Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta w przypadku dużego spadku wagi lub po chorobie
Autor Wiadomość
sylwester 


Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 13:00   

dzięki za info!
_________________
odchudzanie
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 16:46   

Ja bym nie tuczyła szczura miodem czy słodyczami, taki sam efekt można uzyskać przyrządzając często i odpowiednio zdrowe składniki takie jak warzywa czy mięso jeśli będą smaczne to szczurek zje ich sporo i nie utuczy się nie zdrowym żarciem. U mnie co dziennie jest miska potrawki, można gotować np mrożone warzywa z kurczakiem a najlepszy sposób żeby szczury wszystko zjadły to po prostu zmielenie ich na papkę :) w tedy wszystko znika bez wybierania i resztek. Jeśli zrobi się za dużo papkę włożyć do pojemnika na kostki lodu po zamrożeniu wycisnąć do pojemnika czy worka i niech se leży w zamrażalniku na potem.

Robią tak co dziennie np można być pewnym że szczurek zdrowo urośnie bo po prostu będzie więcej jadł, bo smaczne :) .
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 10:43   
   Zwierzątka: czipsy


paullla17, ja robię moim rupaczkom podobnie, ale bez zamrażania, bo wszystko zawsze znika :twisted:
_________________

 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 12:59   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Hmmm dobry pomysł z tym zamrażaniem,nigdy tego nie robiłam w sumie,ale chyba zacznę :)Ja swoich panienek na szczęście nie muszę tuczyć :lol:
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 13:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


paullla17 napisał/a:
Ja bym nie tuczyła szczura miodem czy słodyczami, taki sam efekt można uzyskać przyrządzając często i odpowiednio zdrowe składniki takie jak warzywa czy mięso jeśli będą smaczne to szczurek zje ich sporo i nie utuczy się nie zdrowym żarciem.

Masz rację, jeśli chodzi o dietę zdrowego, normalnie jedzącego szczura. Ale część porad dotyczy karmienia szczurów chorych, zagłodzonych - wtedy każda porada typu miód z mąką jest na wagę złota. Niestety nie każdy szczur będzie chciał jeść gotowane warzywa czy gerberki :(

Walczę obecnie o życie szczurka z zaburzeniami łaknienia. Rzeczy podane na forum już wypróbowałam, z różnym skutkiem. Niestety chyba doszłam do granicy akceptowania białka (reakcja alergiczna na łapkach, "czochranie" się). Czy ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pomysły na dania mocno energetyczne a jednoczenie nie wysoko-białkowe? Najlepiej w formie półpłynnej (do podawania na palcu).
Będę wdzięczna za każdą sugestię.
 
     
Segreen 


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 20:02   

Ja dla Amy ktora dla mnie zawsze była ZA chuda podawałem do poidełka Nutridrinka :D ...Przy okazji inne skokrzystały.. :D i mam dosc duze szczurki niestety (duze w boki ) ;/ . Rozcięczałem nutridrinka pół na pół z wodą ... mocno mieszajac by nie opadł na ziemie.. efekt był dobry a szczury co nigdy sie nie zdarzało wypiły całe poidełko w 1 noc :D Moze spróbuj ? Troche trudno będzie sie dało podawanie z palca... ale zawsze mozesz dolać do czegoś gęstszego ( nie dam sobie głowy uciąć ze Nutri nie zawiera białka..ale wydaje mi sie ze nie) ...Powodzenia!
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 13:49   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki Segreen. Zaczęłam się zastanawiać nad Twoim pytaniem o białko w Nutridriku no i "wpadłam" w temat jak śliwka w kompot.

Szczura dostaje obecnie Nutridrinka z Sinlac'em (Sinlac zagęszcza i "poprawia" udział białka, bo zawiera tylko białko pochodzenia roślinnego, w odróżnieniu od Nutridrinka, który jak mi wychodzi z dzisiejszych analiz na dłużej chyba nie jest jednak wskazany).
Cytując www.zdrowie.med.pl "Kazeina, białko mleka krowiego, jest jedynym źródłem białka w preparacie Nutridrink (...) Całkowita zawartość białka w preparacie Nutridrink to 12 g na porcję 200ml (16% energii). Jest to więcej niż w świeżym, nieprzetworzonym mleku (7g/porcję 200ml)."
Natomiast Sinlac nie zawiera białka pochodzenia zwierzęcego więc powinien uczulać mniej, ale samego Sinlacu mała jeść za bardzo nie chce, tak samo jak ryżu :(

Nie wiem też jak długo będzie tolerować tę mieszankę i szukam alternatyw.
Poza tą mieszanką jada jeszcze wybrane jogurty i serki, ale podejrzewam, że to może być przyczyną reakcji alergicznej, więc chwilowo odstawiłam nabiał (choć dziś już nie jestem tego taka pewna).

