warto im wrzucic jakies drewienka grubsze do gryzienia lub kostki wapienno warzywne lub lizawke solna z mikroelementami ( zawsze to przyjemnie i zdrowo zniszczyc hehe ) , nawet jak ktos wspomnial podniszczone pluszaki beda dobra zabawa ;)
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 22:41   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


lilith, mają suchy chlebek, wapienko. Musze kupic im t ą sól. :wink:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 22:47   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


ja kupilam i deczko gryzly , generalnie myszy byly tym bardziej zainteresowane , ale moje lubia grubsze galazki do gryzienia , mozna samemu zebrac w sadzie owocowym i sparzyc w piekarniku lub kupic , chyba herbal pets ma takie patyczki juz po obrobce termicznej, gyzienia odswiadczam od niedawna poniewaz mam mlode stado a poprzednie wcale mi nic nie niszczyly
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 09:40   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


lilith, swojego czasu kupowałam gałązki Herbal Petsa, ale nie zbyt były tym zainteresowana. Świnka - tak, szczurki - od czasu do czasu je gryzły.
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 10:07   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


myslalam tez hihih o wrzuceniu im klockow drewnianych , zostaly po dzieciach znajomych i po wyparzeniu moglyby sie nimi szczurki pobawic ;)
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
Ever 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 180
Skąd: P-śl
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 18:41   

lilith napisał/a:
myslalam tez hihih o wrzuceniu im klockow drewnianych
Jak nie są malowane to czemu nie. :D Będą miały frajdę.

Edit: Znaczy szczury, nie klocki.
_________________
[*][*]
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 18:42   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


no nie sa , wiadomo malowanych bym nie wrzucila ;)
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 22:42   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Moich chyba pogięło w tych małych łebkach i gryzą... - krzesło (drewniane). Ba lepiej! Mam wiekową drewnianą podłogę i co robią moje chłopy? Znajdują lekko uszkodzony sęk i dawaj robimy większą dziurę. Nie wiem dlaczego to robią - wiem że za każdym razem MUSZĄ chociaż skubnąć. W klatce mam dosłownie kłodę jak ręka i cieńsze patyczaki żeby sobie wybrały i dziabały ile chcą... efekt? I tak po wyjściu z klatki żrą podłogę. -.-'
 
     
Ejs 



Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 60
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 08:42   

Taa z tymi drewienkami i gałązkami to masakra. Wybrałam się do lasu specjalnie po brzozy jakieś ładne. Przytargałam do domu umyłam wysuszyłam wsadziłam do klatki i NIC.
Za to po nocy wszystkie kratki w koszyczku wygryzione, i kawałek drewnianej półki przerobiony na trociny :/ Cóż za "radość" mnie ogarnęła :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 11