Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?
Autor Wiadomość
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 21:18   

falka, no to miałaś wyjątkową złośnicę :D
Ja na szczęście czegoś takiego nie doświadczyłam, ale wiesz, może ona nie ze złośliwości, a z przekory, na zasadzie "co? mi zabraniają? że niby ja tego nie mogę? ja?" :D
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 21:35   
   Zwierzątka: kotka Puma


No może to taka przekora była, mój tata prawie stracił opuszek od palca :P we krwi mieliśmy cały dywan - nie lubiła go i polowała na niego, dopiero odkąd mam Skrętkę tata naprawdę polubił szczury :)
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 06, 2006 01:01   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Mycha też lubiła z przekory robić to czego jej nie było wolno... właziła na parapet i przesadzała kwiatki... Była do tego stopnia zdeterminowana, że wracała tam za każdym razem, kiedy ją kładłam na ziemię. Nie ważne czy zastawiłam wejście czy zlikwidowałam -ona nawet po zasłonie wchodziła. Później to skakała z łóżka prosto na parapet... kaskaderka... więc musiałam skapitulować i przenieść kwiatki. Oprócz tego, to nie oduczałam jej niczego, bo mimo sporadycznego dziurkowania różnych rzeczy była bardzo grzeczna, nawet załatwiała się tylko w klatce. A kiedyś to mnie bardzo zaskoczyła, bo kiedy miałam ją na rękach strasznie się wyrywała, wiec w końcu ją puściłam, a ona poszła się wysiusiać do klatki... kochana była :)
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Gru 06, 2006 12:39   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


u mnie dwie baby wchodzą i kwiatki przesadzają...mimo że już nie raz po tyłku dostały. Ale czasami zastanawiam się czy to ze złośliwości czy może są masochistkami... :| natomiast Maniek to co innego....on wie, że tu i tam nie wolno...i nie wchodzi....jak ja jestem w pobliżu :? jakiś czas temu zostawiłam tylko jego na pokoju jak poszlam jeśc sobie zrobić...bo on taki grzeczny i niech dziewuchy mają nauczkę, że one nie mogą bo sa niedobre....:P no i wracam i co zastałam? Manieczka przekopującego moją mandarynkę :roll: jak mnie zobaczył to zaczał udawać że go tam wcale nie ma :killer:
Natomiast mój mały szczurek, wbiega mi w kable pod biurkiem...ostantio zaczaiłam się z drugiej strony tak że na mnie wbiegła. Jak na nią nafukałam to uciekła w drugą stronę pod szafę, wiec ja zadowolona z tego faktu wyszłam spod biurka...no i patrzę pod szafę , a jej tam wcale nie ma :| jak wychodziłam spod biurka to ona zdązyła przybiec znowu w kable :| . teraz jak puszczam to muszę siedzieć koło biurka, co jakiś czas patrzeć za siebie na kwiatki i słuchać czy nie zjadają tapety pod szafą(zakleiłam przeźroczystą taśmą więc dobrze słychać jej odrywanie)
_________________

 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Pon Gru 25, 2006 19:30   
   Zwierzątka: szczury, brat


Cóż moje gryzą tylko to co jest mje lub moje mamy...piżamy, piżamy i dywan sa na porzadku dziennym... :evil:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 26, 2006 13:31   

a ja to tak czytam, czytam.. i sobie myśle jakie te moja paskudy przy waszych porządne.. czasami zaczną gryźć mnie tzn jakieś ubrania które mam na sobie, takto nic. pare razy zauważyłam rashada w doniczce ale nic nie zrobił.. hyh żeby nie było, że wykrakałam:P
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 26, 2006 17:14   

