Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 16:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 18:05   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Pyl, pewnie, że nie :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 18:13   

quagmire, może warto zapytać Marini, ona kiedyś chyba zamawiała z niemieckich aptek :drap:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 01:27   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


http://www.deutscheintern...n-a2203339.html

Tu coś jest. Faktycznie wychodzi taniej :shock:
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 01:46   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Mam jeszcze jedno niezrealizowane zamówienie, więc chyba jeszcze mogę tam coś dorzucić, żeby nie płacić za wysyłkę x euro, tylko x:4, bo zamawiam na spółkę z dwiema osobami jeszcze.
Ale nie podejmuję się załatwiać spraw z receptami, nawet nie wiem, jak to jest rozgrywane.
http://www.berlindaversandapotheke.de
_________________
think big, start small
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 08:17   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Tzn ja nie potrzebuje w tej chwili. Ale może ktoś chciałby skorzystać./wygląda na to, że wystarczy wysłać receptę poczuć. Myślę, że warto się dowiedzieć, czy aby na pewno wysyłają ten lek do Polski i może się okazać, że będziemy mieć tańsza alternatywę.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 11:50   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


quagmire, na pewno wysyłają z apteki gdzieś daleko, ktorej nazwy nie pamietam, i tam nie potrzeba recepty. Moja mama cos tam zamawiala, ale cena zwalala z nóg, nie pamietam tylko czy ten lek był drogi czy wysylka. Zapytam.
_________________
think big, start small
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 25, 2012 14:00   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Hm... Mam chwilowo w domu gościnnie przysadkowca, który nagminnie wcina ligninę. W dużych ilościach, aż gówienka są przetykane białymi kuleczkami. Ten typ tak ma i mam się nie przejmować, żyje z tym już jakiś czas.

Ale zaczęłam się zastanawiać, czy dotychczas opisywane przeze mnie gryzienie wapieńka u przysadkowców (również w masowych ilościach) nie ma jakiegoś związku z tym gryzieniem ligniny. I to zarówno związku "chemicznego" (niedobór czegoś w diecie - choć co ma wapno do ligniny???), "fizycznego" (przepychanie treści w układzie pokarmowym? ból/swędzenie zębów?) jak i psychicznego (jakaś nerwica natręctw? podrażnienia obszaru mózgu odpowiadającego za jedzenie?).

Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie?
Czy Wasze przysadkowe ogony jadły/jedzą w dużych ilościach coś, co normalnie nie było w centrum zainteresowania (ściółka, plastiki w klatce, wapieńko, lignina, hamaki...)?
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 25, 2012 20:00   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Pyl, a była próba podania dodatkowo leków przeciwbólowych?
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 25, 2012 23:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Supełku, u moich nie, u tego obecnie też nie, choć nie wiem czy wcześniej coś dostawał. Ale to mi na ból (przynajmniej na ostry ból) nie wygląda. Raczej na... nałóg?
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 26, 2012 00:13   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Pyl, niekiedy obserwuję takie zachowanie u zwierząt po zabiegach, u tych które mają niższy próg bólu albo akurat ten lek na nie nie działa. po podaniu czegoś innego/zwiększeniu dawki - problem jedzenia ligniny znika.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 26, 2012 00:19   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki Supełku, pogadam z dr Anią, może faktycznie coś dodatkowo poda?
Na razie miałam wrażenie, że podawanie większej ilości gęstego jedzenia (silnac) zamiast płynnego (nutridrink) zmniejsza gryzienie ligniny, ale to za krótka obserwacja, żeby była wiarygodna.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 26, 2012 12:19   
   Zwierzątka: brak


Moja Benia też namiętnie gryzła wapienko, a przed chorobą wisiało w klatce nietknięte. Ale nadprogramowego zjadania innych rzeczy nie zauważyłam, jedynie gryzła podkłady higieniczne, tak jak każdy szczur.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 16:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Natchniona przez Gadom postanowiłam pokazać jak może zachowywać się przysadkowiec w trakcie leczenia.
PoLucek ma obecnie ok. 2 latka i 10 miesięcy, od 2 miesięcy dostaje kabergolinę.
Filmy nakręcone przed podaniem kolejnej dawki leku.

