Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czekolada i produkty czekoladowe - nasze doświadczenia
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 11:58   
   Zwierzątka: królinka i szczury


LawinaPL, szczury nie mogą jeść czekolady. Kilka postów wyżej jest to napisane. Jeśli raz zdarzy im się kawałeczek ugryźć nic nie powinno im się stać, ale dawać jej nie wolno,
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Akiś 



Dołączyła: 22 Lut 2013
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 21:07   

A jak z kakaem? Takim gorzkim, klasycznym? Można czasem dodać do jedzenia czy nie? Czy to nie wiadomo tak samo jak z czekoladą?
_________________
Ze mną: Alenka, Fia i Sevi ^^
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 21:09   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Akiś, moim zdaniem kakao jest bardziej niebezpieczne od czekolady.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 00:25   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


Ciekawe skąd te pytania się biorą. Mi by do głowy nie przyszło, żeby szczurowi dawać słodycze. One mają swoje własne przysmaki, którymi się zajadają i do tego mają wartości odżywcze. Wystarczy spojrzeć jak zajadają się np zwykłym ziemniakiem^^
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
 
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 11:42   
   Zwierzątka: pies#szczur


A mnie bawi to ze pare lat temu nawet nezu pisala ze daje szczurom po kostce czekolady od czasu do czasu a teraz nagle nagonka bo ktos szczurowi dal kawalek :roll:
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 11:56   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


katasza napisał/a:
A mnie bawi to ze pare lat temu nawet nezu pisala ze daje szczurom po kostce czekolady od czasu do czasu a teraz nagle nagonka bo ktos szczurowi dal kawalek :roll:


Pewnie dlatego, że rozwijamy swoją wiedzę i "idziemy do przodu" :wink:
Parę lat temu nikt nie myślał nawet o takich badaniach jakie wykonuje się dziś żeby leczyć SZCZURY :wink:

Dziś wiemy to czego nie wiedzieliśmy parę lat temu :wink: w każdym temacie :wink:
To że w przeszłoścu coś uważaliśmy za nieszkodliwe nie znaczy że takie było :wink:
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 17:18   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


Ogoniasta, a nie uważasz, że to raczej jest tak że we wszystkim powinno mieć się umiar? Ludzie też nie powinni jeść za dużo czekolady. Szczurki są mniejsze i porcje dla nich są inne. Lepiej po prostu w ogóle nie dawać, niż przesadzić;)
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
 
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 00:06   
   Zwierzątka: pies#szczur


A sa jakies badania w ktorych mowa o tym ze czekolada dla szczurow jest szkodliwa? Tzn. szkodliwa w takim sensie jak dla psow czy kotow. Bo to ze jak dasz szczurowi cala tabliczke to moze sie rozchorowac to sie domysla, ale raczej po wszystkim w duzej ilosci mialby problemy.
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 09:05   

Dla mnie te pytania są trochę naciągane. Tzn. nie te, czy są jakieś badania, ale w ogóle pytania, czy można dać szczurowi czekoladę albo gorzkie kakao.. Przepraszam.. ale po co? Moje szczury żadnych słodyczy nie dostają (podobnie jak pies) i nie wydają się z tego powodu nieszczęśliwe..
Czasami wystarczy przeczytać skład, zastanowić się, czy tak naprawdę jest tam coś wartościowego dla szczura.. jeśli nie ma.. to podawanie "od czasu do czasu" czekolady mija się z celem.. no chyba, że ma na celu zaspokojenie jakiejś naszej dziwnej fanaberii.. Tylko po co? Skoro kilka tematów dalej sugeruje się nawet ograniczenie owoców, chociażby na wys. zaw. węglowodanów.. A taka czekolada.. co dobrego da szczurowi :/
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 09:48   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Przy opisie jednego z produktów na ratwarehouse.com czytamy:
Cytat:
Please note that whilst chocolate is toxic to dogs, it is safe to give to rats, some studies show that it can actually be beneficial to them.

Mogę zapytać o źródło tych badań.

Off-Topic:
To przy produkcie 'Weight-Up Baby! Choco' w dziale 'health', jakby ktoś szukał.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 12:56   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


Ebia napisał/a:
Dla mnie te pytania są trochę naciągane. Tzn. nie te, czy są jakieś badania, ale w ogóle pytania, czy można dać szczurowi czekoladę albo gorzkie kakao.. Przepraszam.. ale po co? Moje szczury żadnych słodyczy nie dostają (podobnie jak pies) i nie wydają się z tego powodu nieszczęśliwe..
Czasami wystarczy przeczytać skład, zastanowić się, czy tak naprawdę jest tam coś wartościowego dla szczura.. jeśli nie ma.. to podawanie "od czasu do czasu" czekolady mija się z celem.. no chyba, że ma na celu zaspokojenie jakiejś naszej dziwnej fanaberii.. Tylko po co? Skoro kilka tematów dalej sugeruje się nawet ograniczenie owoców, chociażby na wys. zaw. węglowodanów.. A taka czekolada.. co dobrego da szczurowi :/


Zgadzam się na 100% :o

Chociaż z drugiej strony... Taki słodki szczurem umazany czekoladą:p
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
 
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 13:51   
   Zwierzątka: pies#szczur


Ale rozne sa sytuacje. Moje zwierzeta tez nei dostaja ani slodyczy ani przyprawianych rzeczy. Jednak zdarzylo sie ze pies wciagnal czekoladowe babeczki i wiedzialam ze musze go obserwowac i w razie czego miec tel. do weta przy tylku.
A nie wiem czy jak szczur zje pol tabliczki czekolady to czy mam obserwowac czy po prostu zjadl i juz.
Ktos tu tez pisal ze podawal czekolade szczurowi przy jakiejs chorobie i pomogla.
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 18:43   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


katasza popatrz ile ważysz Ty i ile dla Ciebie znaczy taka tabliczka, a ile waży szczur. Myślę, że po połowie tabliczki mogłoby być źle;/ Wiadomo, że czasem się nie zauważy i szczur zje coś dobrego, choć zakazanego, ale w małych ilościach mu to nie zaszkodzi, nie należy go chyba jednak faszerować takimi rzeczami, to jest gryzoń i ma swoje przysmaki.
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 18:54   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Lizz, ale myślisz, że pojedynczy szczur wepchnął by w siebie na raz pół tabliczki czekolady? Bo ja mam wątpliwości jednak.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 19:00   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


No raczej by nie dał rady... Ja nie wiem czy bym dała radę xD Ale mi chodzi bardziej o ilość zjedzonego niewskazanego produktu co do wagi. Jakby szczur zjadł np. kawałek doprawionego mięsa, to nic się nie stanie, gorzej jakby to była jego stała dieta. To samo się tyczy każdego produktu, którego szczury jeść nie powinny. Moje chłopaki raz dorwały się do śmietany, ale tyle ile tego wylizały, to nie wiem czy w ogóle smak poczuły. Natomiast nie podaję im tego typu żywności na co dzień, więc jak raz kiedyś się dorwą (chociaż staram się pilnować) to nic się nie stanie.
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11