Posprawdzałam dziś serki, karmy dla kotów, mleka kocie itp. I im więcej szperam tym mniej wiem:
- jogurt kremowy Bakomy tylko 2.3% białka, 134 kcal na 100g
- serek Danio intenso 5,2% białka, 120 kcal na 100g
- gerberek jarzynowa z kurczakiem 2,6% białka, 48 kcal na 100g
- Beaphar mleko dla kociąt 24% białka
- karmy dla kociąt 10-12% białka
- Nutridrink 6g/100 ml białka, 150 kcal na 100ml - a ile to jest w przeliczeniu na g???
- Sinlac 15,2% białka roślinnego, 417 kcal na 100g
- płatki ryżowe 6,7% białka roślinnego, 365 kcal na 100g
Wydawało mi się, że w nabiale będzie najwięcej "niebezpiecznego" białka, a wg powyższych danych to już nie jestem pewna. Wychodzi mi, że gerberki są "gorsze" niż jogurt (tyle samo białka a mniej energii, choć nie wiem jakie białko) :shock: I że powinnam karmić szczura Sinlac'iem na zmianę z płatkami ryżowymi. A mleko dla kociąt i Nutridrink to już nie koniecznie. A mogę podawać te jogurty i serki?
:?: :?: :?:

Ponawiam pytanie - może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje na wysokoenergetyczną i niskobiałkową dietę dla szczura?
Ostatnio zmieniony przez Pyl Pią Paź 01, 2010 15:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 13:55   
   Zwierzątka: brak


Pyl, pozostają węglowodany.

Z tuczących roślin: banany, słodkie winogrona bez pestek i skórki.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 16:33   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki S, banany niestety "nie wchodzą", ale winogrona wypróbuję (skoro lubi ogórka to może i winogrona??? kto ją tam wie...)
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 19:16   

Gruszki mają dużo kalorii, możesz dodawać wodę z miodem do poidełka.

Pyl chcesz zwiększyć kaloryczność, widzę ze podajesz szczurowi jogurty, dodaj do jogurtu gotowany ryż i zmiksuj ja to robię blenderem. on nawet nie zauważy a danie zwiększy swoją różnorodność i będzie bardziej tuczące.
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 02:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki paullla17, ryż próbowałam na wszelkie sposoby, ale długi czas "nie wchodził" w żadnej postaci (niezależnie od tego z czym był zmieszany i jak rozdrobniony - niestety jak większość próbkowanych pokarmów).
Na szczęście to już prawie przeszłość - maleńka waży 210-220g i wygląda już jak szczur a nie kościotrup :mrgreen: Zaczęła nawet powolutku podjadać suchą karmę, a i ryż zaczął w niektórych postaciach smakować (choć nadal nie we wszystkich). Jeszcze nadal jest na lekach stymulujących łaknienie, ale... je już samodzielnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Planuje nawet napisać kiedyś takiego zbiorczego posta czym próbowałam karmić maleńką - może się na przyszłość przydać. Chętnie dopiszę Twoje propozycje do tego zbiorczego posta, jeśli pozwolisz. :mrgreen:
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 14:18   
   Zwierzątka: brak


Moim szczurzycom smakował ryż preparowany. W innej postaci nie jadły ryżu.
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 11:53   

Mrożenie dobra rzecz (też mroziłam nutridrinka w porcjach bo na jeden raz nie zejdzie a tani nie jest więc szkoda zmarnować) ale jak chcecie szczurowi dostarczyć dużo energii a nie tylko upaść kaloriami to raczej podawajcie świeże/suszone i ugotowane warzywa, makarony itp.
Mrożony i rozmrożony albo podgrzany to nie to samo więc jeśli macie małe chude chorowite, to warto więcej im gotować i dorzucić na koniec np. miód, masło, śmietankę, dżemik, jogurt itp.

A na wzmocnienie polecam Rosołek do picia albo inną zupę, najlepiej z dużą ilością warzyw. Jak się ją robi na kawałku mięsa to wszystko ładnie pachnie i zjadają wszystkie składniki bez wybierania :P
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
Tatyka 
szczurolubna



Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 279
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 01:54   

http://www.krakvet.pl/roy...ort-p-2000.html

Niestety, nie można tego już kupić w krakvecie, a mi cena jest nieznana. Ile kosztuje to u weterynarza? Trzeba Arsena podtuczyć, bo waga mu spada. :(
_________________
Ariel - 8.06.2010.. {*} Nataniel - 9.09.2010.. {*} Arseniusz - 2.04.2011 {*} Capri - 22.12.2012 {*} Cahirek - 14.06.2013r.
GALERIA
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 16:23   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Perkun wciągnął za jednym razem prawie 12 ml sinlacu.

Proporcje: łyżka kaszy na bodaj 5 łyżek wody, w tym lakcid, scanomune, kropla witaminy B i leki osłonowe na wątrobę.

Już pomęczyłam Pyl na PW, ale może ktoś, kto korzystał z sinlacu może mi napisać, czy taka ilość to mało/średnio/dużo na szczura? Andaj świra dostaje, jak czuje sinlac, muszę go wypuszczać z klatki, ewentualnie jego zamykać, a Perkuna karmić poza.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12