Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 20:31
Miot M Happy Feet - Athame + Danthalion - malce w domkach
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 12:18   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Malygos zmarł 29.04.2012. Przyczyną zgonu najprawdopodobniej był udar spowodowany gorącem, na co wskazywały drobne skrzepy w sercu. Poza tym wszystkie narządy bez zmian.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 14:42   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Biedny mały :(
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Kredka na baterie 



Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 135
Skąd: R-m/ Bdg
Wysłany: Wto Maj 22, 2012 20:12   
   Zwierzątka: Szczurki- Marysia, Malinka, Bajka, Jagódka


Zbliżają się pierwsze urodziny!! :mrgreen: Muszę coś kupić Malince na sobotnie urodziny :D <i wysłać kartkę mamie z życzeniami :D >
_________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami..



Za TM: Andzia, Pysia, Bunia, Rysia, Marysia, Malinka, Jagódka, Balbinka, Bajka, Gucio...
 
 
     
Pająk 
z pajęczyny



Dołączyła: 07 Lis 2010
Posty: 140
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 08:32   
   Zwierzątka: 6x ogon


Wszystkiego najlepszego wszystkim Maluchom (już pewnie nie takim małym), oby właściciele mieli z nich najwięcej pociechy, a same Mki żyły długo, szczęśliwie, i radośnie.

Tęsknie za Malygosem ::(
 
 
     
Kredka na baterie 



Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 135
Skąd: R-m/ Bdg
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 09:09   
   Zwierzątka: Szczurki- Marysia, Malinka, Bajka, Jagódka


:urodziny:

Malinka teraz wygląda tak:

_________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami..



Za TM: Andzia, Pysia, Bunia, Rysia, Marysia, Malinka, Jagódka, Balbinka, Bajka, Gucio...
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 09:39   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


sto lat! (a co!) moim kochanym wnuczkom :)

i [*] dla Malygoska i Miniona...
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
kasia_w 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 142
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 09:35   

Spóźnione życzenia urodzinowe dla eMek :urodziny: :urodziny:
Nie mogę uwierzyć, że już skończyły rok, Milka cały czas jest małym słodkim bobasem :mrgreen: :serducho:
 
     
Agusia 



Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 605
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 16:59   
   Zwierzątka: <3 <3 <3 szczuraski i pieseczki <3 <3 &a


Madao , czyli mój najukochańszy Lizaczek [*] ;(

W czasie bad. sekcyjnego jamy brzusznej stwierdzono:
- zwiększoną ilość płynu otrzewnowego o barwie żółto- słomkowej
przewód pokarmowy: żołądek – miernie wypełniony treścią pokarmową, znacznie zgazowany; jelita cienkie, j. ślepe i j. grube – liczne, drobne wybroczyny na bł. śluzowej
narz. rozrodcze – b/z patologicznych
śledziona – nieznacznie powiększona, konsystencji i koloru prawidłowego
wątroba – znacznie powiększona, żółto-brunatna, marmurkowa barwa, o tęgiej konsystencji, silnie zmieniona z licznymi, drobnymi wybroczynami; na przekroju miąższ brunatnożółty o zatartej budowie zrazikowej, wszystkie płaty prawie w całości zmienione, zwyrodnienie tłuszczowe narządu
nerki prawa i lewa – b/z patologicznych

W czasie sekcji klatki piersiowej stwierdzono:
płuco prawe – zwiększona powietrzność, jasnoróżowa barwa, konsystencja puszysta, bardzo rozległe zmiany rozedmowe. Pobranie wymazu do badania bakteriologicznego
płuco lewe – konsystencja ciemnoczerwona do brunatnej, zmniejszona powietrzność, konsystencja tęga, silnie przekrwienie. Pobranie wymazu do badania bakteriologicznego.
serce – prawidłowo wykształcone, worek osierdziowy miernie otłuszczony, prawidłowo okrywa mięsień sercowy. W przedsionku lewym obecne liczne skrzepy krwi, wilgotne, elastyczne, ciemnowiśniowe, dające się łatwo usunąć. W komorach obecne skrzepy krwi w znacznej ilości, barwy ciemnowiśniowej, wilgotne, dające się łatwo usunąć

Nie stwierdzono zmian patologicznych w innych narządach i strukturach ciała.

Badania dodatkowe – w pobranych próbkach stwierdzono liczne kolonie ACTINETOBACTER BAUMANII.

