Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 15:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
Dukat 


Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 624
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:24   
   Zwierzątka: ogony


Jakie jest przeliczenie galastopu na dostinex? Bo po przewertowaniu tematu mi wychodzą dwie informacje :
1. że 1/8 tabl to 1 ml galastopu
2. z podanych przeliczników u Pyl że 1/10 tabl to 1 ml dostinexu

Chmura dostaje 1 ml. G. i teraz mam dylemat ile jej podać dostinexu.

Po za tym z Doz-ie jest jakiś dostinex z importu z Włoch za 242, 53 zł - żadna różnica cenowa ale czy ktoś ten podawał?
_________________
Hamaczki dla każdej paczki :P
http://forum.szczury.biz/...p=807186#807186

Futra z charakterem
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13433
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:55   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Dukat, to ten sam Dostinex, z importu równoległego jest zawsze taniej. A różnica między polskim a z importu równoległego jest całkiem spora.

Dostinex ma 0,5 mg kabergoliny w tabletce. Możesz sobie przeliczyć.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 12:16   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Dukat, ja podawałam 1/4 tabletki, co jest odpowiednikiem 2,2 ml galastopu z tego co wtedy liczyłam. ale brałam poprawkę na to, że trochę się będzie zawsze marnowało.
także skoro chcesz podać 1 ml to wg mnie 1/8 tabletki, ale może sobie po prostu przelicz na spokojnie :)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 12:17   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dukat, to proste:
- Galastop ma 50 µg kabergoliny w 1 ml, czyli 0,05 mg,
- Dostinex ma 0,5 mg kabergoliny w tabletce.
Czyli 1 tabletka Dostinexu to 10 ml Galastopu.
Ale trudno się dzieli małą tabletkę na 10 części, zawsze też "stracisz" nieco na rozkruszaniu i mieszaniu, więc pewnie z tego wynika podawanie 1/8 tabletki. Tabletka jest tak mała, że i tak nie dasz rady dokładnie podzielić na 10. Nawet na 8 będzie trudno.

Chmura dostaje 1 ml co 3 dni czy codziennie?

Ja zawsze podaję Dostinex z importu równoległego, choć nie wiem czy akurat z Włoch. Lek jest dokładnie ten sam, kwestia ceny.

/Edit
Supeł mnie uprzedził ;(
 
     
Dukat 


Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 624
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 12:25   
   Zwierzątka: ogony


No właśnie mi o to chodziło - piękne dzięki ! Bo liczyłam i liczyłam i nijak mi nie wychodziło ta 1/8. Aż byłam przekonana że moja matematyka jest matematyką urojoną :P

Oh jak ja Wam się nisko kłaniam za tą całą skarbnicę wiedzy :wavexxs:
i matematykę stosowaną też :)
_________________
Hamaczki dla każdej paczki :P
http://forum.szczury.biz/...p=807186#807186

Futra z charakterem
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13433
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 13:14   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


To ja skorzystam z podniesionego tematu.
Czy ktoś z Was miał przysadkowca, który dostał turbodoładowania?
Krówka jest leczona już od miesiąca i ogólnie wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że znów dostała lekkiego wytrzeszczu i jest bardzo, bardzo aktywna na wybiegach - bardziej niż kiedykolwiek :shock: od ok. półtora tygodnia tak jest, najpierw mnie to cieszyło, ale powoli zaczynam się martwić :| nieraz lata jak wariatka po całym łóżku i kica jak mały ogonek, szczególnie, jak się ją dotknie albo trzyma. Zdarzało jej się takie coś od czasu do czasu wcześniej, ale taki kicany, szybki bieg kończył się szybko i nie pojawiał się tak często, jak obecnie.

Krówka najprawdopodobniej ma guza przysadki.
Zachorowała w wieku roku i 8 miesięcy. Była kastrowana w wieku ok. 8 miesięcy.
Naszą uwagę zwrócił ogromny wytrzeszcz. Krówka też nieraz wykazywała zachowania, które zwykle były jej obce, więc gdy badania okulistyczne niczego nie wykazały, postanowiliśmy zacząć leczenie pod kątem guza przysadki i po kilku dniach nastąpiła poprawa. Leczymy Bromergonem, dostaje 1/3 tabletki (waży 270g).
Objawy:
- ogromny, nagły wytrzeszcz; najpierw obojga oczu, później większy w prawym oku. Na początku nieraz znikał, by dzień później pojawić się znów.
- szczura czasem była nieobecna; siadała sobie i patrzyła w dal, jakby nas nie widząc, była chwilami odrobinę spokojniejsza. Jak dostała pestkę dyni, to zamiast zjeść od razu albo wypluć, zaczęła z nią w pyszczku chodzić po wybiegu.
- przy okazji zastrzyków z iwermektyny okazało się, że jest bardziej wrażliwa na ból niż kiedyś (wcześniej robienie jej zastrzyków to była "czysta przyjemność", tym razem było to dosyć ciężkie zadanie).
To właściwie byłoby na tyle z objawów, bo nie wiem, jak mam traktować tę wzmożoną aktywność. W klatce też jej nieco więcej niż zwykle bywało, a wybiegi to po prostu szał...
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Dukat 


Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 624
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 23:56   
   Zwierzątka: ogony


Mao ..może u Chmury to nie jest aż tak widoczne ale dziewucha jest 300% więcej aktywna niż wcześniej. Zawsze była taka .. - nieśpieszna :mrgreen: no i Ona jest BLONDYNKĄ ! - to od zawsze .. dostanie bananka .. zgubi .. znajdzie z miną " O jakiś debil zgubił !"

ale żeby aż tak biegała jak opisujesz to nie ..
8)
chociaż mam inną obserwację ..

