Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: H.
Wto Cze 14, 2011 15:06
Objawy, przebieg i leczenie wirusa
Autor Wiadomość
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:05   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Ech, nieciekawie. Chłopcy poki co ok, nie kichają ani nie wykazują innych niepokojących objawów, ale będę uważać na nich.
 
 
     
Journey 


Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 497
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:05   

Przyznam, że informacja w 1. poście brzmi groźnie i jeśli, nie daj Boże, faktycznie to ta bakteria plus wirus to współczuję wszystkim, którzy wystawiali w Łodzi swoje szczury... :roll: Jednak cieszę się, że ten termin nam nie pasował i nie pojechaliśmy :(

ps. Na przyszłość może warto wprowadzić zakaz wystawiania/przynoszenia szczura, który jest u właściciela krócej niż miesiąc? Z tego, co zrozumiałam, jeśli to faktycznie ta bakteria, to przyniosły ją szczury dopiero sprowadzone :?
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9964
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:08   
   Zwierzątka: ;(


a skąd zdobyc pastę uodparniającą?? Moje nie kichają nawet ani nic ale i tak się boję.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
Ostatnio zmieniony przez Niamey Śro Maj 25, 2011 14:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:11   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


aneczka1-13, to zrób swoim terapie z beta glucanem przez 7-10 dni. Nie zaszkodzi. ;)
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:15   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


kto mi powie co ja mam robić z DTciakami, które do mnie dzisiaj przyjechały?
nadal siedzą w transporterze, bo nie wiem co robić. klatkę wyszorowałam cilit bangiem, ale nie wiem czy to wystarczy.. kiszą się w tym transporterze, a ja wizytę mam dopiero wieczorem.
można je dać do klatki czy na razie zostawić i niech siedzą?
w tej klatce swoich nie trzymałam, a dotknęłam jej tylko, żeby przenieść z korytarza na przedpokój.

edit:
DTciaków przyjechało 7.
Ostatnio zmieniony przez Niamey Śro Maj 25, 2011 14:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:16   

aneczka1-13, nie wiem co to za pasta, ale pewnie do dostania w lecznicy wet. Na pewno nie zaszkodzi podawać beta glukan, można go dostać po różnymi nazwami w każdej aptece.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:17   

Journey,
wystawa to często czas, gdy spotykają się hodowcy i sędziowie z różnych krajów, co umożliwia także eksport-import zwierząt.
ale nawet od takich szczurów jest wymagane zaświadczenie weterynaryjne, inaczej nie są, przynajmniej nie powinny być wpuszczone na teren wystawy.
poza tym też jest kwestia tego co kto trzyma w pokoju na wystawie, bo nawet jeśli nie brał nowych zwierząt na teren wystawy to może mieć je w pokoju.
a jeśli ta choroba objawia się na początku kichaniem to wiadomo, że zazwyczaj na to przymyka się oko. każdy kicha i ludzie i zwierzęta. czasami masz dzień, że ci coś siądzie w nosie i jest seria kichania, czasami nic.

ale także kwestia sędziów. np. wuwuna jakiś czas temu była na wystawie w Czechach i podczas oceny po mimo dezynfekcji miała styczność z ichnimi szczurami. nie twierdzę broń borze, że to wina wuni, tylko opisuje różne sytuacje. i skąd ona miała wtedy wiedzieć, że jakiś szczur z którym ma styczność jest chory na to świństwo?

* * *
i tak jak reszta twierdzę, że lepiej dmuchać na zimne. tym bardziej, że jeden szczur ma ropnia, Hóódżolowi rozsadza główkę, a 3 już zmarły..

