Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: EpKee
Czw Cze 02, 2011 16:24
Bezpieczeństwo na przyszłych wystawach - dyskusja
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 11:54   

W kwestii środków antybakteryjnych, znalazłam kilka, które są dobrze opisane, wyszczególniony jest zakres działania i niektóre bakterie, wirusy i grzyby.
Myślę, że te można polecić, ale jeśli znajdziecie ciekawsze, to też sie podzielcie. :)

Dettol ale nie nadaje się przy zadrapaniach itp uszkodzeniach skóry
Pure-Klenz
bez nazwy, niemiecki
Osmoza
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 12:41   

mrófka napisał/a:
Raz piszesz o wymigiwaniu się od odpowiedzialności organizatora potem winą obarczasz wystawców.
pokaż mi gdzie obarczam wystawców, możesz?

mrófka napisał/a:
Zastanawiać się już zaczynam czy faktycznie chodzi o coś konkretnego, czy tylko o to by być zauważonym zwyczajnie..
moja droga, dobrze wiesz, że mnie widać z kilometra i nie muszę o to specjalnie zabiegać ;)

mrófka napisał/a:
Jeśli chodzi o "zostawienie zwierzaków" to możesz sama wyjaśnić powody swojego wyjazdu w okresie zagrożenia epidemią.
:huh: gdzie ja wyjechałam?! naprawdę zniż się do poziomu cytatów, bo nie wiem gdzie wyjechałam? miałam wyjechać, tak w ostatni weekend, na komunię córki mojej kuzynki, ale nie pojechałam, właśnie dlatego, że mam chore stado. nie wiem czy wiesz, ale wytłumaczenie 8 letniej dziewczynce dlaczego ciocia nie przyjechała do najłatwiejszych nie należy. a Ty mi śmiesz jeszcze zarzucać jakieś porzucenia, czy inne bzdury, których nie popełniłam? to jest najzwyklejsze w świecie pomówienie :]

mrófka napisał/a:
Ty jako osoba dorosła, w pełni dojrzała umysłowo i emocjonalnie ( przynajmniej każdy kto chce być odpowiedzialny za byt żywotów od nas zależnych taki powinien być) i w dodatku przyszły wet, przecież powinnaś zdawać sobie ze wszystkich aspektów posiadania i wystawiania szczurów sprawę..
a nie zdaję sobie sprawy? mrófka, zanim znowu coś napiszesz zastanów się co, bo bzdury wypisujesz... miło by było gdybyś mnie przeprosiła.

mrófka napisał/a:
Jeśli ktoś ze znajomych Cię odwiedzających przyniesie Ci bakterię do domu i zarazi Ci szczury, jakie będziesz miała prawne aspekty do pozwania go o uiszczenie kosztów leczenia? Jak udowodnisz, że zraził 20 kiedy miał kontakt tylko z jednym, a na skutek warunków jakie oferujesz swoim podopiecznym zaraziły się wszystkie?
Takie gadanie to gdybanie..
taaa, znasz powiedzenie myśl globalnie? nie chodzi tylko o moje stado, o wszystkie stada jakie teraz PRZEZ WYSTAWĘ są chore. ja piszę o swoich bo o nich wiem wszystko, z nimi mam 100% styczności, po co mm pisać o cudzych?

Layla napisał/a:
Strasznie mi źle się Ciebie Oli czyta, nie tylko tobie zachorowały szczury, a tylko ty przyjmujesz postawę roszczeniową.
inni wyobraź sobie też, tylko mnie jedynej z taką bandą patałachów chce się użerać, chociaż już coraz mniej jak widzę jak nie umiecie czytać ze zrozumieniem i jedyne co to doszukujecie się złych rzeczy w moich postach. wszędzie na świcie w normalnych warunkach wypłacono by po takim incydencie wystawcom odszkodowania, ale nie, Wy musicie by ponad to. :]

Layla napisał/a:
Może poza jednym, ale to bardziej do wystawów: dlaczego NIKT nie zgłosił tego dzieciaka ze szczurem na ramieniu?
to nie szczur dzieciaka na ramieniu zaraził nam szczury, a z ogromnym prawdopodobieństwem szczur pani prezes obecnej, który kichał i to ewidentnie, w dodatku sama mnie prosiła o osłuchanie swoich zwierzaków (wiadomo jak to jest bez stetoskopu...) :]