W porównaniu listopad/grudzień a teraz to różnica jest olbrzymia - jest znów "normalnym" szczurem. A od kilku dni to nawet skacze z łóżka na stolik - i TRAFIA ! z gracją.

Zauważyłam też że jakby jej się przypomina to co robiła te dwa miesiące temu np. Skakała na wiszące ściereczki kuchenne żeby wejść sobie na blat, potem chyba nie czuła się na siłach bo tego nie robiła/ nie próbowała nawet a teraz kiedy terapia weszła w cykl to znów tak się wspina i skacze. Takich sytuacji jest sporo że coś sobie przypomni .. choć to "umysł blondynki"
Uparcie również szuka starej drogi z klatki na łóżko - starej bo od listopada jest inna klatka więc i droga jest inna .. I tak dalej.
Jest w dobrej formie, najlepiej to widać teraz kiedy jest więcej niż miesiąc cyklów galastopu - futro lśniące, oczy nie przymknięte, koordynacja na full - tylko jeszcze łapki przednie lekko zaciśnięte przy myciu w piąstki ale jedzenie trzyma ładnie. a przecież było już tak że wpadała do miski i przewracała się na boczek. Była bardzo osowiała i w zasadzie głównie spała.

Może to nie to samo co u Ciebie i może to dziwne obserwacje - ale wiadomo to co komu się kiedy przyda :shock:
_________________
Hamaczki dla każdej paczki :P
http://forum.szczury.biz/...p=807186#807186

Futra z charakterem
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13433
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 01:04   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Z tego co widzę guz przysadki bywa dosyć specyficzny i potrafi dawać dziwne objawy, dlatego pomyślałam, że nagła wzmożona aktywność, która pojawiła się w tym czasie, kiedy ponowny wytrzeszcz, jest jakoś związana z guzem przysadki, choć trudno mi było na początku w to uwierzyć, bo Drei - moja poprzednia przysadkowa - zachowywała się w czasie leczenia normalnie, a jak czegoś brakowało, to mocno zwalniała. Tu mam coś zupełnie innego. Jakby się zrobiła odważniejsza, bo potrafi mi z ramienia skoczyć na podłogę :shock: i na wybiegu bywa ostatnio naprawdę trudna do opanowania, bo pełno jej wszędzie, bardziej niż kiedyś.
Za kilka dni idziemy do weterynarza, może wpadnie na jakiś pomysł :|
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 01:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Mao, na wszelki wypadek skontrolujcie uszy. Widziałam jeden przypadek bardzo silnego pobudzenia związanego z uszami, choć za dużo o tym nie napiszę, bo trwa diagnozowanie (być może jest tam też "drugie dno", choć mam nadzieję, że nie), a szczura nie znam.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 21:08   
   Zwierzątka: ogony


Pyl napisał/a:
Widziałam jeden przypadek bardzo silnego pobudzenia związanego z uszami,

Mój Tomiś kiedyś miał tak, że rzucał się i piskał przy każdym dotknięciu, był nadaktywny. Poza tym żadnych "zewnętrznych" objawów. Nie miał problemów z równowagą. Okazało się, że miał zapalenie ucha (nie pamiętam jakiego, środkowego, czy wewnętrznego), a to rzucanie się i nadaktywność były skutkiem bólu.

Z drugiej strony, Hela rzucała się przy każdym zastrzyku, ale miała problemy z równowagą i była osowiała. Uszy w porządku, podejrzenie guza mózgu (nie przysadki). Usłyszałam wtedy teorię, że jeśli zwierzak normalnie jest osowiały i nie trzyma równowagi, ale rzuca się przy zastrzykach, to problem z mózgiem. Ale to może nie być do końca prawda.

Dlatego też popieram Pyl - skontrolujcie najpierw uszy.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
ol. 


Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 92
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 08:56   

Zadam być może głupie pytanie, na które w pewnym sensie odpowiedziała już wyżej quagmire, ale cóż... - Czy na pewno kupując na dozie dostinex z importu z Grecji będę miała lek tak samo wartościowy jak krajowy ? :roll:
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 09:21   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Tak. Przeczytaj sobie, na czym polega import równoległy :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 09:57   
   Zwierzątka: małe stadko


Czy jest możliwym aby po podaniu Galastopu szczurkowi z podejrzeniem guza przysadki opuchł języczek? Czy może to w połączeniu z lekami takimi jak: Unidox,encorton oraz wit.B complex mogła nastąpić taka reakcja?
Szczurek został również wczoraj nawodniony. Dzwonię do lecznic i nikt nie może rozmawiać,a to pilne,bo nie chciałabym aby szczurek udusił się.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 10:48   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Justka1, nie spotkałam się z czymś takim do tej pory. Nie znaczy to oczywiście, że nie jest to możliwe. Nie miałam też przy guzie opuchniętego języka. Miałam za to szczura, który nie przełykał, ale jemu właśnie Galastop pomógł.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 13:51   
   Zwierzątka: małe stadko


Dodzwoniłam się i jest podejrzenie przerzutu guza na węzły chłonne... Z opini lekarza również wychodzi,że nie ma po Galastopie żadnych skutków ubocznych tzn. nigdy nie stwierdzono takiego przypadku.

Gdyby kogoś interesowało to w Łodzi w lecznicy Zwierzętarnia mają Galastop.

Mam do odsprzedania 1,5 ml Galastopu.Mojemu misiowi nie będzie już potrzebny...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12