[ Dodano: Sro Maj 25, 2011 14:21 ]
Off-Topic:
Niamey, powinno być "borze", bo ja nie używam słowa Bóg.
w moim słowniku utarło sie powiedzenie "borze wszechlistny" :wink:


zastanawiałam się nawet czy to nie specjalnie i rozpatrywałam
jakieś druidzkie inkantacje do wielkiego boru :D Zapamiętam na przyszłość ;)



od L: dzięki za zrozumienie ;D!
_________________

Ostatnio zmieniony przez Niamey Śro Maj 25, 2011 14:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:23   

klauduska, jeśli dt siedza od samego początku w transporterze i nie były z niego wyjmowane, to oddaj je komus innemu na dt.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:24   

klauduska, na pewno trzymaj je w innym pomieszczeniu. Jeśli możesz skocz do apteki po manusan i myj ręce przed i po każdym kontakcie. Co do klatki ciężko mi powiedzieć. No i pamiętaj, że nawet jak dziś wszystko będzie w porządku, to przez najbliższy czas nadal trzeba zachować ostrożność.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:26   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Viss jakoś nie widzę tego, że ktoś weźmie 7 szczurów na dt z domu, gdzie może być podejrzenie bakterii.. :/
na razie osoby, które pytałam nie chcą ryzykować, bo to się też przez ubrania roznosi itd itp..

edit:
Niamey są w kuchni na razie. nie miałam z nimi jeszcze żadnego kontaktu, ale serce mi się kraje, że już tyle h siedzą w 7. w tym transporterze.. ja to i tak jestem trochę walnięta na temacie mycia rąk, więc myję jak swoje dotykam.

--
poczekam może do 15 aż dr Rzepka będzie miała dyżur to zadzw i ona mi powie co robić w takim razie..
gorzej, że jeden z nich jest chory :(
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:29   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli wydaje mi się, że odkażanie w trakcie ma ogromny sens. Pamiętam jak było z tą pseudo klebsiellą u mnie- dr. Rzepka wyraźnie zaleciła odkażanie nie tylko klatek ale i całego domu, kwarantannę itd. Nie odkażana powierzchnia robi się namnażalnią bakterii. Panikować nie ma sensu bo może wyjść z tego nieprzyjemna sytuacja jak to u mnie miało miejsce, ale należy być rozważnym i ostrożnym ;)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:39   

nie rozumiecie jednej rzeczy - piszę o sytuacji, gdzie nie ma żadnych objawów lub choroba nie została potwierdzona (samo kichanie nie jest podstawą do pisania, że to na pewno bakteria) i tylko tyle. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:45   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli, ale w czym problem bo nie rozumiem? ja stosuję manusan do prania szczurzych szmatek, do mycia klatek a nawet raz na pół roku odkażam w całości towera virkonem nie mówiąc o przecieraniu wilotną szmatką z manusanem raz na jakiś czas szczurów. W czymś to przeszkadza? nie. Mam gwarancję, że klatkę mam czystą, pozbawioną bakterii i mniejsze szanse na rozwój byle gie. Wydaje mi się, że zachowywanie ostrożności nie jest czymś nienormalnym. A jak szczur kicha to wpakować w niego beta glukan i luz. Mimo wszystko po takiej skali na jaką zaczęły chorować szczury nie tylko u nas ale i za granicą, skrajną głupotą było by lekceważenie odkażania chociaż by dla spokoju sumienia.
Ostatnio zmieniony przez Bel Śro Maj 25, 2011 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Journey 


Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 497
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:46   

Oli, ja rozumiem i się zgadzam :wink: Wiadomo, że lepiej dmuchać na zimne, ale żadna skrajność nie jest dobra...


L., o wystawach wiem bardzo dużo, choć nie o szczurzych... To zawsze ryzyko: wiele zwierząt, wiele ludzi. Jednak najrozsądniej jest poczekać na wyniki badań, o których było tu pisane i obserwować własne szczury. Dobrze, że pojawiła się tu ta informacja- ostrożności nigdy za wiele, jednak dopóki nie jest to potwierdzone badaniami nie róbmy cyrku...
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9964
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Maj 25, 2011 14:47   
   Zwierzątka: doge


Sytuacja jest wyjątkowa, wiem, ale bardzo proszę mimo wszystko o zachowanie spokoju, żeby to nie skończyło się kłótnią.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 15