Lavi napisał/a:
Oli tego wirusa mogłabyś przynieść nawet z lecznicy, gdzie są leczone różne zwierzęta.
mhm, tak, z marsa też mogłam sobie przywieźć. tu nie chodzi co by było gdyby, tu chodzi o jedną KONKRETNĄ sytuację :roll: tu nie choruje jedno stadko, a KILKA dużych stad, nie widzicie tego?

AngelsDream napisał/a:
Ja dalej podtrzymuję swój pomysł: na wypadek roszczeń z tytułu różnych losowych wypadków pomyśleć o ubezpieczeniu, mowa o szczurach, więc kwota ubezpieczenia mogłaby się zamknąć np. w 10 000. Jeśli okaże się, że się nie da, trudno. Jeśli okaże się, że się da, moim zdaniem to krok do przodu. Szczurów nie można zaszczepić, ryzyko jest zawsze, każdą procedurę można ominąć, ale samo Stowarzyszenie powinno być finansowo zabezpieczone przed takimi sprawami.
otóż to! bo to stowarzyszenie odpowiada za problem jako organizator wystawy

believe_86, ale to nie wystawcy mają się ubezpieczyć, tylko stowarzyszenie od konsekwencji, bo teraz spokojnie (jak z resztą AD pisała odnosząc się do psich i kocich wystaw) moglibyśmy pozwać stowarzyszenie o niedopilnowanie odpowiednich warunków ochrony zdrowotnej naszych zwierzaków, co oni mają zagwarantować, nie my. Poza tym każdy wystawca płaci za wystawę, więc płaci za usługę jako klient ;)

agacia napisał/a:
Tak na zdrowy rozsądek to aby żądać pokrycia kosztów leczenia to chyba należałoby udowodnić, że szczury zaraziły się na wystawie i przede wszystkim co konkretnie wywołało chorobę, co jest dość nierealne w tej sytuacji :roll:
no jak to nie da się udowodnić? na wystawie była określona ilość szczurów z określonych stad i one chorują, to jak najbardziej jest dowód na to, że zaraziły się na wystawie. ;)

dla mnie EOT, widzę, że to nadal walka z wiatrakami...
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 12:50   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oli, żadna siła ani instytucja nie zagwarantuje ci bezpieczeństwa zdrowotnego. SHSR może i powinno zadbać o środki ostrożności, ale NIGDY ci nie zagwarantuje, że szczury wrócą zdrowe, to nie duch święty, tylko stowarzyszenie.
Oli napisał/a:
tylko mnie jedynej z taką bandą patałachów chce się użerać,
No ok, ja już kończę z Tobą rozmawiać, bo jeśli używasz inwektyw to nie ma sensu żadna dyskusja. I wiesz co? Więcej zwierząt=więcej chorób, niestety taka prawda.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 12:52   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Oli, proszę ponownie o nie ignorowanie uwag moderacji i zaprzestanie podsycania dyskusji nie związanej z tematem.


Ze sprawami nie związanymi z tematem i słownymi przepychankami proszę się przenieść na pw.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
Ostatnio zmieniony przez karola Wto Cze 07, 2011 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 12:52   

Layla, nie zagwarantuje, ale w tym momencie umywają całkowicie ręce. Nawet nie chcą się przyznać. Ja cały czas czekam na oficjalne ustosunkowanie się do zaistniałej sytuacji które się nie pojawiło.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 12:54   
   Zwierzątka: kot


ludzie, to była wystawa żywych zwierząt, do tego jak każdy wie podatnych na choroby, a nie kosiarek. ta dyskusja jest nienormalna :|
_________________
mam kota.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 12:55   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oli, ale do CZEGO mają się przyznać? To była wystawa taka jak poprzednie, nie widziałam, żebyś podnosiła postulat zwiększenia środków ostrożności.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 13:31   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli, to wyręczę mrófkę i "zniżę" się do poziomu cytatów :
Oli napisał/a:
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 15:24
Zwierzątka: 25x <:3 )~ i 2 psiesy

kilku chłopaków pokichuje, ale żaden (tfu tfu tfu) nie grucha, nikt nie jest apatyczny, nie było mnie dwa dni i nie zauważyłam pogorszenia, ale dzisiaj ich osłucham profilaktycznie. wszyscy dostają scano i witaminy w dużych ilościach.


