Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?
Autor Wiadomość
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 08:35   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Mój pierwszy szczur zalazł tacie za skórę za wycięcie wielkiej dziury na plecach jego ulubionej koszuli. A to dlatego że tata postawił suszarkę koło klatki :)
Mysza za to uwielbiała gryźć wszystko... kable, pościel, a nawet łóżko... uwielbiała też kwiatki w każdej postaci -i te w doniczce, i te suszone, i świeżutkie pachnące róże. Wskakiwała na bukiet, podrapała, pogryzła a smakowało jej niesamowicie :) Za to z róż zostawały same badyle, a biurko wyglądało jak po burzy :wink:
Co do pilotów i komórek, to rzeczywiście wszystkie były nimi zainteresowane, ale tylko Beza je podgryza....
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 08:48   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


kiedyś moja siostra przymierzała sukienki na ślub swojej koleżanki i położyła na łóżku przy kaltce wszystkie, razem ze szlafrokiem....Bazyla wciągnęła szlafrok do klatki kawałkami i w nie całe 5 minut było sito z niego. Moja siostra strasznie zła była tym bardziej że ona szczurów nie lubi. Na szczescie sukienek nie pogryzła bo były pożyczone :P
ale moja sis ma nauczkę...nie zostawa się nic co szczury mogą wciągnąć do klatki :P
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 09:02   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Skoro tak ładnie rozwiązaliście problem z pilotami, to powiedźcie mi dlaczego moje ukochane szczury upodobały sobie demolowanie mojej tapety?! Ściagają ję pasami, odrywają, a potem z kawałkami w zębach brykają po pokoju i po prostu porzucają na środku. Nie żeby sobie z tego gniazdo robiły, je po prostu cieszy demolka...
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 10:25   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Cytat:
je po prostu cieszy demolka...


Właśnie sobie odpowiedziałaś na własne pytanie :] szczury chyba mają w genach niszczenie bo po prostu nie zdają sobie sprawy, że to co dla nich jest świetną zabawą dla człowieka jest szkodnikowaniem. Nasze bestje są wychowane tak żeby nic nie niszczyły co jest poza klatką, do tego stopnia, że nie chcą jeść poza nią. Jednak niedawno i Syfonowi się zadrzyło jak miał troche za długie zęby, że śtarł je na drewnianych podłokietnikach kanapy. Dostał ochrzan i drewniany klocek do klatki i sytuacja się nie powtórzyła. Myślę, że takie niszczenie jest też związane z przerastanie siekaczy. Jak nie mogą ścierać ich na jedzeniu to robią to na czym popadnie.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 29, 2006 10:57   

Kawka i Juko obrabiaja mi kanapę... Nieźle ja juznadgryzły. Wściekła jestem, bo nie pomyslałam od razu o zabezpieczeniu mebla od środka i dopiero dzis TŻ jedzie po sklejki.
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 21:11   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


A moje kochają fiołki afrykańskie :evil: . Miałam 3 (w tym 1 własnej hodowli :zakochany: ), teraz został tylko 1 stojący na samej górze regału.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 21:26   
   Zwierzątka: ......


Kanapa, tapety, kable, ubrania (wcale nie wciągnięte do klatki --> nowe spodnie dziecka leżące na łóżku, zostały poszatkowane nogawki), węże od zmywarki, przyciski na komórce, butelka z płynem do płukania --> płyn wylał sie na łazienkę przez dziurę :mrgreen: , niezliczona ilość zabawek dziecka z poodgryzanymi nosami, uszami itp...
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 29, 2006 22:12   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Podchwytliwe pytanie:

Czy uważacie, że można tak wychować szczura żeby nic nie niszczył ?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 30, 2006 04:51   

Wychowac - nie.
Wytresowac - tak. Ale tresura to w tym wypadku zabicie naturalnych instynktów. Nikt kto kocha zwierzęta nie chce ich tak okaleczać.
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 11:34   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Szczura raczej nie można tak wychować... ale człowieka tak :D bo to my powinniśmy tak zabezpieczyć pokój, żeby nic niepożądanego w ich zębiska się nie dostało :)
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 12:22   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


A gryzienie pościeli ? Przecież nie robią tego specjalnie tylko przesuwają zębami. Można je nauczyć/wytresować żeby spokojnie baraszkowały pod kocem czy kołdrą bez robienia sita ?
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 12:30   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Co do pościeli/kocy uważam, ze one po prostu drążą tunele. Zauważyłam, że moje na początku próbują odepchcąć łapkami (poprzez boskowanie), przepchnąć się nosem. Dopiero jak to nie pomaga - gryzą. Ot, pokonanie przeszkody.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 12:31   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Mój szczur zamieszkał kiedyś na 10 h w poszwie na koldre - nie wiedzialam... I nawet najmniejszej dziury nie było, ale coz u mnie one wiedzą, co oznacza niszczenie tego, co lubi pani.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lis 30, 2006 12:50   
   Zwierzątka: szczur(y)


wpieprzają tapetę, nogę od mojego taboretu i atrament do pióra (z tym ostatnim to było raz, nie wiem dlaczrego O.o) :P
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 30, 2006 14:10   

Asaurus napisał/a:
A gryzienie pościeli ? Przecież nie robią tego specjalnie tylko przesuwają zębami. Można je nauczyć/wytresować żeby spokojnie baraszkowały pod kocem czy kołdrą bez robienia sita ?
Nobla temu, kto da radę. Mozna próbować karcić w trakcie tej czynności, ale jak sie nie zdąrzy, to nie ma co. Szczur skojarzy kare z czyms innym, a nie z gryzieniem poszwy. Poza tym należy pamiętać, że to tylko małe zwierzątka i nie potrafia generalizować czy kategoryzować. "Tego" nie wolno gryżć nie oznacza u nich "wszystkich poscieli" nie wolno gryżć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12