Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 16:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 21:19   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Izunia789, tulę najmocniej. Obie byłyście bardzo dzielne, a Ty zrobiłaś wszystko, co mogłaś :glaszcze: :glaszcze:
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 21:59   Cabaser - maksymalna dawka

To znowu ja. Wczoraj nieoczekiwanie stan szczura poprawił się po zastrzyku przeciwbólowym. Dziwne. Badania krwi wykazały stan zapalny w organizmie. Wysokie parametry wątrobowe mogą być wynikiem podanego wcześniej sterydu. Wątroba niebolesna i na USG bez zmian. Te zaostrzone objawy przysadkowe, które obserwuję od paru dni, a które nie zareagowały na zwiększoną dawkę cabaseru i dexasone, to: pozycja z wyciągniętymi do przodu łapkami i mocno przechyloną na jedną stronę i do dołu główką, bardzo intensywne potrząsanie głową. Lekarze wielokrotnie oglądali uszy, ale nic nie stwierdzili niepokojącego. Brak smrodku. A jednak... to chyba zapalenie ucha?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 01:42   Re: Cabaser - maksymalna dawka
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Niwka napisał/a:
To znowu ja. Wczoraj nieoczekiwanie stan szczura poprawił się po zastrzyku przeciwbólowym. Dziwne. Badania krwi wykazały stan zapalny w organizmie. Wysokie parametry wątrobowe mogą być wynikiem podanego wcześniej sterydu. Wątroba niebolesna i na USG bez zmian. Te zaostrzone objawy przysadkowe, które obserwuję od paru dni, a które nie zareagowały na zwiększoną dawkę cabaseru i dexasone, to: pozycja z wyciągniętymi do przodu łapkami i mocno przechyloną na jedną stronę i do dołu główką, bardzo intensywne potrząsanie głową. Lekarze wielokrotnie oglądali uszy, ale nic nie stwierdzili niepokojącego. Brak smrodku. A jednak... to chyba zapalenie ucha?

a RTG czaszki był? Czasem zapalenie "nie wychodzi na zewnątrz" tylko się ukrywa...
Gdzie chodzisz do lecznicy?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 02:54   

nimka napisał/a:
a RTG czaszki był? Czasem zapalenie "nie wychodzi na zewnątrz" tylko się ukrywa...
Gdzie chodzisz do lecznicy?


Do Pulsvetu. Jutro jestem umówiona na rtg ... tylko czy czaszki? Oni mówili coś o uszach tam w środku - nie zapamiętałam dokładnie fachowego nazewnictwa. Dziś wieczorem mnie olśniło, że to może być zapalenie ucha, zadzwoniłam do Pulsvetu czy mogę jeszcze przyjechać na podanie antybiotyku. No ale chyba było już późno i powiedzieli, że bez rtg nie dadzą... A... i szczur kicha (płuca czyste, był rentgen w niedzielę).
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 08:28   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Niwka, pewnie RTG puszek bębenkowych.

A do kogo konkretnie do PV chodzisz?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 11:26   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Niwka napisał/a:
nimka napisał/a:
a RTG czaszki był? Czasem zapalenie "nie wychodzi na zewnątrz" tylko się ukrywa...
Gdzie chodzisz do lecznicy?


Do Pulsvetu. Jutro jestem umówiona na rtg ... tylko czy czaszki? Oni mówili coś o uszach tam w środku - nie zapamiętałam dokładnie fachowego nazewnictwa. Dziś wieczorem mnie olśniło, że to może być zapalenie ucha, zadzwoniłam do Pulsvetu czy mogę jeszcze przyjechać na podanie antybiotyku. No ale chyba było już późno i powiedzieli, że bez rtg nie dadzą... A... i szczur kicha (płuca czyste, był rentgen w niedzielę).

No nie czaszki oczywiście, ale na jedno wychodzi ;) chodziło mi o rtg puszek bębenkowych, tylko nie wiedziałam czy to jest poprawna nazwa ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 14:35   Cabaser - maksymalna dawka

quagmire napisał/a:
Niwka, pewnie RTG puszek bębenkowych.

A do kogo konkretnie do PV chodzisz?


W Pulsvecie w leczenie tego szczurka są już zaangażowani niemal wszyscy.

Ona przysadkowa to jest na 100%, ale skoro zareagowała na lek przeciwbólowy, to myślałam, że może wdało się coś jeszcze neurologicznego. W sumie z zapaleniem ucha nie miałam nigdy do czynienia, wiem tyle co z Forum. W przeciwieństwie do guza przysadki, niestety.

RTG puszek bębenkowych nie wykazał zmian. Antybiotyku więc nie podadzą, bo szczur był na antybiotykoterapii przez 2 miesiące i chcą mu oszczędzić wątrobę. Zatrucie metaboliczne, dające objawy neurologiczne, też zostało wykluczone. No to nie mam już nic do stracenia - jadę dawkę cabaseru 1,5 mg. Może to coś da.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 15:19   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niwka, no to mocno trzymamy kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki:
Dawaj znać.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 23:20   Cabaser - maksymalna dawka

Ona wolno reaguje na cabaser więc będzie wiadomo za 2-3 dni. Na szczęście szczurek nie jest w stanie krytycznym, więc można tyle zaczekać.