Jak mi stado chorowało to siedziałam na d. w domu. Jakbym miała podejrzenia, że mi stado może zachorować- widząc co się dzieje ze szczurami innych wystawców- siedziała bym na d. w domu.
Może zarzucić Ci brak odpowiedzialności a raczej fakt, że może źle się nimi zajmujesz? Nie zamierzam. Więc z łaski swojej odpitol się od mrófki i teraz to Ty ją powinnaś przeprosić.
Dziękuję skończyłam. Patałach ze mnie straszny więc odzywać się do Hrabiostwa z wyższej półki nie będę.
W razie czego- poproszę osta bo nie odszczekam.
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 13:38   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


bel wzburzenie wzburzeniem, ale wydaje mi się, że co do wycieczek osobistych wyraziłam się jasno.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 13:44   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


karola napisał/a:
bel wzburzenie wzburzeniem, ale wydaje mi się, że co do wycieczek osobistych wyraziłam się jasno
ja rozumiem, i do osta tak jak napisałam bym się ustosunkowała, a najlepiej położę w supermarkecie łeb na wagę i wcisnę klawisz- burak.
Tylko, że przez te bzdury jakie wypisuje Olimpia, robi się po prostu przykro osobom, które nie mają prawa się tak czuć.
EOT.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 14:13   

believe_86 napisał/a:
Jak mi stado chorowało to siedziałam na d. w domu. Jakbym miała podejrzenia, że mi stado może zachorować- widząc co się dzieje ze szczurami innych wystawców- siedziała bym na d. w domu.
no tak... w końcu pogrzeb w rodzinie, dla którego musiałam rzucić wszystko i na gwałt szukać opieki dla psów i szczurów (quagmire świadkiem) to nic ważnego... świetnie jest tak oceniać dziewczyny, świetnie... :| dla Waszej informacji detektywki wyjechałam w środę o 18, wróciłam w czwartek o 23. :] i to ja mam się zastanowić nad tym co piszę? hm...
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 14:17   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli napisał/a:
świetnie jest tak oceniać dziewczyny, świetnie
to zastanów się co Ty piszesz najpierw i jak oceniasz. Bo czepiasz się wszystkiego czego tylko możesz, byle by wyszło na Twoje. A nie wychodzi. Każdy kolejny komentarz brzmi śmiesznie i niedorzecznie. Nie tylko Twoje szczury zachorowały a tylko ty jedna masz jakieś pretensje.
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 14:29   
   Zwierzątka: doge


Koniec tego dobrego. Lecicie tutaj prywatą i ignorujecie prośby karoli o zaprzestanie jej.
To, kto gdzie był i o której to Wasza prywatna sprawa, o której możecie sobie pisać na pw czy innym gg.
Wypominacie sobie różne rzeczy nie mające związku z tematem tego topicu.

believe_86 napisał/a:
to zastanów się co Ty piszesz najpierw i jak oceniasz. Bo czepiasz się wszystkiego czego tylko możesz, byle by wyszło na Twoje. A nie wychodzi. Każdy kolejny komentarz brzmi śmiesznie i niedorzecznie. Nie tylko Twoje szczury zachorowały a tylko ty jedna masz jakieś pretensje.
believe, co to ma do rzeczy? To już wszyscy wiemy. Jest to prywatna wycieczka do Oli. Jeżeli nie umiecie pohamować emocji, o co jesteście proszone, to zostaniecie za to ukarane.
believe_86,
otrzymujesz ostrzeżenie słowne za ignorowanie uwag moderacji i prywatne wycieczki.
Oli, otrzymujesz trzecie ostrzeżenie, które skutkuje brakiem możliwości pisania postów na forum. Obowiązywać Cię ono będzie przez tydzień. Myślę, że to wystarczająco długo, żebyś ochłonęła i zrozumiała, czego robić nie należy. Masz już 2 ostrzeżenia i zamiast pracować nad ich zdjęciem to zachowujesz się tak, że zasłużyłaś tylko na kolejne. Dość już było w Twoją stronę upomnień słownych. Nie widzisz co się dzieje? Nie sądzę, żeby odebranie Ci możliwości pisania na allo było dla Ciebie przyjemne, bo między innymi w tym miejscu kontaktujesz się z zaszczurzonymi znajomymi. Jeżeli Ci się u nas nie podoba i nie jesteś w stanie zastosować się do panujących tutaj zasad, to nikt Cie tutaj na siłę nie trzyma. Decyzja została podjęta jednogłośnie przez cały modteam, nie mówiąc już o skargach od wielu użytkowników na Twoje wpisy. Dziękuję.
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 15:43   