Na podstawie w.w. zmian sekcyjnych i wyników bad. dodatkowych stwierdza się, że przyczyną śmierci zwierzęcia była niewydolność oddechowo-krążeniowa spowodowana zakażeniem bakteryjnym i wywołaną przez te bakterie sepsą oraz niewydolność wątroby.
_________________

 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Paź 03, 2012 08:32   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Nie żyje Marian. Najprawdopodobniej zachłyśnięcie, niedługo powinnam otrzymać wyniki sekcji.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 03, 2012 11:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Azi napisał/a:
Nie żyje Marian. Najprawdopodobniej zachłyśnięcie,


Gdzie im się tak spieszy, gdzie? :(
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 15:00   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Czy domki miotu M mogłyby napisać na forum, co słychać u ogonków?

Bardzo ładnie proszę!

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 27, 2013 21:22   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Muffinka mała, drobna i lekka, coś mam szczęście do agutków-chudzielców. Samopoczucie tak psychiczne jak fizyczne dobre. Uszkodzenie mechaniczne rogówki lewego oka (czy wszystkie moje aguty muszą mieć to samo? Saska miała identycznie, tylko nie pamiętam, czy to oko), obecnie lekko widoczna blizna. Oko sprawne.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Kredka na baterie 



Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 135
Skąd: R-m/ Bdg
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 01:00   
   Zwierzątka: Szczurki- Marysia, Malinka, Bajka, Jagódka


Maliniak- ulubienica mojej mamy, od kilku miesięcy grubiutka czarna kula ;) :D Waga sprzed ponad miesiąca- 500g ;) Odpukać zdrowa, kochana i śmieszna ;)
Muszę udokumentować jej śmieszny odruch- przy drapaniu po szyjce zaciska łapki w piąchy i zaczyna mnie lizać jak opętana :D
Filmik z dzisiaj http://video.ak.fbcdn.net...d1f0ac41b981216
Malinka niestety nie jest pierwszoplanową aktorką :P Wolała zaszyć się w kuwecie i zamiast magazynować- jadła :D
_________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami..



Za TM: Andzia, Pysia, Bunia, Rysia, Marysia, Malinka, Jagódka, Balbinka, Bajka, Gucio...
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 10:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Kredka na baterie, jeśli pannica nadal otyła, to chyba warto ją jednak odchudzić...

Cytat:
Athame umarła 07.04.2013r. w wieku 2 lat i 4 miesięcy. Od kilku miesięcy zaczeła robić się bardzo spokojna, mniej jeść, w ostatnich tygodniach jadła tyle, żeby żyć. A kosteczki zaczynały być wyczuwalne. Tylne nóżki powoli robiły się mniej władne. Myslałam, że to starość przyszła zbyt szybko... jak wykazała sekcja, najwyraźniej się myliłam.

Sekcja Athame wykazała brak nowotworów, przkrwione jelita mogące wskazywać na stan zapalny jelit (co potwierdzałoby jej szybie chudnięcie w ostatnim czasie), oraz, niestety bezpośrednią przyczynę zgonu - pęknięcie naczyń krwionośnych wokół serca, co wskazuje na wadliwą budowę organu (taka przyczyna zgonu może być tez powodem przekriownych jelit, więc ich stan nie wskazuje jednoznacznie). Wet wykonujący sekcję nie jest w stanie ocenić, czy ta wada jest genetyczna i w jakim stopniu, jeszcze będę na ten temat rozmawiać z kimś innym, ale najprawdopodobniej nie w najbliższym czasie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Kredka na baterie 



Dołączyła: 07 Wrz 2010
Posty: 135
Skąd: R-m/ Bdg
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 20:31   
   Zwierzątka: Szczurki- Marysia, Malinka, Bajka, Jagódka


:(

Ja mam kolejną złą wiadomość- Malinka wczoraj dostała obrzęku płuc. Dzisiaj zrobione zdjęcie potwierdziło wczorajszą diagnozę. Płynu w worku osierdziowym nie stwierdzono, ale najprawdopodobniej był to obrzęk kardiogenny.
Wczoraj Malinka dostała furosemid, który zadziałał bardzo szybko. Teraz będzie dostawała przez kilka dni furosemid p.o.
Dzisiaj czuje się już dobrze. Ale od jakiegoś czasu zrobiła się bardzo spokojna.
Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze!
_________________
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami..



Za TM: Andzia, Pysia, Bunia, Rysia, Marysia, Malinka, Jagódka, Balbinka, Bajka, Gucio...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12