Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 16:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
pawelso 


Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:50   

no to koniec.dzisiaj idziemy z malutka do sympatycznej pani wet. ktora ja przeprowadzi na druga strone teczy :cry: pozdrawiam forumowiczow.


o 15.00 dostala zastrzyk.byla w stanie agonalnym.
szczurki to najfajniejsze zwierzaki,ale nigdy wiecej.
Ostatnio zmieniony przez pawelso Pią Cze 01, 2012 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:53   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


pawelso, trudna, ale dobra decyzja. Przynajmniej tyle możemy dla nich zrobić. Dobrze, że się zdecydowałeś.
 
     
jarecki12 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: szczecin
Wysłany: Nie Sie 05, 2012 21:46   Przednie lapki

Witam serdecznie .
To mój pierwszy post więc przepraszam za niedociągnięcia.
Otóż chodzi mi o moja Czarnulke , wczoraj zauważyliśmy z żona ze ma jakiś problem z trzymaniem jedzenia w przednich lapkach . Je swoje smakołyki ale ich nie trzyma ! Porusza sie mam wrażenie trochę osowiale . Co może być powodem , małe skrecenie czy jakiś nowotwór ? Ogonek ma 1,5 roku .
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Sie 05, 2012 22:14   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Co masz na myśli pisząc, że "porusza się osowiale"? Powoli? Jest otumaniona?
Nietrzymanie jedzenia w przednich łapkach i otumanienie to typowe objawy guza przysadki, choć to wcale nie musi być to. Trudno cokolwiek powiedzieć przez Internet.
Tu masz więcej informacji o guzach przysadki.

Musicie pojechać z nią jutro do weterynarza. (Nie wiem, gdzie chodzicie, więc na wszelki wypadek dam link do polecanego: klik ).
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
jarecki12 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: szczecin
Wysłany: Nie Sie 05, 2012 23:07   

Tak porusza sie powoli. Teraz ja obserwuje i widac ze jest nie zaciekawie. Siedzi biedaczka w kacie klatki zamiast brykac z kolezanka jak co wieczor. Dzieki za odp. jutro lece do wetki. Chodze do dr. Kwietniewskiej z Dabia . Leczy wszstkie nasze siurki mysle ze jest naprawde dobra. Po twojej info. boje sie diagnozy lekarza.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 08:52   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


jarecki12, jak sprawa się wyjaśni, napisz - scalimy z istniejącym tematem. Mi to wygląda na coś neurologicznego, może przysadka właśnie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
jarecki12 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: szczecin
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 18:15   

No więc jestem po wizycie u weta. Diagnoza trochę mnie zaskoczyła bo byłem pewny że to przysadka , a pani dr. stwierdziła że to wygląda na coś pourazowego . Nie wiem , siury biły sie w klatce i jedna spadła ? Lewa łapka jakby była bez czucia , bezwładna ; druga trochę lepiej.Kręgosłup wporządku , reszta też. Ogólnie jest bardzo osłabiona choc dużo je i pije !
Wetka wykluczyła guz przysadki gdyż po pierwsze : za krótki czas rozwoju (zaczeło sie w sobotę po południu) a dwa : pierwszym objawem guzu jest problem z nerkami .
Dostała jakieś zastrzyki i jutro do kontroli , będziemy wiedzieć więcej.
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 18:20   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


jarecki12 napisał/a:

Wetka wykluczyła guz przysadki gdyż po pierwsze : za krótki czas rozwoju (zaczeło sie w sobotę po południu) a dwa : pierwszym objawem guzu jest problem z nerkami .
Dostała jakieś zastrzyki i jutro do kontroli , będziemy wiedzieć więcej.


1. guz mógł w tej chwili zacząć uciskać na tyle że dał objawy
2. nie słyszałam teorii z nerkami jeszcze...a kilka przypadków guza przysadki widziałam i miałam w domu :wink: żaden nie miał z nerkami problemów ;)
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
jarecki12 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: szczecin
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 18:56   

Trochę optymizmu !! a tu zimny prysznic
Wszystkie szczurki które miałem, zeszły na jakiś guz . TEN taki nie będzie !
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 19:00   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


jarecki12 napisał/a:
Trochę optymizmu !! a tu zimny prysznic
Wszystkie szczurki które miałem, zeszły na jakiś guz . TEN taki nie będzie !


oh tam od razu "zimny prysznic" :wink:
Nie powiedziane że twój ogon ma guza przysadki...ale podane przez wetkę argumenty, na pewno go nie wykluczają :roll:

Wiesz jakie leki dostała?

Bądź dobrych myśli! Trzymam kciuki! :kciuki:
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 19:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


jarecki12, po Twoich opisach ja guza przysadki bym nie wykluczała.

A problem nie były przypadkiem z nadnerczami, a nie nerkami?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 22:18   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


jarecki12 napisał/a:
Wetka wykluczyła guz przysadki gdyż po pierwsze : za krótki czas rozwoju (zaczeło sie w sobotę po południu) a dwa : pierwszym objawem guzu jest problem z nerkami

Nie chcę absolutnie podważać kompetencji pani doktor, ale zgodzę się z przedmówczyniami.
Moja samiczka dostała pierwszego napadu również w sobotę po południu, diagnozę postawiono w poniedziałek. Padło podejrzenie problemów z nerkami, więc zrobiliśmy badania, jednak nasze obawy w pierwszej chwili nie potwierdziły się. Problem z nerkami zaczął się mniej więcej po 2 miesiącach. Za to u nas pierwszym objawem, który mógł mnie kierować ku temu, że coś się dzieje w łebku, był wytrzeszcz jednego oka.

To nie jest tak, że guz przysadki objawia się według schematu - najpierw to, potem to, potem dopiero tamto. Są pewne objawy typowe, ale mogą pojawiać się w różnym czasie, o mniejszym natężeniu lub nie pojawić się wcale. U nas np. problemy z trzymaniem jedzenia w łapkach pojawiły się kilka dni po pierwszym ataku, już po wizycie u weterynarza.

jarecki12, na Twoim miejscu skonsultowałabym się jeszcze z jakimś wetem. Mam nadzieję, że to nie to, bo bywa paskudne do leczenia, ale jeśli jednak to byłaby przysadka, to trzeba działać szybko. Trzymam kciuki.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
jarecki12 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: szczecin
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 22:32   

A jak wyglada sprawa leczenia i czy w ogole mozna wyleczyc ??
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Sie 06, 2012 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 22:35   
   Zwierzątka: brak


jarecki12, tu jest temat o guzach przysadki: http://forum.szczury.biz/...p?t=988&start=0
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 22:37   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


jarecki12, Mao w pierwszym swoim poście dała Ci link do tematu o guzie. W każdym razie można zniwelować objawy, może i guza, chociaż bez dostępu do tomografu dla tak małych zwierząt, raczej się tego nie dowiemy na 100%.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.37 sekundy. Zapytań do SQL: 13