Mamo, co masz dobrego? Iskra, spadaj!
Orzeszek! - przepraszam za jakość, palec mi chciała odgryźć :lol:
Spacerek - gdzie mi te bułę wciskasz, mam ważniejsze sprawy! - ciekawszy w drugiej połowie.

/Edit
Poprawka filmów.
Ostatnio zmieniony przez Pyl Pon Gru 14, 2015 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dukat 


Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 624
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 22:32   
   Zwierzątka: ogony


Pyl świetne te filmiki ! Wszystko widać.

A że i u mnie leczymy Galastopem to "swój" przypadek opiszę - mam nadzieję że dokładnie.

Chmureczka - urodzona 15 lipca 2011 roku, zawsze nieśpieszna, nawet za młodu, raczej stan umysłu "blondyneczka". Kochana przytulaśna szczura.
Nie sterylizowana.
Pierwsze problemy zaczęły się w sierpniu poprzedniego roku - była "jakaś taka niewyraźna" - ale po .. Uwaga ! podwójnym prześwietleniu rentgenem jak ręką odjął ... :mrgreen:

Koniec września(17) pojawiło się zgęszczone mleko w sutkach i podejrzenie czegoś na kształt hihi ciąży urojonej bo taka była przymilaśna totalnie, kapryśna a syndrom księżniczki wyostrzył się do potęgi.

W listopadzie dziewczyna zaczęła trzepać łebkiem dość często tak nagle; ni z gruszki ni z pietruszki, wydawało się że to zapalenie ucha - wdrożone zostało doxy. Leczenie trwało ponad dwa tygodnie ale nie przynosiło żadnych efektów, do tego 30 listopada pojawił się raz krwiomocz - podana została cyclotamina przez kolejny tydzień. Wyniki moczu były w normie lekko pokazując mały stan zapalny.
Stan Chmury pogarszał się aż schudła z 470 g na 380g mimo leczenia i wspomagania beta glukanem, dożywianiem i wszystkim co byłam w stanie wymyślić.
Początek grudnia dodatkowo przyniósł objawy neurologiczne i z każdym dniem nasilały się.
Krzyżowanie łapek, lekkie zbaczanie na jakąś strone, spadanie zamiast skoków, nie trzymanie jedzenia albo wręcz trzymanie jedzenia opartego o podłogę a łapki zaciśnięte w piąstki. Pogorszenie stanu futra, ciągłe spanie, nie schodziła nawet do kuwety ..
Podane zostało wpierw Navalin w zastrzykach, Lucatem i wit B.
Po Navalinie przez dwie, trzy godziny całe leczenie się "cofało" - bardzo źle znosiła ten lek i po trzech zastrzykach , został odstawiony a weszło enro i Galastop - 1 ml co trzy dni.

Efekt był znakomity !!
Już po 24 godzinach dziewczyna zaczęła wracać a łapki zaczęły działać - pomału ale jednak. Zaznaczę że moja pani wet nie była za tym leczeniem ale ze względu na wcześniejsze dolegliwości hormonalne Chmury ( i że akurat była na jakimś "zlocie" weterynarzy :lol: po konsultacji - zgodziła się " na próbę" )
Zaskoczenie było niezmierne i teraz dla niej prowadzę dokładny dziennik leczenia.

Chmura jest teraz po 7 dawkach Galastopu - jutro jadę po receptę na zamiennik ale w ciągu miesiąca wróciła stara dobra nieśpieszna Blondynka i do tego dziś waży 430 !
Gdyby nie te fora - zapewne bym ją już pochowała - dziękuję ! :serducho:
_________________
Hamaczki dla każdej paczki :P
http://forum.szczury.biz/...p=807186#807186

Futra z charakterem
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13433
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 22:51   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dukat napisał/a:
ale po .. Uwaga ! podwójnym prześwietleniu rentgenem jak ręką odjął ... :mrgreen:
Muszę to sprzedać wetce, rentgenem jeszcze nie leczyłyśmy :lol:

A Chmureczkę wycałuj, dzielna mała niech się zdrowo trzyma!

/Edit
Znów jest dostępny w DOZie Dostinex 8 tabletek z importu równoległego (za 252,39 zł) - tylko uwaga, bo są dwa różne w różnej cenie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14