tja, moje też są bardzo porządne. Muniek porządnie przegryzł kabel od klawiatury ratując mnie tym samym przed rozmową z takim jednym. Cały czas miał minkę słodką i niewinną. Ojciec wieczorem leciał do pracy po zapasową klawiaturę :/
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Gru 26, 2006 20:02   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Najbardziej niszczycielskie zapędy miała moja pierwsza szczurcia Gucia - w zasadzie większość szkód w domu w postaci pogryzionych kanap, kabli, koców, firanek itp. to jej robota. Być może to była kwestia charakterku a być może tego, że była trzymana w pojedynkę, więc po prostu robiła to z braku innego zajęcia ? Nie wiem. Tak czy inaczej szkodnica z niej była okrutna :twisted: Jedna z historii godnych uwagi: wyszliśmy na chwilę do sąsiadów, pańcia zapomniała zamknąć klatkę... wracamy po jakimś niezbyt długim czasie i widzimy otwartą i pustą klatkę. Wołamy - cisza, szukamy - pusto. Na łóżku leżał rozłożony koc... Podnosimy go, a z koca sito, róg łóżka także w strzępach. Nagle z materiału wysuwa się zdziwiony, zaspany łeb, przeciąga się niewinne cielsko. Ale o co chodzi ? - zdaje się pytać całym swoim jestestwem... :roll:

I jeszcze opowieść o szczurzej zmyślności. Czas Meli i Feli. Szczurkom nie pozwalamy wchodzić do dużego pokoju, do którego nie ma drzwi, więc wejście zasłaniane jest płytą wysokości ok. 80 cm. Czasami jednak zwierzaki wnoszone są do tego pokoju na ramieniu itp., więc wiedzą, że tam da się wejść. Fela podchodzi do płyty, obwą:cenzura:, staje na tylnych łapkach i próbuje oblukać temat. Ale jest za wysoko. Kombinuje, zastanawia się, biega, węszy. W przedpokoju naprzeciwko, na podłodze stoi klatka o podobnej do płyty wysokości (klatkę wystawiamy, gdy szczurcie spacerują). Fela w końcu wchodzi na dach klatki, staje słupka i patrzy w stronę wejścia do pokoju. Ocenia odległość, wysokość, możliwości ? Następnie zbiega na podłogę, bierze rozpęd i wskakuje na płytę. Za chwilę jest już po drugiej stronie. Mela w tym czasie obserwuje wszystkie poczynania siostry, nie ruszając sie z miejsca, po co się wysilać. W momencie, gdy Felka znajduje sposób na przedostanie się do pokoju, Mela robi dokładnie to samo - rozbieg i przeskok... Taaak, kupiliśmy drzwi do pokoju :mrgreen:
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Gru 27, 2006 13:55   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


ostatnio w ramach porządków szczurakom dostał się kwiatek (nie chciał istnieć w doniczce i zaczynał więdnąć). radość oczywiście niesamowita! przy okazji niszczenia przez nich kwiatka zauważyłam ile agresji kryje się w Leonie. Gdy inne szczury skonczyły już dewastacje ona wręcz z nienawiścią zaczęła gryźć całą roślinkę - wyrywała ziemię i korzenie, aż inne szczury dały sobie spokój i zostawiły ją samą w klatce :P
_________________

 
 
     
Asiulka 



Dołączyła: 23 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Gru 27, 2006 18:04   

Off-Topic:
Fajnie przygody macie. Niuniak Leon powinien dostać taki malutki worek treningowy...:P


Czytając posty muszę stwierdzić, że moje paskudy są wyjątkowo grzecznymi szczurami. Raz zdarzyło im się oderwać "kawałek" tapety o rozmiarach 50cm na 30 cm.
No i Mała z dwóch głośników zrobiła jeden :)
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 15:22   
   Zwierzątka: kot


ja mam takie pytanie
jak chronicie kable przed szczurami?
bo nie dośc, że to strata, to jeszcze niebezpieczne, przecież prąd może porazić takiego szczurka..
macie na to jakieś patenty??
_________________
mam kota.
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 21, 2007 15:36   

Cola, węże takie gumowe, i w to kabel zapakować. A tak to nie wiem, nie mam weny żeby szukać tych węży i kupować, więc dołączam się do pytania :-P
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 15:38   
   Zwierzątka: kot


jak ja bym miała sie w te węże bawić, bo mam strasznie dużo kabli...
więc pytanie wciąz aktualne...
_________________
mam kota.
 
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 19:12   
   Zwierzątka: pies, kot


kupuje się peszel (tak peszel? ee nie wiem coś takiego), albo jakieś zwykłe rurki dostępne w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Pakujesz kable w rurki i tadaa gotowe :P .
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 19:14   
   Zwierzątka: kot.


ja mam wszystkie kable popyczepiane do ścian ;p ale ja mam szczury które mało się nimi interesują... i mało kabli :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12