Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 16:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 22:53   

Pozwolę sobie trochę zacytować moją wiadomość do cornflakegirl :p bo mi się nie chce powtarzać.

Je go już 8 dni, dzisiaj będzie 9 dzień i jest poprawa.
Szału nie ma, ale stała się o wiele żywsza, już nie podkurcza przednich łapek, stara się nawet nimi jeść, jak się myje to nie przewraca się, jest bardziej reaktywna i pobudliwa na bodźce zewnętrzne, a wcześniej głównie spała.

Sam Bromergon kosztuje 20-30 zł, a mi się nawet udało [związku z brakiem Bromergonu w aptece] dostać nawet tańszy zamiennik [skład w 100% ten sam], który się nazywa Bromocorn i kosztował mnie 17 zł za 30 tabletek.
_________________

 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 23:01   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nikky, rozumiem, że pytasz o Cabaseril? Zobaczymy czy da się kupować w internetowych aptekach. Jak nie to będzie pewnie okresowo jak się ktoś wybierze na zachód i kupi. Ale cena jest na tyle interesująca, że warto sprowadzać.
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 23:10   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Pyl, tak o ten lek. W porównaniu z Dostinex'em kosztuje grosze, oby się udało jakąś go sprowadzać, bo to super alternatywa. A w Polsce nie ma jakiś zamienników tego leku?

L., Bromergon to ten lek, który stosuje się zamiennie zamiast Dostinex'u?

EDIT: Cofnęłam się i doczytałam o Bromergon'ie :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 23:15   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nikky, w Polsce nie ma zamienników Dostinexu. Nie wiem czemu, ale nie ma.

A Bromergon to inny lek (ma inną substancję czynną) - też się stosuje na guzy przysadki, jest dużo tańszy. Jest lekiem starszej generacji, ma więcej skutków ubocznych, ale jak widać są szczury, którym to nijak nie przeszkadza ;)

Off-Topic:
Pytanie / prośba do MT - może można by zrobić w pierwszym poście wyciąg informacji albo spis linków do najważniejszych informacji w wątku (np. opisy objawów, dostępne leki i ich ceny). W wolnej chwili mogę przygotować.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 02:44   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl napisał/a:
Offtopic: Pytanie / prośba do MT - może można by zrobić w pierwszym poście wyciąg informacji albo spis linków do najważniejszych informacji w wątku (np. opisy objawów, dostępne leki i ich ceny). W wolnej chwili mogę przygotować.


Off-Topic:
Jak najbardziej można. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 06:15   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Dałam jej karmy dla kociąt do 4 tyg życia royal canin weaning namoczonej w ciepłej przegotowanej wodzie. Zjadła całkiem sporo :) szkoda mi jej bo modli się nad miską z suchą karmą i próbuje coś tam gryźć. Na zmianę z modlitwą do wapienka.
Dzisiaj idziemy do weterynarza.
Pyl napisał/a:
Jest lekiem starszej generacji, ma więcej skutków ubocznych, ale jak widać są szczury, którym to nijak nie przeszkadza ;)

Pyl, a mogłabyś mi powiedzieć co to za skutki uboczne, te najczęściej występujące u szczurów?

EDIT: sama nie wiem co się dzieje, wczoraj była ledwo żywa, cały czas spała a dzisiaj rano czuje się o wiele lepiej! zjadła ze smakiem papki i waży kilka gram więcej niż wczoraj. Nawet wskoczyła na takie małe podwyższenie, gdzie jeszcze wczoraj nie mogła się nigdzie wdrapać.
Nie wiem czy to te wysokoenergetyczne papki dały jej takiego kopa czy może to nie jest gruczolak... Chociaż przednie łapki nadal jakby takie trochę nie do końca sprawne.
Zauważyłam jednak, że wydala sporo moczu.
Możliwe są takie okresowe poprawy i pogorszenia?

EDIT2: a może to wcale nie jest gruczolak, tylko niesprawne nerki? wydala dużo moczu, w sumie prawie wody. Wczoraj dostała wysokoenergetyczną karmę z dużą ilością białka, co źle na nerki wpływa i stąd tyle moczu dzisiaj. A problemy neurologiczne mogą równie dobrze wynikać z zatrucia amoniakiem, mocznikiem, który je nie jest usuwany.
Wezmę jej krew do badania chyba..
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 10:28   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


cornflakegirl, mogą.
Jak ją zabierzesz do weta, to ją obmaca. Sprawdzi, czy coś ją boli.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 10:28   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cytat:
EDIT2: a może to wcale nie jest gruczolak, tylko niesprawne nerki? wydala dużo moczu, w sumie prawie wody. Wczoraj dostała wysokoenergetyczną karmę z dużą ilością białka, co źle na nerki wpływa i stąd tyle moczu dzisiaj. A problemy neurologiczne mogą równie dobrze wynikać z zatrucia amoniakiem, mocznikiem, który je nie jest usuwany.

Wezmę jej krew do badania chyba..

Warto, bo takie atrakcje może dawać także cukrzyca, ale przestrzegam, że guzy przysadki lubią falować objawami.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 11:25   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


cornflakegirl napisał/a:
Pyl, a mogłabyś mi powiedzieć co to za skutki uboczne, te najczęściej występujące u szczurów?
Szczerze powiem, że bladego pojęcia nie mam. Nigdy nie stosowałam Bromergonu, przyjęłam słowa wetki za "święte" i nie weryfikowałam.

Trzymam kciuki za wizytę. Daj znać co powie wet.
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 12:00   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Właśnie jesteśmy po wizycie. Weterynarz powiedziała, że zamówimy Bromergon, w środę mam przyjść jeszcze zbadamy cukier i w tedy lek powinien już dotrzeć. Zobaczymy jak Siwa zareaguje, jakie będą skutki uboczne. Na razie jest lepiej. Wyposażyłam się w gerberki i sinlac zwracając uwagę na ilość białka :) mała je chętnie więc nie powinno być problemu przynajmniej z apetytem :)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 12:37   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


cornflakegirl, choćby bardziej obciąża wątrobę.
Ale to bardziej nie oznacza, że z miejsca ją rujnuje.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 12:39   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


cornflakegirl napisał/a:
sinlac

Przy ewentualnych problemach z cukrem sinlac będzie powodował problemy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 12:42   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


AngelsDream, czyli wstrzymać się z nim do czasu zbadania krwi? Tylko wtedy co podawać? Z drugiej strony jeśli to nerki to mięso też odpada i inne wysokobiałkowe produkty.
A coś jeść musi do środy.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 12:50   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


cornflakegirl, np. gotowany ryż (najlepiej brązowy) i warzywa (ale bez lub z małą ilością marchwi) z odrobiną kurczaka.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 13:00   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


cornflakegirl, odpadają wbrew pozorom produkty roślinne, te wysokobiałkowe i nieprzetworzone. Kluczowe w tym przypadku jest to, jak dobrze białko się trawi, żeby zostawało jak najmniej "produktów ubocznych". Np białko jajka jest dobrze trawione, później soja, białe mięsa, czerwone i najsłabiej pozostałe białka roślinne (wszystkie oprócz soi).
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.55 sekundy. Zapytań do SQL: 13