Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak układają się w stadzie relacje rodzeństwa?
Autor Wiadomość
siberia 



Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 6
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:16   Jak układają się w stadzie relacje rodzeństwa?

Niedługo w domu będziemy mieć nowych lokatorów :) Mam takie pytanie: Czy lepiej jest wziąć rodzeństwo szczurków czy lepiej wziąć jednego, a potem dokupić mu kolege ?
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Lis 15, 2012 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:20   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


siberia, przy rodzeństwie odpada Ci problem kwarantanny, chociaż niektórzy i tak jej nie przeprowadzają. No masz z głowy łączenie, to duży plus.
Startując ze szczurkami, wzięłabym rodzeństwo i za jakiś czas pomyślałabym o kolejnym lokatorze, jeśli planujesz większe stado.
_________________
think big, start small
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:23   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


siberia, rodzeństwa są najlepsze :) Tylko pamiętaj, by były tej samej płci :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:25   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


siberia, bierz od razu rodzeństwo, nie będzie problemu z łączeniem ani z tym że szczurek będzie siedział sam (;
Ale nie kupuj szczurka, (chyba że u hodowcy z SHSRP) tylko przygarnij jakąś bidę szukającą domu, tu na forum jest dużo takich maluchów i na pewno znajdziesz takie w których się zakochasz.
Dział adopcji jest o TU, a jeśli upatrzone maluchy będą z innego miasta niż Ty to też nie problem, na forum dość prężnie działa koleżeńska pomoc przy przewożeniu maluchów nawet przez całą Polskę (;
O tutaj jest temat transportowy (;

Ogólnie polecam lekturę całego forum, można znaleźć na prawdę wiele bardzo ważnych i ciekawych rzeczy związanych z ogonkami (;
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 18:56   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


polecam brać rodzeństwo, to najłatwiejsza opcja i jedna z najlepszych dla początkujących szczuromaniaków :)
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 11:04   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


siberia, pewnie łatwiej byłoby z rodzeństwem, ale nawet jak kupiłabyś najpierw jednego, a później drugiego, to po odpowiednim połączeniu nie byłoby problemu :wink:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 14:56   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Moim zdaniem lepiej adoptowac szczurki dwojkami - zgodnie ze sztuka, najpierw powinny odbyć kwarantanne, która weselej przejść we dwójkę, poza tym w kupie razniej dolaczac do nowej paczki.
_________________
think big, start small
 
     
ommkus 


Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 15:04   
   Zwierzątka: szczur


Witam ; > we wtorek ponad tydz temu kupiłam szczurka , dziś dokupiłam . Okazało się że były jeszcze z tego samego miotu ; ) także mam rodzeństwo w domu ; )
jak je oswajać ? ; >
_________________
Bolek i Lolek ; *
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 15:17   
   Zwierzątka: brak


ommkus, http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=38 - tutaj masz cały dział o oswajaniu, rodzeństwo oswaja się tak samo, jak obce sobie szczurki. Chyba, że chcesz je połączyć, czyli zapoznać ze sobą nawzajem - wtedy również powinno się je łączyć, jak obce sobie szczurki, bo mogły się już zapomnieć. Ale łączenie młodych nie sprawia zazwyczaj większych problemów. http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13141 - tu jest instrukcja łączenia. Szkoda, że kupiłaś kolejnego szczurka ze sklepu, mogłaś zrobić dobry uczynek i adoptować jakiegoś biedaka szukającego domu, byłby już oswojony. Ale trudno, mam nadzieję, że następnym razem nie kupisz już w sklepie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 09:22   Braciszek .. czy na pewno dobra decyzja?
   Zwierzątka: Grabocwie


A więc udało mi się mamie namówić na drugiego ogonka
kupiliśmy brata Remiego c: z tego samego miotu
na poczatku Remi nic nie robil mu
A pozniej obwachiwali sie i Remi znow zaczal szalec .. Emil siedzial i sie bal ale potem wszedl mi na dlon ... moja durna mlodsza siostra go sploszla ... :evil:
no i wszedl Remi do klatki a on nie pewnie za nim .. i tam siedzieli ^^
chwilke powojowali a pozniej sie lizali i piescili
w nocy Emil zestresowany calym zajsciem poszedl spac na moja polarowa skarpetke a Remi za nim ^^chwile sie czyscil i lizal troche Emil'a ^^ wtulony do niego poszedl spac..

I teraz mam pytanie

Co do trego z zoologiem wiem ze zle zrobilam , ale..

Czy dobrze zrobilam kupujac Remiemu ogonka z tego samego miotu? Czy bracia to dobry wybór?

P.S jesli taki temat na forum bedzie to zrozumiem ze bedzie przeniesiony albo usuniety.. ja nie znalazlam tego w wyszukiwarce :/


Pozdrawiam :serducho: :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: smeg: Wto Kwi 23, 2013 10:27 ]
Połączyłam temat z już istniejącym.
_________________
Survival
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 09:32   
   Zwierzątka: brak


Wiem, że źle zrobiłam, ale i tak kupiłam :roll:

Rodzeństwo to dobry wybór, kiedy bierzesz dwa szczurki na raz - bo już się znają. W przypadku dołączania młodego szczurka do innego młodego, który jest już u nas jakiś czas, nie ma już znaczenia, czy są rodzeństwem, czy nie. Zazwyczaj i tak łączenie maluchów przebiega bez problemów ;) Nie rozumiem, dlaczego bracia mieliby być złym wyborem - ważne, że Remi ma towarzystwo :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 09:39   
   Zwierzątka: królinka i szczury


LawinaPL, po takim czasie nie ma już znaczenia, czy to bracia, bo szczury się nie pamiętają. Grunt, że Remi ma kolegę, nie jest już sam.

Jeśli chcesz pisać o swoich szczurach, to załóż temat w dziale WASZE SZCZURY i wertuj odpowiednie tematy, gdy czegoś szukasz, a nie zakładaj nowych wątków ;)
Na przyszłość pomyśl dwa razy - skoro wiesz, że źle robisz kupując w zoologu, to dlaczego w to brniesz... pisaliśmy Ci, że możesz adoptować szczura.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 14:21   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


W moim stadku mam zarówno siostry husky obie,z jednego miotu,jak i ich matkę. Są ze sobą od zawsze- nie były ani na moment rozdzielane od chwili narodzin. Ich wzajemne relacje są normalne,zachowują się w odniesieniu do siebie jak do każdych innych samiczek w stadzie. Jestem tylko ciekawa,czy w takiej sytuacji,gdy rodzeństwo i matka nie byli ze sobą rozłączeni ani na chwilę,to czy czują w jakiś sposób łączącą je więz?
_________________
Miranda
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13