Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 16:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
ol. 


Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 92
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 08:56   

Zadam być może głupie pytanie, na które w pewnym sensie odpowiedziała już wyżej quagmire, ale cóż... - Czy na pewno kupując na dozie dostinex z importu z Grecji będę miała lek tak samo wartościowy jak krajowy ? :roll:
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 09:21   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Tak. Przeczytaj sobie, na czym polega import równoległy :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 09:57   
   Zwierzątka: małe stadko


Czy jest możliwym aby po podaniu Galastopu szczurkowi z podejrzeniem guza przysadki opuchł języczek? Czy może to w połączeniu z lekami takimi jak: Unidox,encorton oraz wit.B complex mogła nastąpić taka reakcja?
Szczurek został również wczoraj nawodniony. Dzwonię do lecznic i nikt nie może rozmawiać,a to pilne,bo nie chciałabym aby szczurek udusił się.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 10:48   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Justka1, nie spotkałam się z czymś takim do tej pory. Nie znaczy to oczywiście, że nie jest to możliwe. Nie miałam też przy guzie opuchniętego języka. Miałam za to szczura, który nie przełykał, ale jemu właśnie Galastop pomógł.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 13:51   
   Zwierzątka: małe stadko


Dodzwoniłam się i jest podejrzenie przerzutu guza na węzły chłonne... Z opini lekarza również wychodzi,że nie ma po Galastopie żadnych skutków ubocznych tzn. nigdy nie stwierdzono takiego przypadku.

Gdyby kogoś interesowało to w Łodzi w lecznicy Zwierzętarnia mają Galastop.

Mam do odsprzedania 1,5 ml Galastopu.Mojemu misiowi nie będzie już potrzebny...
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 20:34   Przednie łapki

Mam pytanie, mamy wiekowego szczurka i zauważyłem u niej ostatnio lekkie osowienie, ma prawie 2 latka, miała niedawno zabieg wycięcia gruczolaka, teraz w miejscu ma zgrubienie pod skórą. Co gorsza nie używa łapek przednich jak je, chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś schorzenia które powodują niedowład przednich łapek?
_________________
Mea Culpa.

 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 20:36   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Guz przysadki mózgowej.
_________________
Moje ogony
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 20:37   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


wojsza, wiele, począwszy od problemów z kręgosłupem, guza przysadki, problemów z uchem albo mózgiem, słabszym przewodnictwem nerwowym, bólem i inne.

Jeśli stan się utrzymuje długo, pogarsza lub pojawiają się inne symptomy, warto zabrać szczura do obeznanego weterynarza, bo wszystko zależy od tego, jak nie używa, a jak używa i od zachowania ogólnego także.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Mar 06, 2013 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 20:37   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Brzmi jak guz przysadki. Ostatnio wiele rzeczy brzmi jak guz przysadki, ale osowiałość i problem z trzymaniem jedzenia w przednich łapkach to dosyć typowy objaw.
http://forum.szczury.biz/...p?t=988&start=0
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 20:44   

Wizyte już wpisałem w plany na najbliższy czas, chyba bez rentgena się nie obejdzie. Mam nadzieje że to tylko sprawa wieku, nie zauważyłem innych objawów oprócz niedowładu łapek i osowiałości(ta też bywa właściwie okresowa bo wyjąć ją z chorobówki to zaczyna wędrować jakby świata nie znała)
_________________
Mea Culpa.

 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 20:57   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Jeśli chodzi o zmiany w mózgu, RTG raczej ich nie wykaże. Z wiekiem chyba raczej słabną tylne łapki...?
Jak wygląda to wędrowanie? U mnie samiczka z guzem przysadki sporo i nawet szybko wędrowała mimo osłabionych łapek, ale trudno to było nazwać w 100% normalnym chodem. Obserwuj. U obecnej samiczki z tym samym problemem osowiałość pojawiała się sporadycznie - normalnie hiperaktywna, zrobiła się spokojna, odrobinę bardziej miziasta i momentami jakby nieobecna.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 21:46   

Cóż poradzimy się lekarza i będziemy obserwować.
_________________
Mea Culpa.

 
     
_ogonek_ 
Ada :-)



Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Bielawa
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 23:02   

wojsza napisał/a:
Cóż poradzimy się lekarza i będziemy obserwować.
powodzenia i daj znać!
_________________

Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów

Szczurze Adopcje - ogoniasta stronka na FB


tel. 790 241 451
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 00:38   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


wojsza, pamiętajcie tylko, że nie każdy wet wie umie zdiagnozować guza przysadki. To dość "nowe" schorzenie (na studiach nic na ten temat pewnie nic nie było) a jednocześnie potrafi mieć wiele bardzo różnych objawów. Warto żebyście poczytali solidnie wątek. Choćby na wszelki wypadek.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 11:07   
   Zwierzątka: brak


Z wieloma trójmiejskimi wetami ciągałam się kilka miesięcy, zanim przekonałam panie w AlterVecie do swojej diagnozy u Beni. Na waszym miejscu nalegałabym na podanie Galastopu na próbę, po kilku dniach następuje po nim poprawa i wszystko wiadomo.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12