Dziękujemy za kciuki!
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 17, 2016 23:56   Cabaser - maksymalna dawka

Mija 58 godzin jak podałam cabaser w zwiększonej dawce 1,5 mg. Poprawa nastąpiła po ok. 12 godzinach i się utrzymuje. Szału nie ma, ale objawy przysadkowe złagodniały na tyle, że szczurek odzyskał energię, chęć i radość życia. Nie wiem, jak długo uda się utrzymać ten stan - ale cieszę się z każdego dnia.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 18, 2016 00:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niwka, super wieści :) Niech tak zostanie!
Ale obserwuj szczególnie bliżej kolejnego terminu podania - wtedy są najczęściej "spadki" formy.
Jeśli się to utrzyma i będzie stabilnie przez parę tygodni to rozważ sprowadzenie z Niemiec/Austrii/... kabergoliny - np. w 2 mg tabletkach. Przy takich dawkach cena już robi różnicę.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 18, 2016 16:44   

Pyl napisał/a:
bliżej kolejnego terminu podania - wtedy są najczęściej "spadki" formy

Pyl, czy wtedy można podać lek wcześniej?

Jak wychodzi cenowo kabergolina z Niemiec/Austrii? Ja za tabletkę 1 mg. płacę 20 zł w jednej lecznicy, a 18 zł w innej.

Dzięki za info tak w ogóle :) To mój piąty szczur przysadkowy a ciągle się uczę czegoś nowego.

Ukryłam nazwę lecznic.
Ostatnio zmieniony przez oxxy Pon Kwi 18, 2016 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 18, 2016 17:19   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niwka, można, choć zazwyczaj dotyczy to ostatniego dnia przed kolejną dawką (oznacza to zazwyczaj, że dawka była za mała). Jak będzie spadek tuż po podaniu, to raczej dzieje się coś innego, albo nie jest to hormonozależny guz przysadki.

Cenowo wychodzi lepiej - inaczej bym nie sugerowała kupna poza granicami Polski.

Niwka napisał/a:
To mój piąty szczur przysadkowy a ciągle się uczę czegoś nowego.
Skąd ja to znam?! :wink:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Pią Paź 07, 2016 13:37   

nie wiem czy w dobrym dziale piszę- w razie czego proszę o przeniesienie. Chcę dołożyć swoje 3 grosze w tym temacie. 15.08 zauważyłam, że Kacper dziwnie się zachowuje. Jak może część z Was kojarzy-Kacper miał złamany nos. Tak więc od dawna był troszkę wycofany, miał lepsze i gorsze dni...ale wydało mi się, że traci równowagę. Zaczęłam go baczniej obserwować, zwróciłam uwagę, że chce jeść, bierze jedzonko i....zapomina co z nim zrobić. Po krótkim czasie zauważyłam: lekkie kiwanie się na boczek, dziwne zachowania (nie w jego stylu: wchodzenie na klatkę, targanie gąbki), krzyżowanie łapek. Oczywiście przekopałam forum i wszystkie objawy pasowały do guza przysadki. Mimo że obdzwoniłam wszystkich wetów, z powodu święta w Oleśnicy nie przyjmował nikt. Biorąc pod uwagę fakt, że autobusy do Wrocławia z Oleśnicy jeżdżą jak chcą oraz stan Kacpra (wg mnie panikary-z godzinę na godziny gorszy) postanowiłam zdiagnozować go sama. Po przeczytaniu wszystkiego co mi wpadło pod rękę i 1000 telefonów i wiadomości do Mai-ah i Oxxy (dziękuję raz jeszcze Dziewczyny kochane) zaczęłam dzwonić po lecznicach wrocławskich. Udało mi się znaleźć weta, który, za stosowną opłatą, przywiózł mi do Oleśnicy 5ml Galastopu, ale od razu powiedział, że on się nie zna i, że podaję taką dawkę na własną odpowiedzialność. Mój wet (z nim na słuchawce wisiał dla odmiany Małż) w ładnych słowach dawał nam do zrozumienia, że zwariowaliśmy z tą dawką (chociaż zawsze powtarza, że jeśli chodzi o szczury to on jest raczej lekarzem 1go kontaktu). Zdecydowaliśmy się podać 5ml. Następnego dnia było już lepiej. Od tamtej pory podajemy co 3 dni 0,25 cabergoliny. Raz jest lepiej, raz gorzej. Ostatnio 2 razy podaliśmy 0,5 bo nastąpiło pogorszenie. Mimo dużego apetytu Kacperek raz chudnie, raz tyje, ale ogółem jest drobny. Niestety ma również niedowład tylnej łapki (brak czucia, brak obrzęku, wet wykluczył uraz), jednak nie przeszkadza mu to w funkcjonowaniu. Z kolegami śpi i jak ma lepszy dzień to się bawi i hasa. Dość chaotycznie to wszystko opisałam, ale głównie chciałam dodać ten post żeby osoby pierwszy raz stykające się z tą chorobą mogły przeczytać jak najwięcej opinii-wiem, jak mi to pomogło. Kacper dostał też kilka razy steryd i leki na płuca-miał z nimi problemy, od jakiegoś czasu ustąpiły.
_________________

 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 07, 2016 14:07   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


malucia1982, nie wiem, ile on waży, ale czy 0,25 mg to nie jest ciut za mało? Może zwiększyć do standardowej dawki jednak? No chyba, że to 200 gramowy szczurek.
Ja przy takich wahaniach chyba bym się nie zdecydowała na zmniejszanie.

W każdym razie super, że Kacprowi pomogło :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13