Oli napisał/a:
wszędzie na świcie w normalnych warunkach wypłacono by po takim incydencie wystawcom odszkodowania

NIKT by nie wypłacił bez niepodważalnych dowodów.

Oli napisał/a:
na wystawie była określona ilość szczurów z określonych stad i one chorują, to jak najbardziej jest dowód na to, że zaraziły się na wystawie.

Poproszę papier na to, że wszystkie szczury chorują na to samo i że zarażenie nastąpiło na wystawie, a nie przed/po :] . Twoje zdanie to tylko i wyłącznie domniemanie. Przeczytaj posta Nakashy, ona tam dokładnie wszystko wyjaśniła.

W kwestii bezpieczeństwa, uważam, że zaproponowane przez Viss dodatkowe środki ostrożności i dodatkowy punkt w zgłoszeniu mówiący o uczestniczeniu na własne ryzyko powinny w przyszłości pomóc uniknąć takich sytuacji. Uważam, że SHSR nie musi wydawać żadnego oświadczenia, bo i nie ma czego oświadczać i do czego się przyznawać.
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 15:43   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Na wystawie nie byłam. Chorych zwierząt nie mam. Na ubezpieczeniach się nie znam. chyba, że amatorsko.
Ale wydaje mi się, że w ubezpieczeniach są terminy "zdarzenie losowe" oraz "vis maior = siła wyższa" i w takich sytuacjach na całym świecie nie wypłaca się odszkodowania. Do "siły wyższej" zalicza się m. in. powodzie i gradobicie. Rolnik, który nie jest dodatkowo, indywidualnie konkretnie ubezpieczony "od powodzi" po jej wystąpieniu nie dostaje NIC bez względu na poniesione straty/koszty bo powódż to siła wyższa.

Poza tym interesowałoby mnie czy rzeczywiście u żadnych innych zwierząt (choćby gryzoni) nie pojawiło się coś podobnego, bo to aż niewiarygodne, że tylko szczury!
Czy robione są sekcje zwłok? Czy wykazały chociaż kilka punktów zbieżnych? Czy podejmowane są jakieś kroki zmierzające do ustalenia co zaatakowało nasze szczurki?
Żeby znać zagrożenie na przyszłość.

Gdyby istniało jakieś najmniejsze nawet przypuszczenie, że infekcja mogła przyjść na tym "gościnnym" szczurku, który może był ze sklepu, to czy wiadomo coś o podobnych problemach zdrowotnych w tych masowych hodowlach na potrzeby karmowe do sklepów zoo?

A wracając do obostrzeń wystawy aby zakazać zwiedzającym kontaktu ze zwierzątkami: Gdyby to ziwedzający przynieśli na wystawę chorobę na swoich ubraniach, to przeceiż głaszczą też psy, koty, inne gryzonie. Wtedy inne zwierzęta powinny mieć (chyba) jakieś objawy chorobowe.

Pomysł z "dyżurnym" sędzią, który na podstawie regulaminu będzie "odganiał" obce zwierzęta, zwłaszcza gryzonie od naszej wystawy uważam za RACJONALNY i GODNY SZYBKIEGO WŁĄCZENIA do regulaminu wystaw.
_________________
449955886677
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Cze 07, 2011 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13